Folders |
2019 Results - Legends MeetPublished by
Results by GOPHER RUNNING
LARGE DIVISION HS BOYS RESULTS
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Mt. Lebanon 91 1 5 25 26 34 48 62 16:19.6 1:47.7
2 St. Ignatius 100 2 21 22 27 28 30 38 16:30.9 1:04.4
3 Louisville 122 6 7 15 42 52 59 61 16:36.5 1:05.5
4 McDonald 146 4 14 18 44 66 70 16:44.5 1:24.3
5 Brunswick 168 10 23 24 46 65 112 121 16:50.1 1:08.8
6 Boardman 185 3 8 41 58 75 97 122 16:50.2 1:44.4
7 Mass. Perry 226 13 29 49 67 68 72 80 17:05.4 1:03.9
8 Shaker Hts. 236 9 20 56 73 78 85 95 17:05.7 1:24.6
9 Geneva 252 12 40 47 50 103 115 118 17:08.7 1:44.4
10 St. Edward 277 32 45 60 63 77 83 101 17:17.6 0:48.5
11 Canal Winchester 310 33 35 79 81 82 96 135 17:25.7 0:56.6
12 River View 343 16 43 92 94 98 127 129 17:31.2 1:27.6
13 Hoban 351 19 37 89 99 107 116 123 17:31.3 1:31.6
14 Solon 358 54 55 74 87 88 93 108 17:35.4 0:40.3
15 Canfield 401 11 57 100 109 124 126 132 17:39.8 2:10.2
16 Minerva 419 17 71 102 104 125 146 153 17:45.7 1:58.1
17 Austintown-Fitch 434 36 76 86 117 119 131 137 17:48.5 1:20.2
18 Springfield 473 31 39 130 133 140 144 147 18:12.1 2:26.2
19 McDowell 502 90 91 105 106 110 111 113 18:02.8 0:16.6
20 Maple Hts. 570 64 69 143 145 149 163 170 18:52.7 2:37.0
21 Garfield 628 84 128 136 138 142 154 156 18:52.9 1:43.8
22 West Branch 629 53 134 141 150 151 157 19:08.5 2:51.6
23 Lakeside 681 51 152 155 161 162 167 171 20:34.2 5:23.2
24 Chaney 704 114 120 148 158 164 168 172 20:04.0 4:42.7
25 Hubbard 789 139 159 160 165 166 169 173 21:42.8 3:52.7
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Mt. Lebanon
1 Patrick Anderson, 12 15:09.3 4:53
5 Barak Asher, 11 16:05.3 5:11
25 Duncan Laduke, 12 16:42.5 5:23
26 Matthew Quinn, 11 16:43.8 5:24
34 Eli Lehman, 11 16:57.0 5:28
48 Thomas Quinn, 11 17:08.1 5:32
62 Robert Winschel, 11 17:24.8 5:37
Total Time = 1:21:37.9 Total Places = 91
2. St. Ignatius
2 Steven Zucca, 12 15:44.6 5:05
21 Nick Mulhern, 12 16:35.9 5:21
22 Peter Fitzpatrick, 11 16:36.4 5:21
27 Elliot Rodstrom, 12 16:48.6 5:25
28 Mike Mayer, 11 16:48.9 5:25
30 Sean Uhran, 10 16:50.8 5:26
38 Aidan Monroe, 11 17:00.1 5:29
Total Time = 1:22:34.4 Total Places = 100
3. Louisville
6 Bobby Ganser, 10 16:07.1 5:12
7 Logan Ison, 12 16:08.9 5:13
15 Miklos Hendricks, 12 16:31.6 5:20
42 Owen Pukys, 10 17:02.0 5:30
52 Sam Chlebeck, 10 17:12.6 5:33
59 Scott Gronow, 12 17:21.6 5:36
61 Stephen Ulrich, 10 17:24.3 5:37
Total Time = 1:23:02.2 Total Places = 122
4. McDonald
4 Brody Rupe, 11 16:04.9 5:11
14 Zack Canada, 12 16:29.4 5:19
18 Ethan Domitrovich, 12 16:34.6 5:21
44 Greg Dickson, 11 17:04.3 5:30
66 Caleb Domitrovich, 9 17:29.1 5:38
70 Eli Street, 11 17:32.5 5:40
Total Time = 1:23:42.3 Total Places = 146
5. Brunswick
10 Colton Uber, 12 16:17.8 5:15
23 Evan Jarold, 10 16:38.7 5:22
24 Carter Almady, 12 16:41.2 5:23
46 Alex Keller, 10 17:05.8 5:31
65 Adam Hyde, 10 17:26.6 5:38
112 Brandon Kraft, 11 18:13.0 5:53
121 Ben Farnsworth, 11 18:21.0 5:55
Total Time = 1:24:10.1 Total Places = 168
6. Boardman
3 Mitchel Dunham, 12 15:55.6 5:08
8 Frank Bero, 11 16:13.3 5:14
41 Beau Gorby, 11 17:01.4 5:29
58 Justin Maloney, 11 17:20.5 5:36
75 Anthony Marshall, 11 17:40.0 5:42
97 Ben Zilavy, 9 18:01.7 5:49
122 Brady DePietro, 9 18:21.5 5:55
Total Time = 1:24:10.8 Total Places = 185
7. Mass. Perry
13 Devin Halter, 12 16:27.2 5:18
29 Kyle Woods, 10 16:49.9 5:26
49 Justin Zapotoczny, 12 17:08.3 5:32
67 Dominic Carosielli, 10 17:30.1 5:39
68 Alex Hill, 9 17:31.1 5:39
72 Nickolas Forchione, 12 17:35.6 5:40
80 Cooper Reed, 9 17:44.7 5:43
Total Time = 1:25:26.6 Total Places = 226
8. Shaker Hts.
9 Vivek Divakarla, 12 16:17.6 5:15
20 DeAndre Hall, 11 16:35.5 5:21
56 David Carpenter, 11 17:16.5 5:34
73 Sam Morris, 11 17:36.6 5:41
78 John Carter, 11 17:42.1 5:43
85 Gage Weingart, 10 17:50.4 5:45
95 Angelo Parrino, 9 17:58.5 5:48
Total Time = 1:25:28.3 Total Places = 236
9. Geneva
12 Jacob Mirabell, 12 16:19.8 5:16
40 Alex Reese, 11 17:01.1 5:29
47 Zachary Reese, 11 17:08.0 5:32
50 Dakota Harvey, 12 17:10.2 5:32
103 William Hanchosky, 11 18:04.1 5:50
115 Cole Smith, 11 18:13.6 5:53
118 Owen Schroeder, 10 18:15.9 5:54
Total Time = 1:25:43.2 Total Places = 252
10. St. Edward
32 Evan Bork, 10 16:52.6 5:27
45 Thomas Hoffman, 10 17:04.9 5:31
60 Max Hoelker, 10 17:24.0 5:37
63 Liam Brian, 12 17:25.1 5:37
77 Kyle Mares, 11 17:41.0 5:42
83 Adam Mocho, 10 17:50.0 5:45
101 Jayden Williams, 10 18:03.2 5:49
Total Time = 1:26:27.6 Total Places = 277
11. Canal Winchester
33 Drew Kotwis, 12 16:53.4 5:27
35 Nate Hoffman, 11 16:57.5 5:28
79 Michael McKeon, 11 17:42.2 5:43
81 Reece Klamorick, 12 17:45.5 5:44
82 Ian Lewis, 11 17:49.9 5:45
96 Brett Smithers, 11 18:00.1 5:48
135 Will Keiser, 10 19:00.7 6:08
Total Time = 1:27:08.5 Total Places = 310
12. River View
16 Javin Robinson, 10 16:34.6 5:21
43 Nathaniel Stamper, 11 17:04.1 5:30
92 Sam Adams, 10 17:56.9 5:47
94 Colton Miller, 12 17:57.9 5:48
98 Luke Allen, 10 18:02.1 5:49
127 Brady Philabaum, 11 18:40.2 6:01
129 Ashton Fries, 9 18:48.6 6:04
Total Time = 1:27:35.6 Total Places = 343
13. Hoban
19 Dominic Brink, 12 16:34.7 5:21
37 Steve Reiter, 10 16:57.9 5:28
89 Nicholas Wong, 11 17:55.0 5:47
99 Luke Susong, 10 18:02.3 5:49
107 Sean Listerman, 10 18:06.2 5:50
116 Sawyer Huckabee, 10 18:14.0 5:53
123 Joseph Redle, 9 18:26.1 5:57
Total Time = 1:27:36.1 Total Places = 351
14. Solon
54 Ben Shafron, 12 17:14.7 5:34
55 Colin Wong, 10 17:15.6 5:34
74 Adam Yousef, 10 17:38.8 5:42
87 Dennis Zhitenev, 10 17:52.6 5:46
88 Chinmaya Sahoo, 12 17:55.0 5:47
93 Nick Kanarsky, 12 17:57.3 5:48
108 John Stafford, 10 18:06.4 5:50
Total Time = 1:27:56.7 Total Places = 358
15. Canfield
11 Nick Plant, 10 16:18.7 5:16
57 Jake Yurchison, 10 17:18.9 5:35
100 Jack Hamilton, 10 18:02.9 5:49
109 Blake McMurray, 11 18:09.7 5:51
124 Cameron Burnett, 9 18:28.8 5:58
126 Ryan Bennett, 10 18:34.1 5:59
132 Griffin Littler, 10 18:54.7 6:06
Total Time = 1:28:19.0 Total Places = 401
16. Minerva
17 Nick Bledsoe, 12 16:34.6 5:21
71 Drew Spall, 10 17:32.6 5:40
102 Jack Spall, 12 18:03.6 5:50
104 Brandon Davis, 9 18:04.9 5:50
125 Ben Brady, 11 18:32.6 5:59
146 Kyle Hudson, 12 19:50.6 6:24
153 Jacob Wollman, 11 20:12.9 6:31
Total Time = 1:28:48.3 Total Places = 419
17. Austintown-Fitch
36 Matt Smutny, 12 16:57.8 5:28
76 Ben Anderson, 12 17:40.6 5:42
86 Derek Phillips, 12 17:51.1 5:45
117 Steven Whitten, 11 18:14.9 5:53
119 Corbin Roby, 11 18:17.9 5:54
131 Brogan Roby, 9 18:51.2 6:05
137 David Sherwood, 11 19:06.0 6:10
Total Time = 1:29:02.3 Total Places = 434
18. Springfield
31 Carter McCollum, 12 16:51.8 5:26
39 Blake Hillyard, 12 17:00.4 5:29
130 Ryan Thompson, 11 18:50.8 6:05
133 Colin Leporis, 12 18:59.4 6:08
140 Nate Ford, 10 19:17.9 6:14
144 Jay Turney, 11 19:41.5 6:21
147 Zack Linninger, 11 19:51.4 6:24
Total Time = 1:31:00.3 Total Places = 473
19. McDowell
90 Nicolin Pierce, 9 17:55.4 5:47
91 Jaden Levine, 10 17:56.0 5:47
105 Caleb Willis, 10 18:05.0 5:50
106 Jason Visosky, 11 18:05.6 5:50
110 Landon Owens, 10 18:11.9 5:52
111 Connor Schroeck, 10 18:12.0 5:52
113 Nick Kelley, 10 18:13.0 5:53
Total Time = 1:30:13.9 Total Places = 502
20. Maple Hts.
64 Keshan Tulshi, 12 17:26.3 5:38
69 Vernon Nevels, 11 17:31.6 5:39
143 Ron Wilson, 12 19:35.8 6:19
145 Brandon Davis, 12 19:46.2 6:23
149 Abijah Cummings-Byrd, 11 20:03.2 6:28
163 David Claybrooks, 12 22:48.9 7:22
170 Steven Bailey, 11 23:46.7 7:40
Total Time = 1:34:23.1 Total Places = 570
21. Garfield
84 Cody Leasure, 11 17:50.2 5:45
128 Michael Martin, 12 18:44.0 6:03
136 Cole Owens, 11 19:05.5 6:10
138 Max May, 9 19:10.4 6:11
142 Ralph Grandizio, 12 19:34.0 6:19
154 Grayson Hoover, 9 20:13.2 6:31
156 Kyle Schaefer, 9 20:30.2 6:37
Total Time = 1:34:24.1 Total Places = 628
22. West Branch
53 Justin Cederbloom, 11 17:13.7 5:33
134 Josiah Hicks, 10 19:00.2 6:08
141 Brian Boston, 9 19:18.4 6:14
150 Joey Sprague, 11 20:04.7 6:29
151 Owen Hoopes, 9 20:05.3 6:29
157 Christopher Greenfield, 1120:45.4 6:42
Total Time = 1:35:42.3 Total Places = 629
23. Lakeside
51 Jayvon Riddle, 12 17:10.7 5:32
152 Thurston Shaw, 10 20:10.4 6:30
155 Joey Varckette, 10 20:30.0 6:37
161 Michael Paulchel, 10 22:26.1 7:14
162 Gavin Richardson, 11 22:33.8 7:17
167 Bryan Smith, 10 23:10.2 7:28
171 Quinton Sutton, 10 24:13.6 7:49
Total Time = 1:42:51.0 Total Places = 681
24. Chaney
114 Jonathan Simmons, 11 18:13.2 5:53
120 Johaun Whipple, 12 18:18.4 5:54
148 Isaiah McConahy, 10 19:57.5 6:26
158 Angelo Pilson, 10 20:54.6 6:45
164 Carlos Peterson, 10 22:55.9 7:24
168 Nathan Bierig, 10 23:30.4 7:35
172 Samuel Aiken, 10 24:46.5 7:59
Total Time = 1:40:19.6 Total Places = 704
25. Hubbard
139 Evan Gathers, 9 19:17.5 6:13
159 Michael Anderson, 11 21:22.7 6:54
160 Thomas Kempe, 11 21:39.9 6:59
165 Austin Smith, 10 23:03.3 7:26
166 Ethaniel Jones, 9 23:10.2 7:28
169 Eric McKnight, 10 23:31.8 7:35
173 Sam Wirtz, 10 27:49.1 8:58
Total Time = 1:48:33.6 Total Places = 789
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Patrick Anderson, 12 15:09.3 4:53 Mt. Lebanon
2 2 Steven Zucca, 12 15:44.6 5:05 St. Ignatius
3 3 Mitchel Dunham, 12 15:55.6 5:08 Boardman
4 4 Brody Rupe, 11 16:04.9 5:11 McDonald
5 5 Barak Asher, 11 16:05.3 5:11 Mt. Lebanon
6 6 Bobby Ganser, 10 16:07.1 5:12 Louisville
7 7 Logan Ison, 12 16:08.9 5:13 Louisville
8 8 Frank Bero, 11 16:13.3 5:14 Boardman
9 9 Vivek Divakarla, 12 16:17.6 5:15 Shaker Hts.
10 10 Colton Uber, 12 16:17.8 5:15 Brunswick
11 11 Nick Plant, 10 16:18.7 5:16 Canfield
12 12 Jacob Mirabell, 12 16:19.8 5:16 Geneva
13 Drennan Akins, 10 16:25.4 5:18 Cvca
14 13 Devin Halter, 12 16:27.2 5:18 Mass. Perry
15 14 Zack Canada, 12 16:29.4 5:19 McDonald
16 15 Miklos Hendricks, 12 16:31.6 5:20 Louisville
17 16 Javin Robinson, 10 16:34.6 5:21 River View
18 17 Nick Bledsoe, 12 16:34.6 5:21 Minerva
19 18 Ethan Domitrovich, 12 16:34.6 5:21 McDonald
20 19 Dominic Brink, 12 16:34.7 5:21 Hoban
21 20 DeAndre Hall, 11 16:35.5 5:21 Shaker Hts.
22 21 Nick Mulhern, 12 16:35.9 5:21 St. Ignatius
23 22 Peter Fitzpatrick, 11 16:36.4 5:21 St. Ignatius
24 23 Evan Jarold, 10 16:38.7 5:22 Brunswick
25 24 Carter Almady, 12 16:41.2 5:23 Brunswick
26 25 Duncan Laduke, 12 16:42.5 5:23 Mt. Lebanon
27 26 Matthew Quinn, 11 16:43.8 5:24 Mt. Lebanon
28 27 Elliot Rodstrom, 12 16:48.6 5:25 St. Ignatius
29 28 Mike Mayer, 11 16:48.9 5:25 St. Ignatius
30 29 Kyle Woods, 10 16:49.9 5:26 Mass. Perry
31 30 Sean Uhran, 10 16:50.8 5:26 St. Ignatius
32 31 Carter McCollum, 12 16:51.8 5:26 Springfield
33 32 Evan Bork, 10 16:52.6 5:27 St. Edward
34 33 Drew Kotwis, 12 16:53.4 5:27 Canal Winchester
35 34 Eli Lehman, 11 16:57.0 5:28 Mt. Lebanon
36 35 Nate Hoffman, 11 16:57.5 5:28 Canal Winchester
37 36 Matt Smutny, 12 16:57.8 5:28 Austintown-Fitch
38 37 Steve Reiter, 10 16:57.9 5:28 Hoban
39 38 Aidan Monroe, 11 17:00.1 5:29 St. Ignatius
40 39 Blake Hillyard, 12 17:00.4 5:29 Springfield
41 40 Alex Reese, 11 17:01.1 5:29 Geneva
42 41 Beau Gorby, 11 17:01.4 5:29 Boardman
43 42 Owen Pukys, 10 17:02.0 5:30 Louisville
44 43 Nathaniel Stamper, 11 17:04.1 5:30 River View
45 44 Greg Dickson, 11 17:04.3 5:30 McDonald
46 45 Thomas Hoffman, 10 17:04.9 5:31 St. Edward
47 46 Alex Keller, 10 17:05.8 5:31 Brunswick
48 47 Zachary Reese, 11 17:08.0 5:32 Geneva
49 48 Thomas Quinn, 11 17:08.1 5:32 Mt. Lebanon
50 49 Justin Zapotoczny, 12 17:08.3 5:32 Mass. Perry
51 Alexander Paliga, 10 17:08.8 5:32 St. Ignatius
52 50 Dakota Harvey, 12 17:10.2 5:32 Geneva
53 51 Jayvon Riddle, 12 17:10.7 5:32 Lakeside
54 52 Sam Chlebeck, 10 17:12.6 5:33 Louisville
55 53 Justin Cederbloom, 11 17:13.7 5:33 West Branch
56 54 Ben Shafron, 12 17:14.7 5:34 Solon
57 55 Colin Wong, 10 17:15.6 5:34 Solon
58 56 David Carpenter, 11 17:16.5 5:34 Shaker Hts.
59 57 Jake Yurchison, 10 17:18.9 5:35 Canfield
60 58 Justin Maloney, 11 17:20.5 5:36 Boardman
61 59 Scott Gronow, 12 17:21.6 5:36 Louisville
62 60 Max Hoelker, 10 17:24.0 5:37 St. Edward
63 61 Stephen Ulrich, 10 17:24.3 5:37 Louisville
64 62 Robert Winschel, 11 17:24.8 5:37 Mt. Lebanon
65 63 Liam Brian, 12 17:25.1 5:37 St. Edward
66 64 Keshan Tulshi, 12 17:26.3 5:38 Maple Hts.
67 65 Adam Hyde, 10 17:26.6 5:38 Brunswick
68 66 Caleb Domitrovich, 9 17:29.1 5:38 McDonald
69 67 Dominic Carosielli, 10 17:30.1 5:39 Mass. Perry
70 68 Alex Hill, 9 17:31.1 5:39 Mass. Perry
71 69 Vernon Nevels, 11 17:31.6 5:39 Maple Hts.
72 70 Eli Street, 11 17:32.5 5:40 McDonald
73 71 Drew Spall, 10 17:32.6 5:40 Minerva
74 72 Nickolas Forchione, 12 17:35.6 5:40 Mass. Perry
75 73 Sam Morris, 11 17:36.6 5:41 Shaker Hts.
76 Wes Barber, 11 17:38.8 5:42 Mt. Lebanon
77 74 Adam Yousef, 10 17:38.8 5:42 Solon
78 75 Anthony Marshall, 11 17:40.0 5:42 Boardman
79 76 Ben Anderson, 12 17:40.6 5:42 Austintown-Fitch
80 77 Kyle Mares, 11 17:41.0 5:42 St. Edward
81 78 John Carter, 11 17:42.1 5:43 Shaker Hts.
82 79 Michael McKeon, 11 17:42.2 5:43 Canal Winchester
83 80 Cooper Reed, 9 17:44.7 5:43 Mass. Perry
84 81 Reece Klamorick, 12 17:45.5 5:44 Canal Winchester
85 82 Ian Lewis, 11 17:49.9 5:45 Canal Winchester
86 83 Adam Mocho, 10 17:50.0 5:45 St. Edward
87 84 Cody Leasure, 11 17:50.2 5:45 Garfield
88 85 Gage Weingart, 10 17:50.4 5:45 Shaker Hts.
89 86 Derek Phillips, 12 17:51.1 5:45 Austintown-Fitch
90 87 Dennis Zhitenev, 10 17:52.6 5:46 Solon
91 88 Chinmaya Sahoo, 12 17:55.0 5:47 Solon
92 89 Nicholas Wong, 11 17:55.0 5:47 Hoban
93 90 Nicolin Pierce, 9 17:55.4 5:47 McDowell
94 91 Jaden Levine, 10 17:56.0 5:47 McDowell
95 92 Sam Adams, 10 17:56.9 5:47 River View
96 93 Nick Kanarsky, 12 17:57.3 5:48 Solon
97 94 Colton Miller, 12 17:57.9 5:48 River View
98 95 Angelo Parrino, 9 17:58.5 5:48 Shaker Hts.
99 96 Brett Smithers, 11 18:00.1 5:48 Canal Winchester
100 Sam Gingras, 12 18:01.1 5:49 Shaker Hts.
101 97 Ben Zilavy, 9 18:01.7 5:49 Boardman
102 98 Luke Allen, 10 18:02.1 5:49 River View
103 99 Luke Susong, 10 18:02.3 5:49 Hoban
104 100 Jack Hamilton, 10 18:02.9 5:49 Canfield
105 101 Jayden Williams, 10 18:03.2 5:49 St. Edward
106 102 Jack Spall, 12 18:03.6 5:50 Minerva
107 103 William Hanchosky, 11 18:04.1 5:50 Geneva
108 104 Brandon Davis, 9 18:04.9 5:50 Minerva
109 105 Caleb Willis, 10 18:05.0 5:50 McDowell
110 106 Jason Visosky, 11 18:05.6 5:50 McDowell
111 107 Sean Listerman, 10 18:06.2 5:50 Hoban
112 108 John Stafford, 10 18:06.4 5:50 Solon
113 109 Blake McMurray, 11 18:09.7 5:51 Canfield
114 110 Landon Owens, 10 18:11.9 5:52 McDowell
115 111 Connor Schroeck, 10 18:12.0 5:52 McDowell
116 112 Brandon Kraft, 11 18:13.0 5:53 Brunswick
117 113 Nick Kelley, 10 18:13.0 5:53 McDowell
118 114 Jonathan Simmons, 11 18:13.2 5:53 Chaney
119 115 Cole Smith, 11 18:13.6 5:53 Geneva
120 116 Sawyer Huckabee, 10 18:14.0 5:53 Hoban
121 Christian Mattern, 9 18:14.2 5:53 McDowell
122 117 Steven Whitten, 11 18:14.9 5:53 Austintown-Fitch
123 118 Owen Schroeder, 10 18:15.9 5:54 Geneva
124 John Pawlikowski, 12 18:16.2 5:54 St. Ignatius
125 119 Corbin Roby, 11 18:17.9 5:54 Austintown-Fitch
126 120 Johaun Whipple, 12 18:18.4 5:54 Chaney
127 Jesse McElroy, 11 18:18.9 5:54 Geneva
128 Brandon Williams, 12 18:19.5 5:55 Mass. Perry
129 121 Ben Farnsworth, 11 18:21.0 5:55 Brunswick
130 122 Brady DePietro, 9 18:21.5 5:55 Boardman
131 123 Joseph Redle, 9 18:26.1 5:57 Hoban
132 Eli Louis, 11 18:28.6 5:58 McDowell
133 124 Cameron Burnett, 9 18:28.8 5:58 Canfield
134 125 Ben Brady, 11 18:32.6 5:59 Minerva
135 126 Ryan Bennett, 10 18:34.1 5:59 Canfield
136 Maclin Stupay, 10 18:38.6 6:01 Shaker Hts.
137 Josh Schloneger, 12 18:39.2 6:01 Louisville
138 127 Brady Philabaum, 11 18:40.2 6:01 River View
139 Ian Harrington, 10 18:40.3 6:01 St. Edward
140 Patrick Hubert, 11 18:42.7 6:02 Boardman
141 128 Michael Martin, 12 18:44.0 6:03 Garfield
142 Calvin Kiko, 10 18:44.5 6:03 Louisville
143 129 Ashton Fries, 9 18:48.6 6:04 River View
144 130 Ryan Thompson, 11 18:50.8 6:05 Springfield
145 131 Brogan Roby, 9 18:51.2 6:05 Austintown-Fitch
146 Sam Chrystal, 11 18:53.8 6:06 Mt. Lebanon
147 132 Griffin Littler, 10 18:54.7 6:06 Canfield
148 133 Colin Leporis, 12 18:59.4 6:08 Springfield
149 134 Josiah Hicks, 10 19:00.2 6:08 West Branch
150 135 Will Keiser, 10 19:00.7 6:08 Canal Winchester
151 136 Cole Owens, 11 19:05.5 6:10 Garfield
152 137 David Sherwood, 11 19:06.0 6:10 Austintown-Fitch
153 138 Max May, 9 19:10.4 6:11 Garfield
154 Steven Moradian, 12 19:10.9 6:11 Boardman
155 Ben Gross, 12 19:11.2 6:11 Solon
156 Brier Streets, 11 19:15.6 6:13 Geneva
157 Trent Childers, 11 19:17.0 6:13 Canfield
158 139 Evan Gathers, 9 19:17.5 6:13 Hubbard
159 140 Nate Ford, 10 19:17.9 6:14 Springfield
160 141 Brian Boston, 9 19:18.4 6:14 West Branch
161 Brayden Cross, 11 19:29.6 6:17 River View
162 Ryan Hartley, 10 19:33.9 6:19 Austintown-Fitch
163 142 Ralph Grandizio, 12 19:34.0 6:19 Garfield
164 143 Ron Wilson, 12 19:35.8 6:19 Maple Hts.
165 Kareem Yousef, 12 19:36.2 6:19 Solon
166 Ethan Kowalik, 12 19:37.1 6:20 Hoban
167 Lincoln Titus, 11 19:37.3 6:20 River View
168 Kelly Cashwell, 10 19:38.2 6:20 Warren G Harding
169 144 Jay Turney, 11 19:41.5 6:21 Springfield
170 145 Brandon Davis, 12 19:46.2 6:23 Maple Hts.
171 Jay Tomlinson, 11 19:49.6 6:24 Canal Winchester
172 146 Kyle Hudson, 12 19:50.6 6:24 Minerva
173 147 Zack Linninger, 11 19:51.4 6:24 Springfield
174 148 Isaiah McConahy, 10 19:57.5 6:26 Chaney
175 Logan Smrek, 10 19:58.1 6:26 Austintown-Fitch
176 149 Abijah Cummings-Byrd, 11 20:03.2 6:28 Maple Hts.
177 150 Joey Sprague, 11 20:04.7 6:29 West Branch
178 151 Owen Hoopes, 9 20:05.3 6:29 West Branch
179 152 Thurston Shaw, 10 20:10.4 6:30 Lakeside
180 153 Jacob Wollman, 11 20:12.9 6:31 Minerva
181 154 Grayson Hoover, 9 20:13.2 6:31 Garfield
182 155 Joey Varckette, 10 20:30.0 6:37 Lakeside
183 156 Kyle Schaefer, 9 20:30.2 6:37 Garfield
184 Ben Garlich, 9 20:30.4 6:37 Garfield
185 Bobby Smallwood, 12 20:39.5 6:40 Canfield
186 157 Christopher Greenfield, 1120:45.4 6:42 West Branch
187 J J. Bechtel, 9 20:53.7 6:44 Springfield
188 158 Angelo Pilson, 10 20:54.6 6:45 Chaney
189 Logan Russo, 12 20:59.9 6:46 Minerva
190 159 Michael Anderson, 11 21:22.7 6:54 Hubbard
191 Jason Schaefer, 11 21:24.0 6:54 Garfield
192 160 Thomas Kempe, 11 21:39.9 6:59 Hubbard
193 Mason Geer, 9 22:04.6 7:07 Minerva
194 161 Michael Paulchel, 10 22:26.1 7:14 Lakeside
195 162 Gavin Richardson, 11 22:33.8 7:17 Lakeside
196 163 David Claybrooks, 12 22:48.9 7:22 Maple Hts.
197 164 Carlos Peterson, 10 22:55.9 7:24 Chaney
198 165 Austin Smith, 10 23:03.3 7:26 Hubbard
199 166 Ethaniel Jones, 9 23:10.2 7:28 Hubbard
200 167 Bryan Smith, 10 23:10.2 7:28 Lakeside
201 168 Nathan Bierig, 10 23:30.4 7:35 Chaney
202 169 Eric McKnight, 10 23:31.8 7:35 Hubbard
203 170 Steven Bailey, 11 23:46.7 7:40 Maple Hts.
204 Raymond Amponsah, 12 23:47.4 7:40 Warren G Harding
205 171 Quinton Sutton, 10 24:13.6 7:49 Lakeside
206 172 Samuel Aiken, 10 24:46.5 7:59 Chaney
207 Aaron Alpaugh, 11 27:11.6 8:46 Maple Hts.
208 173 Sam Wirtz, 10 27:49.1 8:58 Hubbard
HS Boys Open Results
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 Joseph Maloney, 11 17:13.6 5:33 St. Ignatius
2 Sean Freddy Becker, 10 17:19.7 5:35 St. Ignatius
3 Owen Baun, 12 17:22.3 5:36 Mt. Lebanon
4 Connor McAndrew, 11 17:26.3 5:38 St. Ignatius
5 Luke Chesney, 11 17:27.8 5:38 St. Ignatius
6 Micah Curry, 12 17:31.5 5:39 McKinley
7 Robby Klanac, 12 17:32.1 5:39 St. Ignatius
8 Tom Kilbane, 11 17:36.0 5:41 St. Ignatius
9 Charlie Rooney, 12 17:38.9 5:42 St. Ignatius
10 Ashton Russo, 9 17:39.9 5:42 McKinley
11 Sean Ward, 11 17:47.5 5:44 St. Ignatius
12 Evan Typpo, 10 17:53.7 5:46 St. Edward
13 Danny Becker, 10 17:59.4 5:48 St. Ignatius
14 Evan Webb, 10 17:59.8 5:48 St. Edward
15 Aiden Fitzgerald, 9 18:03.1 5:49 Solon
16 Andrew Eicher, 12 18:06.8 5:51 St. Ignatius
17 Vincent Warren, 11 18:07.1 5:51 St. Edward
18 Jack West, 10 18:08.2 5:51 Mt. Lebanon
19 Ryan Cline, 11 18:08.4 5:51 McKinley
20 Jackson Baer, 11 18:09.3 5:51 Mt. Lebanon
21 Tommy Victor, 12 18:11.3 5:52 St. Edward
22 Andrew Bernhard, 10 18:14.2 5:53 Solon
23 Jack Kander, 12 18:17.3 5:54 St. Ignatius
24 Adam Miller, 12 18:17.4 5:54 Mt. Lebanon
25 Ryan Cawley, 10 18:18.4 5:54 Mt. Lebanon
26 Josh Sabram, 10 18:19.4 5:55 Mt. Lebanon
27 Brendan Carney, 9 18:19.9 5:55 St. Edward
28 James Wayman, 11 18:20.6 5:55 Mass. Perry
29 Charles Kasper, 9 18:20.9 5:55 Solon
30 John Herbay, 11 18:21.4 5:55 Mt. Lebanon
31 Jack Behm, 9 18:21.6 5:55 Solon
32 Spencer Huntsman, 11 18:21.7 5:55 Mass. Perry
33 Thomas Libecco, 9 18:21.8 5:55 Solon
34 Joey Sepesy, 10 18:22.6 5:56 St. Ignatius
35 Ben Cox, 11 18:24.4 5:56 Shaker Hts.
36 Paxson Barone, 11 18:25.5 5:57 Mt. Lebanon
37 Adam DeCoske, 12 18:25.7 5:57 St. Edward
38 A J. Zetts, 10 18:26.3 5:57 St. Edward
39 David Matul, 11 18:26.5 5:57 Geneva
40 Daniel Messmer, 10 18:26.9 5:57 Solon
41 Ben Asher, 9 18:28.0 5:57 Mt. Lebanon
42 Emmett Blakely, 10 18:29.0 5:58 St. Edward
43 John Stevenson, 11 18:29.7 5:58 Shaker Hts.
44 Dalton Mosley, 11 18:32.4 5:59 Shaker Hts.
45 Brian Gent, 9 18:33.3 5:59 Orange C
46 T J. Leonard, 12 18:36.0 6:00 McDowell
47 Will Leahy, 10 18:40.1 6:01 St. Ignatius
48 Charlie Forbes, 12 18:42.6 6:02 Shaker Hts.
49 Jack Graff, 10 18:42.6 6:02 Boardman
50 Daniel Easly, 10 18:43.4 6:02 McDowell
51 Christian Wolke, 10 18:44.4 6:03 St. Ignatius
52 Ben Scheets, 10 18:45.3 6:03 Salem
53 Caleb Delacruz, 9 18:45.6 6:03 St. Ignatius
54 Daniel Boland, 12 18:46.3 6:03 Solon
55 Phillip Coury, 9 18:46.3 6:03 St. Edward
56 Isaiah Kyremes-Parks, 10 18:47.0 6:04 Shaker Hts.
57 Liam Young, 10 18:47.9 6:04 Mt. Lebanon
58 Paul Goske, 9 18:48.2 6:04 Hoban
59 Grant Pfleiderer, 10 18:48.2 6:04 Brunswick
60 James Stevenson, 9 18:50.2 6:05 Shaker Hts.
61 Ronnie Sinkovich, 10 18:51.5 6:05 Canfield
62 Jack Jusko, 12 18:52.3 6:05 St. Ignatius
63 Sam Rostetter, 11 18:55.7 6:06 Shaker Hts.
64 Jackson Feiock, 12 18:57.2 6:07 McDowell
65 Luke Ali, 10 18:59.2 6:07 St. Ignatius
66 Will Kilbane, 10 18:59.3 6:07 St. Ignatius
67 James Canan, 10 18:59.7 6:08 Hoban
68 Noah Johnson, 10 19:00.1 6:08 Geneva
69 Cody Englander, 10 19:00.2 6:08 Shaker Hts.
70 Carmen Caserio, 10 19:00.6 6:08 St. Ignatius
71 Issa Najjar, 9 19:00.7 6:08 St. Edward
72 Andrew Yocum, 9 19:01.0 6:08 Boardman
73 Patrick Scullin, 11 19:02.5 6:09 St. Edward
74 James Kennedy, 11 19:02.8 6:09 Shaker Hts.
75 Nate Adams, 10 19:03.2 6:09 Louisville
76 Jimmy Mooney, 9 19:03.5 6:09 St. Edward
77 Matthew Frabotta, 11 19:04.0 6:09 Geneva
78 Tyler Nordstrom, 10 19:04.3 6:09 Shaker Hts.
79 Conor McGuire, 10 19:04.3 6:09 St. Ignatius
80 David Kelling, 9 19:04.4 6:09 St. Edward
81 Tanner McFoy, 9 19:04.7 6:09 Mt. Lebanon
82 Anthony Elbon, 12 19:05.5 6:10 McKinley
83 Tim Stephens, 9 19:05.7 6:10 Salem
84 Abram Fleischaker, 11 19:06.7 6:10 Mass. Perry
85 Jacob Filiatraut, 9 19:07.0 6:10 St. Edward
86 Tyler Cupar, 9 19:08.1 6:10 St. Ignatius
87 Zach Tidwell, 10 19:08.4 6:10 Geneva
88 Clay Bozsvai, 11 19:08.6 6:11 Solon
89 Andre Poggio, 9 19:09.5 6:11 Shaker Hts.
90 Jackson Lipka, 12 19:09.5 6:11 Boardman
91 Peter Swindal, 11 19:10.2 6:11 Mt. Lebanon
92 Spencer Wright, 10 19:12.6 6:12 Mass. Perry
93 Jack Kadilak, 9 19:13.0 6:12 Canfield
94 Adam Koch, 10 19:13.9 6:12 St. Edward
95 Steve Poulopoulos, 11 19:16.3 6:13 St. Ignatius
96 Jack Folk, 9 19:17.2 6:13 Hoban
97 Josh Zilavy, 9 19:17.4 6:13 Boardman
98 Ben Showman, 9 19:19.4 6:14 St. Ignatius
99 Richard Magee, 10 19:19.8 6:14 McDowell
100 Myer Markowitz, 9 19:20.0 6:14 Mt. Lebanon
101 Jack Gilroy, 10 19:20.6 6:14 McDowell
102 Jack Mantheiy, 11 19:21.3 6:15 Mt. Lebanon
103 Jacob Fahey, 12 19:21.4 6:15 Hoban
104 Simon Bast, 10 19:21.9 6:15 Mass. Perry
105 Trey DePietro, 10 19:22.1 6:15 Boardman
106 Leo Burden, 10 19:23.2 6:15 St. Edward
107 Austin Hammock, 9 19:23.3 6:15 Mass. Perry
108 Bryan Lininger, 10 19:23.4 6:15 Geneva
109 Bret Becker, 9 19:23.8 6:15 Berea-Midpark
110 Blake Kneisly, 11 19:23.8 6:15 St. Ignatius
111 Aiden Birmingham, 10 19:24.0 6:15 St. Edward
112 Johnny Gabriele, 11 19:24.5 6:16 Boardman
113 Garrett Kohrs, 10 19:24.9 6:16 Hoban
114 Chad Schaffner, 10 19:25.5 6:16 St. Edward
115 Dakota Oudeman, 9 19:25.7 6:16 Brunswick
116 Mason Cook, 9 19:30.3 6:18 Berea-Midpark
117 Terry McCafferty, 10 19:30.8 6:18 St. Ignatius
118 Adam Bonneau, 12 19:31.2 6:18 McKinley
119 Dominic Wilson, 10 19:31.9 6:18 St. Ignatius
120 Tim Schmelter, 9 19:32.3 6:18 St. Ignatius
121 Owen Hall, 11 19:32.5 6:18 Mt. Lebanon
122 Caleb Shafer, 10 19:33.9 6:19 Salem
123 Alec Reese, 11 19:34.2 6:19 McDowell
124 George Dillon, 9 19:35.4 6:19 Solon
125 Luke Hansen, 12 19:35.9 6:19 Solon
126 Sam Robinson, 9 19:37.5 6:20 Geneva
127 Brendan Gilbride, 11 19:37.6 6:20 St. Ignatius
128 Drew Tumblin, 9 19:37.6 6:20 River View
129 Alan Cuevas, 12 19:37.9 6:20 Boardman
130 Shane Hetzel, 10 19:38.0 6:20 Boardman
131 Kevin Bohm, 10 19:38.1 6:20 St. Edward
132 John Scally, 9 19:39.7 6:21 St. Ignatius
133 Andrew Nguyen, 11 19:40.5 6:21 Boardman
134 Daniel Bordenkircher, 12 19:41.7 6:21 Hoban
135 Jackson DiVincenzo, 11 19:42.2 6:21 Solon
136 Zachariah Phillips, 10 19:42.8 6:22 River View
137 Andrew Schuller, 9 19:43.4 6:22 Brunswick
138 Max Kornblut, 11 19:44.3 6:22 Shaker Hts.
139 Christian Novak, 12 19:45.5 6:22 Brunswick
140 James McCandless, 10 19:49.8 6:24 Berea-Midpark
141 John Thompson, 10 19:50.2 6:24 St. Edward
142 Jonah Gray, 11 19:50.9 6:24 Brunswick
143 Steven Harrington, 10 19:51.2 6:24 Geneva
144 Joe Maggio, 9 19:52.3 6:25 McDowell
145 Jack Williams, 10 19:52.9 6:25 Solon
146 Luke Lavelle, 9 19:54.0 6:25 St. Ignatius
147 Elijah Landres, 10 19:57.4 6:26 Streetsboro
148 Ron Chajmovic, 11 19:57.7 6:26 Orange C
149 Vikram Sundaram, 9 19:57.9 6:26 Solon
150 Eshan Haq, 9 19:58.0 6:26 Solon
151 Sam Infante, 10 19:59.1 6:27 St. Ignatius
152 Fritz Stengel, 9 19:59.6 6:27 Mt. Lebanon
153 Cade Rohm, 10 20:00.1 6:27 Salem
154 Elijah Nevels, 10 20:00.7 6:27 Shaker Hts.
155 Owen Rair, 9 20:03.2 6:28 Mass. Perry
156 Zack Whitman, 9 20:04.0 6:28 McDowell
157 Armand Giovannone, 10 20:05.2 6:29 Austintown-Fitch
158 Nick Hill, 12 20:05.6 6:29 Mass. Perry
159 Jordan Chaitoff, 9 20:06.8 6:29 Solon
160 Robert Duncan, 12 20:07.6 6:30 Louisville
161 Anderson Howard, 9 20:08.1 6:30 Solon
162 Ben Ravas, 10 20:08.9 6:30 St. Ignatius
163 John Pfeffer, 12 20:09.2 6:30 Austintown-Fitch
164 Liam Morris, 11 20:10.3 6:30 Mass. Perry
165 Jason Rettger, 11 20:10.4 6:30 McDowell
166 Calem Vogtsberger, 12 20:11.2 6:31 Brunswick
167 Jonathan Barnes, 9 20:13.3 6:31 Mt. Lebanon
168 Patrick Arth, 11 20:15.0 6:32 Solon
169 Sean Andrews, 10 20:15.9 6:32 St. Edward
170 Grayson Hilderbrandt, 9 20:17.1 6:33 Mass. Perry
171 Kevin Wood, 12 20:18.1 6:33 Streetsboro
172 Eric Pieper, 9 20:18.6 6:33 Shaker Hts.
173 Danny Miller, 11 20:19.6 6:33 St. Edward
174 Owen Rodstrom, 10 20:19.8 6:33 St. Ignatius
175 Nick Brewer, 11 20:20.2 6:34 Salem
176 Matt McGraw, 9 20:20.5 6:34 St. Ignatius
177 Nate Mullin-Gray, 10 20:21.8 6:34 St. Edward
178 Miles Penn, 9 20:22.2 6:34 Solon
179 Nick Esmail, 12 20:22.4 6:34 Boardman
180 Keaton Draa, 9 20:22.8 6:34 Lakeview
181 Timothy Robinson, 11 20:23.3 6:35 Geneva
182 Mason Brunecz, 9 20:23.6 6:35 St. Ignatius
183 Michael Pattee, 10 20:25.4 6:35 St. Edward
184 Jaymes Soles, 10 20:26.4 6:36 Austintown-Fitch
185 Aidan Kozak, 9 20:30.6 6:37 Orange C
186 Matt Miller, 9 20:30.8 6:37 Canfield
187 Hunter Miller, 10 20:30.9 6:37 River View
188 Erik Wood, 9 20:31.1 6:37 Streetsboro
189 Martin Dubecky, 11 20:31.5 6:37 St. Edward
190 Evan Barragate, 9 20:31.9 6:37 Shaker Hts.
191 Nathan Mascia, 9 20:33.0 6:38 McDowell
192 Aaron Kornaker, 12 20:33.8 6:38 Hoban
193 Tyler Hovanec, 10 20:34.2 6:38 Brunswick
194 John Eicher, 9 20:36.6 6:39 St. Ignatius
195 Jake Blazina, 10 20:37.4 6:39 Boardman
196 Anant Batchu, 9 20:37.8 6:39 Solon
197 Nathan Singo, 10 20:38.3 6:39 Mass. Perry
198 Sam Eldridge, 10 20:41.9 6:41 St. Ignatius
199 Ethan Parrish, 10 20:43.0 6:41 River View
200 Bobby Stark, 9 20:43.0 6:41 St. Ignatius
201 Darren Lindburg, 11 20:44.1 6:41 Geneva
202 Charlie Pendolino, 11 20:44.3 6:41 Berea-Midpark
203 Danny Marciniak, 11 20:45.2 6:42 Canfield
204 C J. Lyon, 9 20:45.9 6:42 St. Ignatius
205 Jacob Brodsky, 12 20:47.1 6:42 Solon
206 Colin McCabe, 11 20:47.4 6:42 Shaker Hts.
207 Bryson Tareshawty, 12 20:48.7 6:43 Canfield
208 Kevin Gabriel, 12 20:48.8 6:43 Brunswick
209 Ethan Dunlany, 9 20:49.0 6:43 Boardman
210 Noah Shurell, 10 20:49.6 6:43 Boardman
211 Nate Hall, 12 20:49.9 6:43 Streetsboro
212 Jacob Feiock, 11 20:50.3 6:43 McDowell
213 Tim Simon, 11 20:50.6 6:43 McDowell
214 Scotty Crawford, 10 20:51.0 6:44 Canfield
215 Matthew Boepple, 11 20:51.4 6:44 St. Edward
216 Ryan Hengelsberg, 11 20:52.6 6:44 St. Edward
217 Jameel Anderson, 11 20:53.2 6:44 McDowell
218 Maxwell Matlack, 11 20:53.9 6:44 Lakeview
219 Mark Gantman, 10 20:54.3 6:45 Solon
220 Andy Ericson, 9 20:57.3 6:46 St. Ignatius
221 Jacob Juvan, 11 20:58.4 6:46 Hoban
222 Colton Martin, 12 20:59.2 6:46 McDowell
223 Tanner Flickenger, 9 21:04.1 6:48 Salem
224 Evan Creaturo, 9 21:04.3 6:48 Mass. Perry
225 Noah Bates, 10 21:06.1 6:48 Hoban
226 Owen Lyons, 10 21:06.2 6:48 Berea-Midpark
227 D J. Young, 9 21:06.9 6:49 Salem
228 Matt Supina, 10 21:07.8 6:49 Brunswick
229 Alex Anzevino, 9 21:09.2 6:49 Boardman
230 Theo Petridis, 11 21:10.2 6:50 McDowell
231 Alex Papadopol, 9 21:11.2 6:50 River View
232 Ray Lovell, 11 21:11.2 6:50 Mass. Perry
233 Daniel Novoa, 11 21:13.2 6:51 St. Edward
234 Jake Wilkeson, 10 21:14.2 6:51 Canfield
235 Noah Snyder, 10 21:14.4 6:51 Austintown-Fitch
236 Michael Prather, 12 21:15.4 6:51 Canfield
237 Spencer Logsdon, 9 21:16.0 6:52 Hoban
238 Griffin Boyer, 9 21:17.0 6:52 Berea-Midpark
239 Jude Yovichin, 10 21:17.9 6:52 Hoban
240 Jack Norris, 11 21:19.0 6:53 Garfield
241 Aidan VanDussen, 9 21:21.1 6:53 Canfield
242 Tommy Goodchild, 11 21:22.5 6:54 Salem
243 Charles Miller, 9 21:22.9 6:54 St. Edward
244 Eddie Rygalski, 12 21:23.0 6:54 Lakeview
245 Dylan Doran, 9 21:23.3 6:54 Berea-Midpark
246 Dominic Fiorilli, 9 21:25.3 6:55 St. Ignatius
247 Owen Felder, 9 21:27.7 6:55 St. Edward
248 Mason Giffin, 9 21:28.7 6:56 River View
249 Aidan Smith, 11 21:30.2 6:56 St. Ignatius
250 Jason Sweder, 9 21:30.9 6:56 Boardman
251 Cliff Oravec, 9 21:32.4 6:57 Brunswick
252 Anthony Protopapa, 12 21:34.0 6:57 Austintown-Fitch
253 Caleb Selman, 11 21:35.9 6:58 Geneva
254 Lukas Ganslein, 9 21:37.9 6:59 Salem
255 Orion Babuka, 10 21:38.4 6:59 Garfield
256 Nathan Kuczmarski, 10 21:38.8 6:59 St. Ignatius
257 Walkie Ripepi, 10 21:39.6 6:59 St. Ignatius
258 Dan Chiaberta, 10 21:42.2 7:00 Boardman
259 Aiden Workman, 10 21:42.7 7:00 Hawken B
260 Max Ciarlariello, 12 21:44.3 7:01 Hoban
261 Kenny Avery, 11 21:44.5 7:01 Salem
262 Joey Ketchum, 9 21:48.9 7:02 Salem
263 Josh Acord, 11 21:48.9 7:02 Brunswick
264 Cole Lynch, 12 21:49.5 7:02 Austintown-Fitch
265 Jason Loeb, 12 21:50.1 7:03 Solon
266 Joshua Carver, 12 21:50.5 7:03 Berea-Midpark
267 Eric Mailer, 9 21:51.1 7:03 Louisville
268 Matthew Mullin-Gray, 10 21:51.8 7:03 St. Edward
269 Ethan Scalzo, 12 21:52.4 7:03 Canfield
270 Foster Sipp, 12 21:52.8 7:03 Canfield
271 Joey Sprague, 11 21:54.1 7:04 West Branch
272 Matthew Sewell, 11 21:54.7 7:04 Hawken B
273 Danny Covert, 10 21:55.8 7:04 Brunswick
274 Anthony Pondillo, 9 21:57.2 7:05 Austintown-Fitch
275 Jack Gilbride, 9 21:57.5 7:05 St. Ignatius
276 Wesley Shontz, 9 21:57.9 7:05 River View
277 Brian Fox, 9 21:58.3 7:05 Shaker Hts.
278 Drayvin Senter, 9 21:58.5 7:05 River View
279 Jacob Rutkowski, 9 22:03.5 7:07 St. Ignatius
280 Brayden Malloy, 11 22:06.5 7:08 Streetsboro
281 Matt Demski, 10 22:12.8 7:10 McDowell
282 Owen Ranus, 9 22:13.7 7:10 McDowell
283 Andrew Shao, 10 22:14.9 7:11 Solon
284 Mie Greulich, 9 22:15.9 7:11 St. Ignatius
285 Quinton Miller, 9 22:16.5 7:11 Canfield
286 Michael DeLuca, 11 22:19.0 7:12 Boardman
287 Alex Rosenblatt, 11 22:21.4 7:13 Orange C
288 Will Dean, 10 22:24.1 7:14 McDowell
289 Aiden Chunn, 10 22:29.0 7:15 Boardman
290 Ryan Gilbride, 9 22:29.2 7:15 St. Ignatius
291 Gabe Nunez, 9 22:32.4 7:16 Louisville
292 Alex McFarland, 11 22:34.3 7:17 Salem
293 Christian Braccini, 10 22:35.4 7:17 Austintown-Fitch
294 Kyle Schafer, 10 22:43.0 7:20 Austintown-Fitch
295 Randy Do, 11 22:43.3 7:20 Hoban
296 James Connors, 10 22:43.6 7:20 Hawken B
297 James Kover, 10 22:44.5 7:20 McKinley
298 Brian Keim, 10 22:48.3 7:21 St. Ignatius
299 Simon Monsour, 11 22:51.9 7:23 Hoban
300 Anthony DeMain, 9 22:53.3 7:23 Boardman
301 Ty Harrison, 9 22:53.6 7:23 St. Ignatius
302 Owen Hobbs, 9 22:54.9 7:23 St. Ignatius
303 Adam Yu, 10 22:56.5 7:24 Solon
304 Alex Grimm, 12 23:01.1 7:26 McDowell
305 Matthew Kane, 11 23:03.9 7:26 Garfield
306 Jacob Hier, 10 23:06.2 7:27 Hoban
307 Christian Grubb, 12 23:08.0 7:28 McKinley
308 Henry Gallager, 9 23:08.9 7:28 Hawken B
309 Bryson Griffin, 10 23:09.1 7:28 Euclid
310 Joe Kellers, 9 23:10.7 7:29 St. Ignatius
311 Cameron Connors, 10 23:18.3 7:31 Hawken B
312 Brennan McGurer, 10 23:21.7 7:32 St. Edward
313 Owen Kovalik, 11 23:21.9 7:32 Hoban
314 Jacob Thomas, 12 23:22.2 7:32 Boardman
315 John Peters, 12 23:25.0 7:33 Boardman
316 Ben Falck-Ytter, 10 23:28.9 7:34 Hawken B
317 Andy Yuan, 10 23:33.6 7:36 Solon
318 Jake Wolf, 9 23:42.1 7:39 Boardman
319 Peyton Tarle, 10 23:48.0 7:41 Hoban
320 Danny Samuel, 9 23:52.0 7:42 St. Edward
321 Alexander Zajac, 12 23:52.1 7:42 Hoban
322 Joe Dang, 9 23:53.0 7:42 Hawken B
323 Jaylein Conway, 10 23:53.8 7:43 Euclid
324 Ryan Halter, 11 23:56.2 7:43 Brunswick
325 Allen Staley, 12 24:03.8 7:46 Louisville
326 Will Schwing, 10 24:15.0 7:49 Hoban
327 Daniel Sims, 10 24:17.1 7:50 Maple Hts.
328 Brock Baker, 10 24:29.2 7:54 Canfield
329 Christopher Kim, 9 24:30.3 7:54 McDowell
330 Kia Ouk, 10 24:50.5 8:01 Brunswick
331 Zayd Haufa, 9 24:53.3 8:02 Hawken B
332 Luke McGivern, 9 24:57.5 8:03 Austintown-Fitch
333 Ashtin Ward, 9 24:57.9 8:03 Salem
334 Gavin Saxey, 9 24:58.4 8:03 Austintown-Fitch
335 Trystan Miller, 9 25:03.7 8:05 Boardman
336 Cody Yang, 10 25:04.9 8:05 Hawken B
337 Grant Titlebaum, 11 25:35.9 8:15 Solon
338 JaMone Arnold, 10 25:36.2 8:16 Maple Hts.
339 Matthew Seifert, 10 25:51.0 8:20 Solon
340 Julian Zaharia, 9 25:51.5 8:20 Brunswick
341 Drew Pieschalski, 9 26:24.4 8:31 St. Ignatius
342 Austin Smith, 10 26:55.0 8:41 Hoban
343 Julian Brown, 10 26:56.0 8:41 Hawken B
344 Dion Chavis, 10 27:25.2 8:51 Euclid
345 Ethan James, 9 28:48.3 9:18 Austintown-Fitch
346 Jacob Gibson, 10 30:12.4 9:45 Streetsboro
347 Eli Heeren, 12 30:35.6 9:52 Geneva
348 Cass Swenson, 10 31:48.5 10:16 Garfield
349 Jacob Mays, 9 33:19.1 10:45 West Branch
350 ShaHeim Rose, 11 34:22.9 11:05 Euclid
351 Devin Valeriani, 12 34:28.8 11:07 McKinley
Small Div HS Boys Results
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Svsm 44 2 5 6 7 24 40 45 16:59.6 0:42.1
2 Salem 140 3 13 32 43 49 56 57 17:26.5 0:56.2
3 Maplewood 162 18 22 33 35 54 87 104 17:32.5 0:40.0
4 Lakeview 205 14 26 44 53 68 69 116 17:43.3 1:04.1
5 Crestwood 245 20 25 51 55 94 120 136 17:48.0 1:13.4
6 Badger 257 1 10 58 75 113 200 210 17:46.9 2:02.3
7 Jefferson Area 263 4 29 61 76 93 117 138 17:53.1 1:36.2
8 South Range 265 27 38 46 72 82 89 133 17:55.3 0:59.2
9 Field 278 30 31 37 84 96 99 17:55.5 1:03.7
10 Fairless 306 8 11 47 91 149 198 222 17:59.6 2:22.8
11 Streetsboro 324 16 63 64 66 115 135 142 18:06.5 1:27.5
12 Lake Catholic 335 34 39 48 90 124 131 137 18:05.9 1:21.5
13 Mineral Ridge 467 12 70 79 128 178 193 235 18:32.1 2:42.4
14 McDonald 519 65 100 102 111 141 154 170 18:39.8 1:00.8
15 Berea-Midpark 522 73 80 114 123 132 134 144 18:39.8 0:39.0
16 Cvca 526 19 21 88 197 201 261 18:47.6 3:13.9
17 Girard 547 52 105 112 126 152 164 212 18:43.8 1:36.9
18 Gilmour Academy 571 15 23 158 169 206 18:54.3 3:21.8
19 East Palestine 588 9 92 101 181 205 237 265 18:57.4 3:30.4
20* East Canton 590 60 98 121 146 165 203 18:55.2 1:33.6
21* Southeast 590 41 59 108 188 194 246 263 18:59.0 2:35.6
22 Ursuline 593 17 50 127 157 242 267 19:06.4 4:35.0
23 Perry 608 83 85 110 159 171 245 18:58.9 1:19.0
24 Vasj 616 62 81 129 167 177 180 183 19:00.8 1:42.3
25 Conneaut 621 42 119 122 153 185 228 262 19:00.6 2:18.2
26 Hawken 651 28 95 162 175 191 192 196 19:08.1 2:42.8
27 Pymatuning Valley 654 77 139 143 145 150 166 190 19:09.0 1:07.5
28 Berkshire 740 86 97 168 182 207 208 229 19:28.3 2:08.0
29 Independence 805 36 71 174 258 266 272 20:39.8 6:54.1
30 Wickliffe 814 107 109 172 179 247 19:48.5 3:30.3
31 Lake Catholic B 860 130 155 163 195 217 223 268 19:53.2 1:55.4
32 Tusky Valley 862 103 106 202 220 231 20:03.4 2:57.0
33 Trinity 877 67 78 218 244 270 273 21:09.5 7:58.4
34 Greenville 887 118 147 173 224 225 269 271 20:04.6 2:23.0
35 Benedictine 901 74 199 204 209 215 255 275 20:11.3 2:32.7
36 Heartland Christian 912 125 148 176 214 249 20:14.1 3:15.0
37 Svsm B 995 156 184 186 230 239 241 20:35.2 2:13.3
38 Champion 1030 160 161 216 243 250 254 256 20:51.6 2:36.3
39 LaBrae 1044 140 211 221 232 240 251 252 20:54.0 2:35.4
40 Svsm C 1098 151 219 227 248 253 257 21:15.3 2:52.8
41 Girard B 1120 187 226 233 236 238 259 260 21:16.0 1:40.5
42 Gilmour Academy B 1174 189 213 234 264 274 23:17.5 9:41.2
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Svsm
2 Chase Powers, 11 16:39.0 5:22
5 Nasari Epps, 12 16:57.6 5:28
6 Jake Pentasuglio, 12 16:59.2 5:29
7 Andrew McSteen, 11 17:00.7 5:29
24 Nick Steel, 12 17:21.1 5:36
40 Andy Thomas, 9 17:42.9 5:43
45 Jackson Deitrick, 11 17:46.6 5:44
Total Time = 1:24:57.6 Total Places = 44
2. Salem
3 Cameron Christopher, 12 16:54.5 5:27
13 Jacob McLachlan, 11 17:12.1 5:33
32 Grant Menough, 11 17:30.5 5:39
43 Darius Beck, 10 17:44.6 5:43
49 Lucas Ziegler, 10 17:50.7 5:45
56 Davin Koskinen, 10 17:58.2 5:48
57 Andy Wilson, 10 17:58.5 5:48
Total Time = 1:27:12.4 Total Places = 140
3. Maplewood
18 John Crouch, 11 17:16.1 5:34
22 Ryan Dancison, 11 17:20.7 5:36
33 Hunter Omerzo, 12 17:32.1 5:39
35 Matt Freel, 10 17:37.5 5:41
54 Caleb Richards, 10 17:56.0 5:47
87 Bryson Himes, 9 18:28.4 5:58
104 Austin Dority, 10 18:36.7 6:00
Total Time = 1:27:42.4 Total Places = 162
4. Lakeview
14 Nate Charnas, 12 17:12.5 5:33
26 Caleb Carlson, 11 17:25.4 5:37
44 Zac Haley, 9 17:46.6 5:44
53 Chris Bowman, 10 17:55.3 5:47
68 Hunter Picuri, 11 18:16.6 5:54
69 Landon Farr, 10 18:16.7 5:54
116 Ethan Lewis, 12 18:41.9 6:02
Total Time = 1:28:36.4 Total Places = 205
5. Crestwood
20 Evan Schmitt, 11 17:18.3 5:35
25 Nick Zizwarek, 12 17:21.4 5:36
51 Bryce Pruzynski, 11 17:52.0 5:46
55 Johnny Peters, 11 17:56.5 5:47
94 Connor Thigpen, 12 18:31.7 5:59
120 Josh Ondash, 12 18:51.3 6:05
136 Henry Hoover, 9 19:09.6 6:11
Total Time = 1:28:59.9 Total Places = 245
6. Badger
1 Lincon Hopkins, 11 16:38.8 5:22
10 Jacob Zahoransky, 11 17:09.6 5:32
58 Jarrett Wildman, 11 18:03.6 5:50
75 Clayton Jablonski, 12 18:21.1 5:55
113 Jacob Miller, 12 18:41.1 6:02
200 Jeremy Slywczak, 9 20:29.3 6:37
210 Jaden Richards, 10 20:44.6 6:41
Total Time = 1:28:54.2 Total Places = 257
7. Jefferson Area
4 Luke Robinson, 11 16:55.3 5:27
29 Nick Diehl, 12 17:29.0 5:38
61 Chris Stevens, 9 18:08.5 5:51
76 Josh Diehl, 10 18:21.2 5:55
93 Stephen Sly, 9 18:31.4 5:59
117 Grayson Moody, 9 18:46.6 6:03
138 Nate Henson, 11 19:12.6 6:12
Total Time = 1:29:25.4 Total Places = 263
8. South Range
27 Michael Hvizdos, 11 17:25.9 5:37
38 Connor Nichols, 11 17:39.8 5:42
46 Isaac Baun, 11 17:46.9 5:44
72 Brian Standley, 10 18:18.9 5:54
82 Kaden Sykes, 10 18:25.0 5:56
89 Derek Rutledge, 12 18:29.1 5:58
133 Josh Marino, 11 19:01.0 6:08
Total Time = 1:29:36.5 Total Places = 265
9. Field
30 Ammon Hottensmith, 9 17:29.5 5:39
31 Blake Johnson, 10 17:29.7 5:39
37 Aidan Rich, 10 17:39.0 5:42
84 Joe Crawford, 9 18:25.8 5:57
96 Jay Freudeman, 11 18:33.2 5:59
99 Aaron Rohr, 12 18:34.8 6:00
Total Time = 1:29:37.2 Total Places = 278
10. Fairless
8 Lucas Ruegg, 12 17:03.1 5:30
11 Logan Thomas, 11 17:09.7 5:32
47 Michael Palmer, 11 17:48.9 5:45
91 Mason Palmer, 10 18:30.5 5:58
149 Jory Oakleaf, 12 19:25.8 6:16
198 Matthew Gilkerson, 11 20:28.6 6:36
222 Riley Risher, 9 21:06.1 6:48
Total Time = 1:29:58.0 Total Places = 306
11. Streetsboro
16 Zachary Vales, 9 17:14.3 5:34
63 Maddox Plecko, 11 18:10.0 5:52
64 Taeven Genovese, 9 18:10.7 5:52
66 Griffin Plecko, 11 18:15.4 5:53
115 Alex Antoncic, 12 18:41.8 6:02
135 Ethan Schuster, 11 19:03.8 6:09
142 Kevin Murphey, 9 19:15.7 6:13
Total Time = 1:30:32.2 Total Places = 324
12. Lake Catholic
34 Neil Jones, 11 17:33.2 5:40
39 Nathan Grubach, 11 17:41.6 5:42
48 Alex Mohr, 11 17:50.5 5:45
90 Jon Evanick, 11 18:29.3 5:58
124 Tommy Kaminoski, 11 18:54.6 6:06
131 Liam Frisbie, 10 18:57.9 6:07
137 Sean Jones, 12 19:11.4 6:11
Total Time = 1:30:29.2 Total Places = 335
13. Mineral Ridge
12 Timmy Pappagallo, 9 17:09.8 5:32
70 Eric Shepherd, 10 18:17.3 5:54
79 Nathan Kurjan, 11 18:23.5 5:56
128 Brock Cowles, 11 18:57.4 6:07
178 Ethan Coonce, 9 19:52.2 6:25
193 Bryant Garris, 12 20:12.8 6:31
235 Dylan Hvisc, 12 21:40.4 6:59
Total Time = 1:32:40.2 Total Places = 467
14. McDonald
65 Brian Fisher, 10 18:14.1 5:53
100 Jacob Wolford, 11 18:35.3 6:00
102 Brock Flere, 9 18:35.8 6:00
111 Sammy Gibbons, 9 18:38.9 6:01
141 Juan Villanueva, 9 19:14.9 6:13
154 Ian Chepke, 12 19:33.9 6:19
170 Matthew Porter, 10 19:44.5 6:22
Total Time = 1:33:19.0 Total Places = 519
15. Berea-Midpark
73 Thomas Coble, 10 18:20.2 5:55
80 Antonio Burton, 11 18:24.8 5:56
114 Logan Zsembik, 9 18:41.2 6:02
123 Ian Taylor, 10 18:53.3 6:06
132 Spencer Reardon, 11 18:59.2 6:07
134 Nathan Demian, 11 19:02.6 6:09
144 Benjamin Washburn, 9 19:20.2 6:14
Total Time = 1:33:18.7 Total Places = 522
16. Cvca
19 Andrew Schaeffer, 12 17:16.8 5:34
21 Niko Andamasaris, 11 17:18.6 5:35
88 Luke Coblentz, 9 18:29.1 5:58
197 Carter Lee`, 9 20:22.8 6:34
201 Ethan Brewer, 10 20:30.6 6:37
261 Ben Foltz 23:29.7 7:35
Total Time = 1:33:57.9 Total Places = 526
17. Girard
52 Ricky Marsico, 10 17:54.5 5:47
105 Nevin Miller, 10 18:36.7 6:00
112 Jonathan Rhodes, 11 18:39.4 6:01
126 Colin Fairfield, 10 18:56.7 6:07
152 Jonathan Kosco, 12 19:31.3 6:18
164 Thomas Cardiero, 9 19:40.0 6:21
212 Christian Dixon, 12 20:48.3 6:43
Total Time = 1:33:38.6 Total Places = 547
18. Gilmour Academy
15 Bryson Simpson, 12 17:13.5 5:33
23 Cole Durdella, 12 17:21.0 5:36
158 William Kay, 9 19:38.3 6:20
169 Garret Tomasek, 12 19:43.2 6:22
206 Bocheng Wen, 9 20:35.2 6:38
Total Time = 1:34:31.2 Total Places = 571
19. East Palestine
9 Cole Rutledge, 12 17:04.4 5:30
92 Dominic Fertsch, 11 18:31.3 5:58
101 Gavin Lambert, 12 18:35.5 6:00
181 George Bozworth, 10 20:00.8 6:27
205 Dominic Ludt, 10 20:34.7 6:38
237 Noah Garvin, 12 21:42.2 7:00
265 Joshua Mohney, 12 24:11.4 7:48
Total Time = 1:34:46.7 Total Places = 588
20*. East Canton
60 Kyle Crable, 11 18:06.6 5:51
98 Nick Martino, 10 18:34.6 6:00
121 Brylan Holland, 9 18:51.8 6:05
146 Nathanael Martin, 9 19:22.5 6:15
165 Jacob Waters, 12 19:40.2 6:21
203 Anthony Danials, 10 20:34.2 6:38
Total Time = 1:34:35.7 Total Places = 590
21*. Southeast
41 Nick Messina, 11 17:43.2 5:43
59 Max LaChance, 11 18:06.1 5:50
108 Logan Mackey, 10 18:37.7 6:01
188 Mason Amodio, 10 20:09.1 6:30
194 Chase Osborne, 10 20:18.8 6:33
246 Koen Suzelis, 11 22:05.1 7:07
263 Jacob Schrack, 9 23:39.2 7:38
Total Time = 1:34:54.9 Total Places = 590
22. Ursuline
17 Jarett Gordulic, 9 17:15.6 5:34
50 Brady Leugers, 12 17:51.4 5:46
127 Angelo Naples, 12 18:57.1 6:07
157 Jeremy Kreuzwieser, 12 19:37.3 6:20
242 Jack Scudier, 11 21:50.5 7:03
267 Moses Lytle, 11 25:12.3 8:08
Total Time = 1:35:31.9 Total Places = 593
23. Perry
83 James Lucha, 12 18:25.7 5:57
85 Isaac Balistreri, 10 18:26.4 5:57
110 Daniel Lynch, 11 18:38.6 6:01
159 Dillon Hull, 11 19:38.8 6:20
171 Connor Hull, 11 19:44.7 6:22
245 Keani Wenger, 12 22:01.2 7:06
Total Time = 1:34:54.2 Total Places = 608
24. Vasj
62 Dylan Barnett, 12 18:08.5 5:51
81 Jordan Ellul, 11 18:25.0 5:56
129 B K. Kwasniak, 10 18:57.6 6:07
167 Austin Barnett, 9 19:42.2 6:21
177 Philip Davis, 12 19:50.7 6:24
180 Davante Callahan, 12 19:57.4 6:26
183 Matthew Fronczek, 12 20:01.7 6:28
Total Time = 1:35:04.0 Total Places = 616
25. Conneaut
42 Nick Morris, 12 17:44.2 5:43
119 Logan Poore, 12 18:50.6 6:05
122 Alex Kennedy, 10 18:53.1 6:05
153 Luke Huston, 10 19:32.6 6:18
185 Hunter Parks, 10 20:02.3 6:28
228 Garrett Maenpaa, 10 21:16.9 6:52
262 Caleb Bennett, 9 23:30.3 7:35
Total Time = 1:35:02.8 Total Places = 621
26. Hawken
28 David Hamilton, 10 17:28.2 5:38
95 Carlos Botella, 12 18:33.0 5:59
162 Jacob Hlifka, 10 19:39.5 6:20
175 Tim Dang, 12 19:48.7 6:23
191 George Outcalt, 10 20:10.9 6:31
192 Wilson Ha, 11 20:12.7 6:31
196 Mac McMillan, 10 20:20.9 6:34
Total Time = 1:35:40.3 Total Places = 651
27. Pymatuning Valley
77 Andrew Hitchcock, 10 18:22.2 5:56
139 Darrin Gruskiewicz, 10 19:13.8 6:12
143 Gordon Hitchcock, 11 19:17.0 6:13
145 Clinton Wolf, 12 19:22.2 6:15
150 Michael Ni, 11 19:29.7 6:17
166 Mason Summers, 9 19:40.9 6:21
190 Gabe Kincaid, 10 20:09.9 6:30
Total Time = 1:35:44.9 Total Places = 654
28. Berkshire
86 Ethan Bennington, 12 18:28.3 5:58
97 Robert O'Conke, 12 18:33.2 5:59
168 Caleb Klem, 12 19:42.3 6:21
182 Nolan Tiller, 9 20:01.3 6:27
207 Aiden Heck, 11 20:36.2 6:39
208 Jarrett Long, 9 20:36.6 6:39
229 Nathaniel Masters, 11 21:21.2 6:53
Total Time = 1:37:21.3 Total Places = 740
29. Independence
36 Collin Patton, 11 17:38.2 5:41
71 P J. Oschmann, 11 18:18.5 5:54
174 Kyle McGovern, 9 19:47.4 6:23
258 Niko Artuso, 10 23:02.7 7:26
266 Charlie McGreal, 9 24:32.2 7:55
272 Malcolm Campbell, 10 27:14.1 8:47
Total Time = 1:43:19.0 Total Places = 805
30. Wickliffe
107 Robert King, 10 18:37.2 6:00
109 Hayden Smith, 11 18:37.8 6:01
172 Everett Chapo, 10 19:46.9 6:23
179 Giovanni Hernandez, 10 19:53.0 6:25
247 Nathan Humbert, 11 22:07.5 7:08
Total Time = 1:39:02.4 Total Places = 814
31. Lake Catholic B
130 Isaac Pacheco, 10 18:57.8 6:07
155 Brandon Wroblewski, 9 19:35.3 6:19
163 Scott Schauer, 10 19:39.6 6:20
195 Ben Grai, 12 20:20.0 6:34
217 Nicholas Thompson, 9 20:53.2 6:44
223 Tyler Tripp, 9 21:11.1 6:50
268 Liam Powers, 11 25:53.2 8:21
Total Time = 1:39:25.9 Total Places = 860
32. Tusky Valley
103 Caden Wertz, 11 18:36.0 6:00
106 Josh Owens, 9 18:37.1 6:00
202 Cain Winkhart, 12 20:30.7 6:37
220 Tate Edinger, 9 21:00.2 6:47
231 Zachary Leshon, 9 21:32.9 6:57
Total Time = 1:40:16.9 Total Places = 862
33. Trinity
67 Stephen Gudz, 11 18:16.0 5:54
78 Clifford Kelley, 11 18:22.9 5:56
218 Nate Richardson, 11 20:55.6 6:45
244 Cameron Corrothers, 9 21:58.5 7:05
270 Josiah Rhodes, 9 26:14.4 8:28
273 Dominique Locklear, 9 27:16.9 8:48
Total Time = 1:45:47.4 Total Places = 877
34. Greenville
118 Jacob Eppley, 11 18:49.1 6:04
147 Glenn Lenhardt, 12 19:22.9 6:15
173 Ian Rickert, 11 19:47.3 6:23
224 Dane Williams, 12 21:11.4 6:50
225 Josh Weaver, 12 21:12.0 6:50
269 Jacob Kytchak, 12 26:11.3 8:27
271 Ryan Jones, 12 26:58.8 8:42
Total Time = 1:40:22.7 Total Places = 887
35. Benedictine
74 Henry Peyrebrune, 10 18:20.3 5:55
199 Ryan Plisko, 11 20:29.0 6:36
204 DeShaun Valentine, 12 20:34.4 6:38
209 Gehrig Stanley, 12 20:39.4 6:40
215 Andrew Boothe, 12 20:53.0 6:44
255 Adetayo Olowu, 10 22:40.1 7:19
275 Marshall Jones-Graham, 1031:55.5 10:18
Total Time = 1:40:56.1 Total Places = 901
36. Heartland Christian
125 Giovanni Citriglia, 9 18:54.7 6:06
148 Luke Reynolds, 9 19:24.7 6:16
176 Sam Osborn, 10 19:49.8 6:24
214 Evan Barrett, 9 20:51.4 6:44
249 Damien Phillips, 12 22:09.6 7:09
Total Time = 1:41:10.2 Total Places = 912
37. Svsm B
156 Ron Lubes, 10 19:35.8 6:19
184 Augustine Leung, 9 20:02.0 6:28
186 Matthew Dennee, 11 20:03.3 6:28
230 Luke Werckman, 10 21:25.7 6:55
239 Gabe Delgado, 9 21:49.0 7:02
241 Steve Jones, 9 21:50.0 7:03
Total Time = 1:42:55.8 Total Places = 995
38. Champion
160 Kyle Atkinson 19:39.2 6:20
161 Max Cesda 19:39.2 6:20
216 Alex Cesta 20:53.2 6:44
243 Brennan Backlawski 21:50.8 7:03
250 Chris Plott 22:15.5 7:11
254 Joe Abruzzi 22:28.9 7:15
256 Mica Nolan 22:46.3 7:21
Total Time = 1:44:17.9 Total Places = 1030
39. LaBrae
140 Elijah Owens, 10 19:14.0 6:12
211 Cole Faler, 11 20:46.6 6:42
221 Bryson Harris, 10 21:04.9 6:48
232 Colin Price, 11 21:35.2 6:58
240 Jacob Frederick, 10 21:49.3 7:02
251 Keith Smith, 9 22:16.5 7:11
252 Ronald Sergeant, 9 22:18.1 7:12
Total Time = 1:44:30.0 Total Places = 1044
40. Svsm C
151 Jack Thomas, 11 19:30.6 6:18
219 Jackson Dengg, 9 20:56.6 6:45
227 Paul Jones, 11 21:16.7 6:52
248 Josh Cavallaro, 11 22:08.9 7:09
253 Luca Ricchiuti, 9 22:23.4 7:13
257 A J. Chiera, 9 22:55.1 7:24
Total Time = 1:46:16.2 Total Places = 1098
41. Girard B
187 Nathan Mitchell, 12 20:04.2 6:28
226 Matthew Martin, 9 21:13.7 6:51
233 Keaton Byrant, 9 21:35.5 6:58
236 Doug Duffield, 11 21:41.6 7:00
238 Kyle Clingerman, 9 21:44.7 7:01
259 Jack Batson, 9 23:10.7 7:29
260 Sean Hoid, 11 23:19.4 7:31
Total Time = 1:46:19.7 Total Places = 1120
42. Gilmour Academy B
189 Everett Hunter, 11 20:09.5 6:30
213 Nik Socrates, 11 20:50.8 6:43
234 Ross Halloran, 10 21:39.5 6:59
264 Andrew Lewis, 9 23:56.8 7:43
274 Kaiyi Yang, 9 29:50.6 9:38
Total Time = 1:56:27.2 Total Places = 1174
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Lincon Hopkins, 11 16:38.8 5:22 Badger
2 2 Chase Powers, 11 16:39.0 5:22 Svsm
3 3 Cameron Christopher, 12 16:54.5 5:27 Salem
4 4 Luke Robinson, 11 16:55.3 5:27 Jefferson Area
5 5 Nasari Epps, 12 16:57.6 5:28 Svsm
6 6 Jake Pentasuglio, 12 16:59.2 5:29 Svsm
7 7 Andrew McSteen, 11 17:00.7 5:29 Svsm
8 8 Lucas Ruegg, 12 17:03.1 5:30 Fairless
9 9 Cole Rutledge, 12 17:04.4 5:30 East Palestine
10 10 Jacob Zahoransky, 11 17:09.6 5:32 Badger
11 11 Logan Thomas, 11 17:09.7 5:32 Fairless
12 12 Timmy Pappagallo, 9 17:09.8 5:32 Mineral Ridge
13 13 Jacob McLachlan, 11 17:12.1 5:33 Salem
14 14 Nate Charnas, 12 17:12.5 5:33 Lakeview
15 15 Bryson Simpson, 12 17:13.5 5:33 Gilmour Academy
16 16 Zachary Vales, 9 17:14.3 5:34 Streetsboro
17 17 Jarett Gordulic, 9 17:15.6 5:34 Ursuline
18 18 John Crouch, 11 17:16.1 5:34 Maplewood
19 19 Andrew Schaeffer, 12 17:16.8 5:34 Cvca
20 20 Evan Schmitt, 11 17:18.3 5:35 Crestwood
21 21 Niko Andamasaris, 11 17:18.6 5:35 Cvca
22 22 Ryan Dancison, 11 17:20.7 5:36 Maplewood
23 23 Cole Durdella, 12 17:21.0 5:36 Gilmour Academy
24 24 Nick Steel, 12 17:21.1 5:36 Svsm
25 25 Nick Zizwarek, 12 17:21.4 5:36 Crestwood
26 26 Caleb Carlson, 11 17:25.4 5:37 Lakeview
27 27 Michael Hvizdos, 11 17:25.9 5:37 South Range
28 28 David Hamilton, 10 17:28.2 5:38 Hawken
29 29 Nick Diehl, 12 17:29.0 5:38 Jefferson Area
30 30 Ammon Hottensmith, 9 17:29.5 5:39 Field
31 31 Blake Johnson, 10 17:29.7 5:39 Field
32 32 Grant Menough, 11 17:30.5 5:39 Salem
33 33 Hunter Omerzo, 12 17:32.1 5:39 Maplewood
34 34 Neil Jones, 11 17:33.2 5:40 Lake Catholic
35 35 Matt Freel, 10 17:37.5 5:41 Maplewood
36 36 Collin Patton, 11 17:38.2 5:41 Independence
37 37 Aidan Rich, 10 17:39.0 5:42 Field
38 38 Connor Nichols, 11 17:39.8 5:42 South Range
39 39 Nathan Grubach, 11 17:41.6 5:42 Lake Catholic
40 40 Andy Thomas, 9 17:42.9 5:43 Svsm
41 41 Nick Messina, 11 17:43.2 5:43 Southeast
42 42 Nick Morris, 12 17:44.2 5:43 Conneaut
43 43 Darius Beck, 10 17:44.6 5:43 Salem
44 44 Zac Haley, 9 17:46.6 5:44 Lakeview
45 45 Jackson Deitrick, 11 17:46.6 5:44 Svsm
46 46 Isaac Baun, 11 17:46.9 5:44 South Range
47 47 Michael Palmer, 11 17:48.9 5:45 Fairless
48 48 Alex Mohr, 11 17:50.5 5:45 Lake Catholic
49 49 Lucas Ziegler, 10 17:50.7 5:45 Salem
50 50 Brady Leugers, 12 17:51.4 5:46 Ursuline
51 51 Bryce Pruzynski, 11 17:52.0 5:46 Crestwood
52 Vincent Macciomei, 11 17:54.4 5:47 Struthers
53 52 Ricky Marsico, 10 17:54.5 5:47 Girard
54 53 Chris Bowman, 10 17:55.3 5:47 Lakeview
55 54 Caleb Richards, 10 17:56.0 5:47 Maplewood
56 55 Johnny Peters, 11 17:56.5 5:47 Crestwood
57 56 Davin Koskinen, 10 17:58.2 5:48 Salem
58 57 Andy Wilson, 10 17:58.5 5:48 Salem
59 58 Jarrett Wildman, 11 18:03.6 5:50 Badger
60 59 Max LaChance, 11 18:06.1 5:50 Southeast
61 60 Kyle Crable, 11 18:06.6 5:51 East Canton
62 Kevin Rybka, 12 18:07.4 5:51 Svsm
63 61 Chris Stevens, 9 18:08.5 5:51 Jefferson Area
64 62 Dylan Barnett, 12 18:08.5 5:51 Vasj
65 63 Maddox Plecko, 11 18:10.0 5:52 Streetsboro
66 64 Taeven Genovese, 9 18:10.7 5:52 Streetsboro
67 65 Brian Fisher, 10 18:14.1 5:53 McDonald
68 66 Griffin Plecko, 11 18:15.4 5:53 Streetsboro
69 67 Stephen Gudz, 11 18:16.0 5:54 Trinity
70 68 Hunter Picuri, 11 18:16.6 5:54 Lakeview
71 69 Landon Farr, 10 18:16.7 5:54 Lakeview
72 70 Eric Shepherd, 10 18:17.3 5:54 Mineral Ridge
73 71 P J. Oschmann, 11 18:18.5 5:54 Independence
74 72 Brian Standley, 10 18:18.9 5:54 South Range
75 73 Thomas Coble, 10 18:20.2 5:55 Berea-Midpark
76 74 Henry Peyrebrune, 10 18:20.3 5:55 Benedictine
77 75 Clayton Jablonski, 12 18:21.1 5:55 Badger
78 76 Josh Diehl, 10 18:21.2 5:55 Jefferson Area
79 77 Andrew Hitchcock, 10 18:22.2 5:56 Pymatuning Valley
80 78 Clifford Kelley, 11 18:22.9 5:56 Trinity
81 79 Nathan Kurjan, 11 18:23.5 5:56 Mineral Ridge
82 80 Antonio Burton, 11 18:24.8 5:56 Berea-Midpark
83 81 Jordan Ellul, 11 18:25.0 5:56 Vasj
84 82 Kaden Sykes, 10 18:25.0 5:56 South Range
85 83 James Lucha, 12 18:25.7 5:57 Perry
86 84 Joe Crawford, 9 18:25.8 5:57 Field
87 85 Isaac Balistreri, 10 18:26.4 5:57 Perry
88 86 Ethan Bennington, 12 18:28.3 5:58 Berkshire
89 87 Bryson Himes, 9 18:28.4 5:58 Maplewood
90 88 Luke Coblentz, 9 18:29.1 5:58 Cvca
91 89 Derek Rutledge, 12 18:29.1 5:58 South Range
92 90 Jon Evanick, 11 18:29.3 5:58 Lake Catholic
93 91 Mason Palmer, 10 18:30.5 5:58 Fairless
94 92 Dominic Fertsch, 11 18:31.3 5:58 East Palestine
95 93 Stephen Sly, 9 18:31.4 5:59 Jefferson Area
96 94 Connor Thigpen, 12 18:31.7 5:59 Crestwood
97 95 Carlos Botella, 12 18:33.0 5:59 Hawken
98 96 Jay Freudeman, 11 18:33.2 5:59 Field
99 97 Robert O'Conke, 12 18:33.2 5:59 Berkshire
100 Darrin May, 12 18:34.1 5:59 Salem
101 Austin Zeiman, 11 18:34.2 5:59 Svsm
102 98 Nick Martino, 10 18:34.6 6:00 East Canton
103 99 Aaron Rohr, 12 18:34.8 6:00 Field
104 100 Jacob Wolford, 11 18:35.3 6:00 McDonald
105 101 Gavin Lambert, 12 18:35.5 6:00 East Palestine
106 102 Brock Flere, 9 18:35.8 6:00 McDonald
107 103 Caden Wertz, 11 18:36.0 6:00 Tusky Valley
108 104 Austin Dority, 10 18:36.7 6:00 Maplewood
109 105 Nevin Miller, 10 18:36.7 6:00 Girard
110 106 Josh Owens, 9 18:37.1 6:00 Tusky Valley
111 107 Robert King, 10 18:37.2 6:00 Wickliffe
112 108 Logan Mackey, 10 18:37.7 6:01 Southeast
113 109 Hayden Smith, 11 18:37.8 6:01 Wickliffe
114 110 Daniel Lynch, 11 18:38.6 6:01 Perry
115 111 Sammy Gibbons, 9 18:38.9 6:01 McDonald
116 112 Jonathan Rhodes, 11 18:39.4 6:01 Girard
117 113 Jacob Miller, 12 18:41.1 6:02 Badger
118 114 Logan Zsembik, 9 18:41.2 6:02 Berea-Midpark
119 115 Alex Antoncic, 12 18:41.8 6:02 Streetsboro
120 116 Ethan Lewis, 12 18:41.9 6:02 Lakeview
121 Wyatt Omerzo, 9 18:45.0 6:03 Maplewood
122 117 Grayson Moody, 9 18:46.6 6:03 Jefferson Area
123 118 Jacob Eppley, 11 18:49.1 6:04 Greenville
124 Alex Garwacki, 10 18:50.2 6:05 South Range B
125 119 Logan Poore, 12 18:50.6 6:05 Conneaut
126 120 Josh Ondash, 12 18:51.3 6:05 Crestwood
127 121 Brylan Holland, 9 18:51.8 6:05 East Canton
128 122 Alex Kennedy, 10 18:53.1 6:05 Conneaut
129 123 Ian Taylor, 10 18:53.3 6:06 Berea-Midpark
130 124 Tommy Kaminoski, 11 18:54.6 6:06 Lake Catholic
131 125 Giovanni Citriglia, 9 18:54.7 6:06 Heartland Christian
132 Parker Schuler, 10 18:55.3 6:06 South Range B
133 Collin Helmick, 9 18:55.5 6:06 Salem
134 126 Colin Fairfield, 10 18:56.7 6:07 Girard
135 127 Angelo Naples, 12 18:57.1 6:07 Ursuline
136 128 Brock Cowles, 11 18:57.4 6:07 Mineral Ridge
137 129 B K. Kwasniak, 10 18:57.6 6:07 Vasj
138 130 Isaac Pacheco, 10 18:57.8 6:07 Lake Catholic B
139 131 Liam Frisbie, 10 18:57.9 6:07 Lake Catholic
140 132 Spencer Reardon, 11 18:59.2 6:07 Berea-Midpark
141 133 Josh Marino, 11 19:01.0 6:08 South Range
142 134 Nathan Demian, 11 19:02.6 6:09 Berea-Midpark
143 135 Ethan Schuster, 11 19:03.8 6:09 Streetsboro
144 136 Henry Hoover, 9 19:09.6 6:11 Crestwood
145 137 Sean Jones, 12 19:11.4 6:11 Lake Catholic
146 138 Nate Henson, 11 19:12.6 6:12 Jefferson Area
147 139 Darrin Gruskiewicz, 10 19:13.8 6:12 Pymatuning Valley
148 140 Elijah Owens, 10 19:14.0 6:12 LaBrae
149 141 Juan Villanueva, 9 19:14.9 6:13 McDonald
150 142 Kevin Murphey, 9 19:15.7 6:13 Streetsboro
151 143 Gordon Hitchcock, 11 19:17.0 6:13 Pymatuning Valley
152 144 Benjamin Washburn, 9 19:20.2 6:14 Berea-Midpark
153 Colin Priestap, 12 19:21.8 6:15 Jefferson Area
154 Joey Bond, 11 19:21.9 6:15 Newbury
155 145 Clinton Wolf, 12 19:22.2 6:15 Pymatuning Valley
156 146 Nathanael Martin, 9 19:22.5 6:15 East Canton
157 147 Glenn Lenhardt, 12 19:22.9 6:15 Greenville
158 Noah Hopkins, 10 19:23.1 6:15 Berea-Midpark
159 148 Luke Reynolds, 9 19:24.7 6:16 Heartland Christian
160 Daniel Guban, 12 19:24.9 6:16 Lake Catholic
161 149 Jory Oakleaf, 12 19:25.8 6:16 Fairless
162 Steve Michniak, 10 19:26.9 6:16 Streetsboro
163 150 Michael Ni, 11 19:29.7 6:17 Pymatuning Valley
164 151 Jack Thomas, 11 19:30.6 6:18 Svsm C
165 152 Jonathan Kosco, 12 19:31.3 6:18 Girard
166 153 Luke Huston, 10 19:32.6 6:18 Conneaut
167 Thomas Bond, 12 19:32.8 6:18 Newbury
168 154 Ian Chepke, 12 19:33.9 6:19 McDonald
169 155 Brandon Wroblewski, 9 19:35.3 6:19 Lake Catholic B
170 156 Ron Lubes, 10 19:35.8 6:19 Svsm B
171 157 Jeremy Kreuzwieser, 12 19:37.3 6:20 Ursuline
172 Raynard Sims, 10 19:38.0 6:20 Streetsboro
173 158 William Kay, 9 19:38.3 6:20 Gilmour Academy
174 159 Dillon Hull, 11 19:38.8 6:20 Perry
175 160 Kyle Atkinson 19:39.2 6:20 Champion
176 161 Max Cesda 19:39.2 6:20 Champion
177 162 Jacob Hlifka, 10 19:39.5 6:20 Hawken
178 163 Scott Schauer, 10 19:39.6 6:20 Lake Catholic B
179 164 Thomas Cardiero, 9 19:40.0 6:21 Girard
180 165 Jacob Waters, 12 19:40.2 6:21 East Canton
181 166 Mason Summers, 9 19:40.9 6:21 Pymatuning Valley
182 167 Austin Barnett, 9 19:42.2 6:21 Vasj
183 168 Caleb Klem, 12 19:42.3 6:21 Berkshire
184 169 Garret Tomasek, 12 19:43.2 6:22 Gilmour Academy
185 Andrew McRoberts, 9 19:44.3 6:22 Lakeview
186 170 Matthew Porter, 10 19:44.5 6:22 McDonald
187 171 Connor Hull, 11 19:44.7 6:22 Perry
188 172 Everett Chapo, 10 19:46.9 6:23 Wickliffe
189 173 Ian Rickert, 11 19:47.3 6:23 Greenville
190 174 Kyle McGovern, 9 19:47.4 6:23 Independence
191 175 Tim Dang, 12 19:48.7 6:23 Hawken
192 Nate Woofter, 12 19:49.4 6:24 Lakeview
193 176 Sam Osborn, 10 19:49.8 6:24 Heartland Christian
194 Ryan Greenwood, 10 19:50.1 6:24 Perry B
195 177 Philip Davis, 12 19:50.7 6:24 Vasj
196 178 Ethan Coonce, 9 19:52.2 6:25 Mineral Ridge
197 179 Giovanni Hernandez, 10 19:53.0 6:25 Wickliffe
198 Christian Street, 12 19:56.4 6:26 McDonald
199 180 Davante Callahan, 12 19:57.4 6:26 Vasj
200 181 George Bozworth, 10 20:00.8 6:27 East Palestine
201 182 Nolan Tiller, 9 20:01.3 6:27 Berkshire
202 183 Matthew Fronczek, 12 20:01.7 6:28 Vasj
203 184 Augustine Leung, 9 20:02.0 6:28 Svsm B
204 185 Hunter Parks, 10 20:02.3 6:28 Conneaut
205 186 Matthew Dennee, 11 20:03.3 6:28 Svsm B
206 187 Nathan Mitchell, 12 20:04.2 6:28 Girard B
207 188 Mason Amodio, 10 20:09.1 6:30 Southeast
208 189 Everett Hunter, 11 20:09.5 6:30 Gilmour Academy B
209 190 Gabe Kincaid, 10 20:09.9 6:30 Pymatuning Valley
210 191 George Outcalt, 10 20:10.9 6:31 Hawken
211 192 Wilson Ha, 11 20:12.7 6:31 Hawken
212 193 Bryant Garris, 12 20:12.8 6:31 Mineral Ridge
213 Joe Schauer, 11 20:15.6 6:32 Lake Catholic
214 194 Chase Osborne, 10 20:18.8 6:33 Southeast
215 195 Ben Grai, 12 20:20.0 6:34 Lake Catholic B
216 196 Mac McMillan, 10 20:20.9 6:34 Hawken
217 197 Carter Lee`, 9 20:22.8 6:34 Cvca
218 198 Matthew Gilkerson, 11 20:28.6 6:36 Fairless
219 199 Ryan Plisko, 11 20:29.0 6:36 Benedictine
220 200 Jeremy Slywczak, 9 20:29.3 6:37 Badger
221 201 Ethan Brewer, 10 20:30.6 6:37 Cvca
222 202 Cain Winkhart, 12 20:30.7 6:37 Tusky Valley
223 Andrew Fabo, 12 20:31.9 6:37 Vasj
224 Prateek Dulam, 12 20:32.6 6:38 Hawken
225 203 Anthony Danials, 10 20:34.2 6:38 East Canton
226 204 DeShaun Valentine, 12 20:34.4 6:38 Benedictine
227 205 Dominic Ludt, 10 20:34.7 6:38 East Palestine
228 206 Bocheng Wen, 9 20:35.2 6:38 Gilmour Academy
229 207 Aiden Heck, 11 20:36.2 6:39 Berkshire
230 208 Jarrett Long, 9 20:36.6 6:39 Berkshire
231 209 Gehrig Stanley, 12 20:39.4 6:40 Benedictine
232 210 Jaden Richards, 10 20:44.6 6:41 Badger
233 211 Cole Faler, 11 20:46.6 6:42 LaBrae
234 212 Christian Dixon, 12 20:48.3 6:43 Girard
235 Kyle Wareham, 11 20:49.5 6:43 Sharon
236 Rowen Smith, 9 20:50.0 6:43 Field B
237 Daniel Van Heeckeren, 10 20:50.2 6:43 Hawken
238 213 Nik Socrates, 11 20:50.8 6:43 Gilmour Academy B
239 214 Evan Barrett, 9 20:51.4 6:44 Heartland Christian
240 215 Andrew Boothe, 12 20:53.0 6:44 Benedictine
241 216 Alex Cesta 20:53.2 6:44 Champion
242 217 Nicholas Thompson, 9 20:53.2 6:44 Lake Catholic B
243 Roland Ivy, 9 20:53.3 6:44 Vasj
244 Zach Locy, 10 20:53.5 6:44 Jefferson Area
245 Brett Zeigler, 12 20:54.2 6:45 Girard
246 218 Nate Richardson, 11 20:55.6 6:45 Trinity
247 219 Jackson Dengg, 9 20:56.6 6:45 Svsm C
248 220 Tate Edinger, 9 21:00.2 6:47 Tusky Valley
249 221 Bryson Harris, 10 21:04.9 6:48 LaBrae
250 Luis Villalobos, 10 21:05.1 6:48 Perry B
251 222 Riley Risher, 9 21:06.1 6:48 Fairless
252 223 Tyler Tripp, 9 21:11.1 6:50 Lake Catholic B
253 224 Dane Williams, 12 21:11.4 6:50 Greenville
254 225 Josh Weaver, 12 21:12.0 6:50 Greenville
255 226 Matthew Martin, 9 21:13.7 6:51 Girard B
256 227 Paul Jones, 11 21:16.7 6:52 Svsm C
257 228 Garrett Maenpaa, 10 21:16.9 6:52 Conneaut
258 Dillon Williams, 10 21:17.3 6:52 Field B
259 Cameron Mason, 9 21:17.4 6:52 Pymatuning Valley
260 Thomas Larney, 10 21:21.0 6:53 Girard
261 229 Nathaniel Masters, 11 21:21.2 6:53 Berkshire
262 Domynik Dilley, 9 21:21.3 6:53 Field B
263 230 Luke Werckman, 10 21:25.7 6:55 Svsm B
264 Justin Hoffman, 10 21:31.0 6:56 Jefferson Area
265 231 Zachary Leshon, 9 21:32.9 6:57 Tusky Valley
266 232 Colin Price, 11 21:35.2 6:58 LaBrae
267 233 Keaton Byrant, 9 21:35.5 6:58 Girard B
268 234 Ross Halloran, 10 21:39.5 6:59 Gilmour Academy B
269 235 Dylan Hvisc, 12 21:40.4 6:59 Mineral Ridge
270 236 Doug Duffield, 11 21:41.6 7:00 Girard B
271 237 Noah Garvin, 12 21:42.2 7:00 East Palestine
272 Brad Hamilton, 9 21:43.0 7:00 Badger
273 Zachary Beckett, 12 21:44.1 7:01 South Range B
274 238 Kyle Clingerman, 9 21:44.7 7:01 Girard B
275 239 Gabe Delgado, 9 21:49.0 7:02 Svsm B
276 240 Jacob Frederick, 10 21:49.3 7:02 LaBrae
277 241 Steve Jones, 9 21:50.0 7:03 Svsm B
278 242 Jack Scudier, 11 21:50.5 7:03 Ursuline
279 243 Brennan Backlawski 21:50.8 7:03 Champion
280 244 Cameron Corrothers, 9 21:58.5 7:05 Trinity
281 Mitchell Desborough, 9 22:00.9 7:06 Perry B
282 245 Keani Wenger, 12 22:01.2 7:06 Perry
283 246 Koen Suzelis, 11 22:05.1 7:07 Southeast
284 247 Nathan Humbert, 11 22:07.5 7:08 Wickliffe
285 248 Josh Cavallaro, 11 22:08.9 7:09 Svsm C
286 249 Damien Phillips, 12 22:09.6 7:09 Heartland Christian
287 Kael Shobel, 12 22:10.5 7:09 McDonald
288 250 Chris Plott 22:15.5 7:11 Champion
289 Jared McKendrick, 12 22:15.8 7:11 Sharon
290 251 Keith Smith, 9 22:16.5 7:11 LaBrae
291 252 Ronald Sergeant, 9 22:18.1 7:12 LaBrae
292 Maximilian Masters, 10 22:18.8 7:12 Berkshire
293 Sean Burns, 10 22:23.2 7:13 Sharon
294 253 Luca Ricchiuti, 9 22:23.4 7:13 Svsm C
295 254 Joe Abruzzi 22:28.9 7:15 Champion
296 255 Adetayo Olowu, 10 22:40.1 7:19 Benedictine
297 256 Mica Nolan 22:46.3 7:21 Champion
298 257 A J. Chiera, 9 22:55.1 7:24 Svsm C
299 Kaleb Sepe, 11 22:58.2 7:25 South Range B
300 258 Niko Artuso, 10 23:02.7 7:26 Independence
301 Gabe Butcherine, 10 23:08.0 7:28 Mineral Ridge
302 259 Jack Batson, 9 23:10.7 7:29 Girard B
303 Sean Adams, 10 23:14.3 7:30 Struthers
304 260 Sean Hoid, 11 23:19.4 7:31 Girard B
305 261 Ben Foltz 23:29.7 7:35 Cvca
306 262 Caleb Bennett, 9 23:30.3 7:35 Conneaut
307 Jackson Marcinko, 9 23:30.4 7:35 Badger
308 263 Jacob Schrack, 9 23:39.2 7:38 Southeast
309 Anthony Piganelli, 10 23:39.8 7:38 Girard B
310 Ethan Bodo, 10 23:50.2 7:41 Mineral Ridge
311 Danny Jackson, 9 23:55.8 7:43 Perry B
312 264 Andrew Lewis, 9 23:56.8 7:43 Gilmour Academy B
313 Aidan O'Brien, 10 23:57.6 7:44 Mineral Ridge
314 Owen Martin, 10 23:59.1 7:44 Southeast
315 Noah Williamson, 12 24:00.9 7:45 Newbury
316 Jacob mcCartney, 11 24:06.4 7:47 LaBrae
317 265 Joshua Mohney, 12 24:11.4 7:48 East Palestine
318 266 Charlie McGreal, 9 24:32.2 7:55 Independence
319 267 Moses Lytle, 11 25:12.3 8:08 Ursuline
320 Marcus Palmer, 9 25:16.1 8:09 Fairless
321 Derik Stafinsky, 10 25:16.4 8:09 Field B
322 268 Liam Powers, 11 25:53.2 8:21 Lake Catholic B
323 269 Jacob Kytchak, 12 26:11.3 8:27 Greenville
324 270 Josiah Rhodes, 9 26:14.4 8:28 Trinity
325 Logan Butcher-Riley, 9 26:18.3 8:29 LaBrae
326 Cody Simmons, 9 26:19.6 8:30 Mineral Ridge
327 271 Ryan Jones, 12 26:58.8 8:42 Greenville
328 Nathan Crank, 9 27:09.1 8:45 Girard B
329 272 Malcolm Campbell, 10 27:14.1 8:47 Independence
330 273 Dominique Locklear, 9 27:16.9 8:48 Trinity
331 Baylor Sampson, 9 27:26.5 8:51 LaBrae
332 Josh Alexander, 11 27:56.7 9:01 Conneaut
333 274 Kaiyi Yang, 9 29:50.6 9:38 Gilmour Academy B
334 Patrick Ludt, 12 31:04.7 10:01 East Palestine
335 275 Marshall Jones-Graham, 1031:55.5 10:18 Benedictine
336 Kenneth Whitson III, 9 32:26.0 10:28 Benedictine
337 Wyatt Engstrom, 12 33:10.3 10:42 Greenville
Large Div HS Girls Results
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Shaker Hts. 69 5 8 9 21 26 48 59 19:38.2 0:58.9
2 Howland 81 4 7 12 18 40 63 82 19:42.4 1:35.2
3 Beaumont 124 2 3 19 42 58 60 64 19:54.5 2:19.5
4 Brunswick 128 11 23 24 25 45 54 55 20:07.5 1:10.7
5 Minerva 147 20 28 32 33 34 35 74 20:14.7 0:30.2
6 Mt. Lebanon 155 10 29 36 37 43 52 86 20:19.7 1:10.8
7 St. Joseph Academy 236 39 44 46 50 57 94 20:49.8 0:31.1
8 Canal Winchester 238 1 14 49 69 105 110 114 20:47.1 4:11.8
9 Lakeview 267 27 30 31 76 103 111 116 21:04.6 2:47.4
10 Geneva 288 13 41 51 84 99 100 109 21:07.8 2:55.9
11 Hoban 289 16 38 72 78 85 96 113 21:10.1 2:04.5
12 Walsh Jesuit 313 22 61 68 75 87 89 101 21:18.1 1:53.7
13 Canfield 327 17 62 77 79 92 97 108 21:24.0 2:19.5
14 Villa Maria Acad. 334 6 67 80 90 91 98 107 21:22.7 2:58.4
15 McDowell 348 15 53 83 95 102 112 117 21:31.1 2:52.6
16 Springfield 378 65 66 73 81 93 118 122 21:42.5 0:50.8
17 Garfield 380 47 70 71 88 104 106 119 21:48.5 2:09.1
18 Lakeside 544 56 120 121 123 124 129 131 24:29.8 5:35.7
19 Hubbard 621 115 125 126 127 128 130 29:19.8 8:15.2
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Shaker Hts.
5 Juliet Tonkin, 12 19:09.9 6:11
8 Mia Compton-Engle, 10 19:22.7 6:15
9 Anna Carpenter, 10 19:29.2 6:17
21 Andrea Harrison, 11 20:00.0 6:27
26 Lydia Vadnal, 10 20:08.8 6:30
48 Anna Krouse, 11 20:49.9 6:43
59 Lauren Sheperd, 11 21:11.1 6:50
Total Time = 1:38:10.6 Total Places = 69
2. Howland
4 Megan Hipple, 9 19:04.4 6:09
7 Maria Dellimuti, 12 19:19.3 6:14
12 Elenie McNally, 12 19:34.6 6:19
18 Molly Yasnowski, 11 19:54.1 6:25
40 Gabby Reuschling, 11 20:39.6 6:40
63 Kylie McClain, 10 21:22.4 6:54
82 Gillian Hart-O'brien, 11 21:52.2 7:03
Total Time = 1:38:32.0 Total Places = 81
3. Beaumont
2 Mia Mlynek, 12 18:51.0 6:05
3 Addison Ciecierski, 12 18:55.1 6:06
19 Carly Perusek, 12 19:54.6 6:25
42 Claire Wolf, 11 20:41.1 6:40
58 Mya Salerno, 9 21:10.4 6:50
60 Sophia Pomnean, 9 21:11.4 6:50
64 Alexa McDade, 9 21:23.0 6:54
Total Time = 1:39:32.2 Total Places = 124
4. Brunswick
11 Teo Iovi, 9 19:33.6 6:19
23 Devin Cannon, 12 20:04.7 6:29
24 Nichole Gatten, 12 20:06.8 6:29
25 Abby Bardwell, 10 20:07.8 6:30
45 Samantha Roth, 10 20:44.3 6:41
54 Kylie Uber, 10 21:02.3 6:47
55 Emily Watkins, 11 21:04.0 6:48
Total Time = 1:40:37.2 Total Places = 128
5. Minerva
20 Jenna Cassidy, 10 19:57.7 6:26
28 Caitlyn Hopple, 9 20:12.5 6:31
32 Layla Monroe, 9 20:17.4 6:33
33 Hera Hoffee, 9 20:17.9 6:33
34 Aubrey Dunham, 11 20:27.8 6:36
35 Madeline Crissman, 10 20:33.6 6:38
74 Emily Norris, 9 21:39.7 6:59
Total Time = 1:41:13.3 Total Places = 147
6. Mt. Lebanon
10 Alison Hodgson, 11 19:31.2 6:18
29 Gracie Petrich, 9 20:14.6 6:32
36 Grace Kraemer, 9 20:35.2 6:38
37 Allison Small, 12 20:35.6 6:39
43 Emma Toussaint, 11 20:41.9 6:41
52 Caroline Brustoloni, 12 20:59.3 6:46
86 Elsie Hackworth, 9 21:55.9 7:04
Total Time = 1:41:38.5 Total Places = 155
7. St. Joseph Academy
39 Anna Duesenberg, 10 20:38.0 6:39
44 Bridget Chambers, 11 20:43.0 6:41
46 Colette Conway, 11 20:48.0 6:43
50 Emma Hvizdos, 10 20:50.5 6:43
57 Lizzie McGuire, 11 21:09.1 6:49
94 Elizabeth Starck, 11 22:14.2 7:10
Total Time = 1:44:08.6 Total Places = 236
8. Canal Winchester
1 Allena Klamorick, 11 18:48.2 6:04
14 Bonnie Butler, 11 19:43.8 6:22
49 Alyssa Weller, 9 20:50.4 6:43
69 Brooklyne Redmon, 9 21:32.7 6:57
105 Merideth McFarland, 11 23:00.0 7:25
110 Marissa Klamorick, 9 23:14.0 7:30
114 Estela Marque, 12 23:30.8 7:35
Total Time = 1:43:55.1 Total Places = 238
9. Lakeview
27 Emily Bennett, 10 20:09.1 6:30
30 Sydney Dobler, 11 20:15.9 6:32
31 Hailee Hoover, 10 20:17.2 6:33
76 Taylor Garvin, 11 21:44.4 7:01
103 Calista Hall, 11 22:56.4 7:24
111 Haley Harper, 9 23:14.6 7:30
116 Avery Probst, 11 23:36.3 7:37
Total Time = 1:45:23.0 Total Places = 267
10. Geneva
13 Elizabeth Joy, 12 19:36.1 6:19
41 Renee Tetlow, 10 20:39.9 6:40
51 Leah Costello, 12 20:57.6 6:46
84 Alayna Lomas, 10 21:53.2 7:04
99 Gabriella Deluca, 11 22:31.9 7:16
100 Vanessa Gunther, 11 22:37.3 7:18
109 Leeta Tramte, 11 23:12.5 7:29
Total Time = 1:45:38.7 Total Places = 288
11. Hoban
16 Hannah Schill, 12 19:50.8 6:24
38 Annabelle Brink, 11 20:37.9 6:39
72 Ava Gordon, 11 21:36.9 6:58
78 Audrey Ruscak, 12 21:49.5 7:02
85 Mary-Claire Smith, 11 21:55.3 7:04
96 Cassie Klein, 10 22:19.8 7:12
113 Grace Powers, 12 23:25.5 7:33
Total Time = 1:45:50.4 Total Places = 289
12. Walsh Jesuit
22 Amelia Figler, 12 20:03.8 6:28
61 Katie Williams, 10 21:17.5 6:52
68 Evelyn Sutkus, 11 21:31.2 6:57
75 Kaitlin Mohlenkamp, 11 21:40.2 6:59
87 Megan DiMare, 10 21:57.5 7:05
89 Danielle Zsembik, 11 22:07.9 7:08
101 Sara Caniglia, 10 22:37.5 7:18
Total Time = 1:46:30.2 Total Places = 313
13. Canfield
17 Delaney Obrien, 9 19:52.1 6:25
62 Angela Ferguson, 9 21:20.6 6:53
77 Steffie Marciniak, 12 21:44.9 7:01
79 Aurora Fares, 11 21:50.8 7:03
92 Maddie Ritter, 12 22:11.6 7:10
97 Jaelyn Palmer, 10 22:21.1 7:13
108 Lexsi Hawkes, 11 23:06.1 7:27
Total Time = 1:47:00.0 Total Places = 327
14. Villa Maria Acad.
6 Sarah Clark, 9 19:13.0 6:12
67 Jenna Van Dee, 10 21:26.3 6:55
80 Chloe Eubank, 11 21:51.2 7:03
90 Rachel Hardner, 10 22:11.3 7:09
91 Nora Louis, 12 22:11.3 7:09
98 Anna Welton, 11 22:28.8 7:15
107 Abby Williams, 11 23:05.2 7:27
Total Time = 1:46:53.1 Total Places = 334
15. McDowell
15 Kyla Kramer, 10 19:47.2 6:23
53 Claire Belton, 11 21:00.5 6:47
83 Katarina Farrell, 11 21:52.5 7:03
95 Sara Renshaw, 10 22:15.1 7:11
102 Sydney Schwartz, 12 22:39.8 7:19
112 Emily Flatley, 10 23:19.0 7:31
117 Gina Villella, 12 23:48.4 7:41
Total Time = 1:47:35.1 Total Places = 348
16. Springfield
65 Laura Walsh, 11 21:23.4 6:54
66 Emma Sandefur, 11 21:23.7 6:54
73 Merrik Glass, 11 21:39.2 6:59
81 Laci Garner, 10 21:51.7 7:03
93 Ava Johnson, 10 22:14.1 7:10
118 Riley Hardman, 10 23:54.2 7:43
122 Natalie Phillips, 12 25:09.6 8:07
Total Time = 1:48:32.1 Total Places = 378
17. Garfield
47 Isabelle Puleo, 11 20:49.2 6:43
70 Gianna D'Amico, 12 21:33.5 6:57
71 Kaitlynn Yukich, 11 21:33.7 6:57
88 Madelyn Stonestreet, 9 22:07.5 7:08
104 Meili Warren, 11 22:58.2 7:25
106 Aubrey Stonestreet, 9 23:01.4 7:26
119 Elizabeth Edic, 11 24:22.4 7:52
Total Time = 1:49:02.1 Total Places = 380
18. Lakeside
56 Athena Pantoja, 11 21:07.5 6:49
120 Erica Housel, 10 24:41.7 7:58
121 Maria Perez, 12 24:42.5 7:58
123 Jenna Frabutt, 11 25:13.8 8:08
124 Marissa Calabris, 9 26:43.1 8:37
129 Vanessa Serano, 11 34:30.4 11:08
131 Hannah McKee, 10 36:43.4 11:51
Total Time = 2:02:28.6 Total Places = 544
19. Hubbard
115 Josie Wagner, 12 23:31.9 7:35
125 Samantha Logan, 9 29:47.7 9:37
126 Amber Davis, 11 29:50.8 9:38
127 Kennedy Evans, 10 31:41.4 10:13
128 Maggie Lewis, 11 31:47.1 10:15
130 Charity Hamm, 9 35:14.1 11:22
Total Time = 2:26:38.9 Total Places = 621
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Allena Klamorick, 11 18:48.2 6:04 Canal Winchester
2 2 Mia Mlynek, 12 18:51.0 6:05 Beaumont
3 3 Addison Ciecierski, 12 18:55.1 6:06 Beaumont
4 4 Megan Hipple, 9 19:04.4 6:09 Howland
5 5 Juliet Tonkin, 12 19:09.9 6:11 Shaker Hts.
6 6 Sarah Clark, 9 19:13.0 6:12 Villa Maria Acad.
7 7 Maria Dellimuti, 12 19:19.3 6:14 Howland
8 8 Mia Compton-Engle, 10 19:22.7 6:15 Shaker Hts.
9 9 Anna Carpenter, 10 19:29.2 6:17 Shaker Hts.
10 10 Alison Hodgson, 11 19:31.2 6:18 Mt. Lebanon
11 11 Teo Iovi, 9 19:33.6 6:19 Brunswick
12 12 Elenie McNally, 12 19:34.6 6:19 Howland
13 13 Elizabeth Joy, 12 19:36.1 6:19 Geneva
14 14 Bonnie Butler, 11 19:43.8 6:22 Canal Winchester
15 15 Kyla Kramer, 10 19:47.2 6:23 McDowell
16 16 Hannah Schill, 12 19:50.8 6:24 Hoban
17 17 Delaney Obrien, 9 19:52.1 6:25 Canfield
18 18 Molly Yasnowski, 11 19:54.1 6:25 Howland
19 19 Carly Perusek, 12 19:54.6 6:25 Beaumont
20 20 Jenna Cassidy, 10 19:57.7 6:26 Minerva
21 21 Andrea Harrison, 11 20:00.0 6:27 Shaker Hts.
22 22 Amelia Figler, 12 20:03.8 6:28 Walsh Jesuit
23 23 Devin Cannon, 12 20:04.7 6:29 Brunswick
24 24 Nichole Gatten, 12 20:06.8 6:29 Brunswick
25 25 Abby Bardwell, 10 20:07.8 6:30 Brunswick
26 26 Lydia Vadnal, 10 20:08.8 6:30 Shaker Hts.
27 27 Emily Bennett, 10 20:09.1 6:30 Lakeview
28 28 Caitlyn Hopple, 9 20:12.5 6:31 Minerva
29 29 Gracie Petrich, 9 20:14.6 6:32 Mt. Lebanon
30 30 Sydney Dobler, 11 20:15.9 6:32 Lakeview
31 31 Hailee Hoover, 10 20:17.2 6:33 Lakeview
32 32 Layla Monroe, 9 20:17.4 6:33 Minerva
33 33 Hera Hoffee, 9 20:17.9 6:33 Minerva
34 34 Aubrey Dunham, 11 20:27.8 6:36 Minerva
35 35 Madeline Crissman, 10 20:33.6 6:38 Minerva
36 36 Grace Kraemer, 9 20:35.2 6:38 Mt. Lebanon
37 37 Allison Small, 12 20:35.6 6:39 Mt. Lebanon
38 38 Annabelle Brink, 11 20:37.9 6:39 Hoban
39 39 Anna Duesenberg, 10 20:38.0 6:39 St. Joseph Academy
40 40 Gabby Reuschling, 11 20:39.6 6:40 Howland
41 41 Renee Tetlow, 10 20:39.9 6:40 Geneva
42 42 Claire Wolf, 11 20:41.1 6:40 Beaumont
43 43 Emma Toussaint, 11 20:41.9 6:41 Mt. Lebanon
44 44 Bridget Chambers, 11 20:43.0 6:41 St. Joseph Academy
45 45 Samantha Roth, 10 20:44.3 6:41 Brunswick
46 46 Colette Conway, 11 20:48.0 6:43 St. Joseph Academy
47 47 Isabelle Puleo, 11 20:49.2 6:43 Garfield
48 48 Anna Krouse, 11 20:49.9 6:43 Shaker Hts.
49 49 Alyssa Weller, 9 20:50.4 6:43 Canal Winchester
50 50 Emma Hvizdos, 10 20:50.5 6:43 St. Joseph Academy
51 51 Leah Costello, 12 20:57.6 6:46 Geneva
52 52 Caroline Brustoloni, 12 20:59.3 6:46 Mt. Lebanon
53 Jade Neal, 10 21:00.3 6:47 Euclid
54 53 Claire Belton, 11 21:00.5 6:47 McDowell
55 54 Kylie Uber, 10 21:02.3 6:47 Brunswick
56 55 Emily Watkins, 11 21:04.0 6:48 Brunswick
57 56 Athena Pantoja, 11 21:07.5 6:49 Lakeside
58 57 Lizzie McGuire, 11 21:09.1 6:49 St. Joseph Academy
59 58 Mya Salerno, 9 21:10.4 6:50 Beaumont
60 59 Lauren Sheperd, 11 21:11.1 6:50 Shaker Hts.
61 60 Sophia Pomnean, 9 21:11.4 6:50 Beaumont
62 Anna Downing, 12 21:13.8 6:51 Shaker Hts.
63 61 Katie Williams, 10 21:17.5 6:52 Walsh Jesuit
64 62 Angela Ferguson, 9 21:20.6 6:53 Canfield
65 63 Kylie McClain, 10 21:22.4 6:54 Howland
66 64 Alexa McDade, 9 21:23.0 6:54 Beaumont
67 65 Laura Walsh, 11 21:23.4 6:54 Springfield
68 66 Emma Sandefur, 11 21:23.7 6:54 Springfield
69 67 Jenna Van Dee, 10 21:26.3 6:55 Villa Maria Acad.
70 Aziza Reddy, 10 21:27.1 6:55 Shaker Hts.
71 68 Evelyn Sutkus, 11 21:31.2 6:57 Walsh Jesuit
72 69 Brooklyne Redmon, 9 21:32.7 6:57 Canal Winchester
73 70 Gianna D'Amico, 12 21:33.5 6:57 Garfield
74 71 Kaitlynn Yukich, 11 21:33.7 6:57 Garfield
75 Lindsay Wolf, 9 21:34.9 6:58 Brunswick
76 72 Ava Gordon, 11 21:36.9 6:58 Hoban
77 73 Merrik Glass, 11 21:39.2 6:59 Springfield
78 74 Emily Norris, 9 21:39.7 6:59 Minerva
79 75 Kaitlin Mohlenkamp, 11 21:40.2 6:59 Walsh Jesuit
80 76 Taylor Garvin, 11 21:44.4 7:01 Lakeview
81 77 Steffie Marciniak, 12 21:44.9 7:01 Canfield
82 78 Audrey Ruscak, 12 21:49.5 7:02 Hoban
83 Katherine Pomnean, 11 21:50.1 7:03 Beaumont
84 79 Aurora Fares, 11 21:50.8 7:03 Canfield
85 80 Chloe Eubank, 11 21:51.2 7:03 Villa Maria Acad.
86 81 Laci Garner, 10 21:51.7 7:03 Springfield
87 82 Gillian Hart-O'brien, 11 21:52.2 7:03 Howland
88 83 Katarina Farrell, 11 21:52.5 7:03 McDowell
89 84 Alayna Lomas, 10 21:53.2 7:04 Geneva
90 85 Mary-Claire Smith, 11 21:55.3 7:04 Hoban
91 Julie White, 11 21:55.4 7:04 Minerva
92 86 Elsie Hackworth, 9 21:55.9 7:04 Mt. Lebanon
93 Tori Dunham, 9 21:55.9 7:04 Minerva
94 87 Megan DiMare, 10 21:57.5 7:05 Walsh Jesuit
95 88 Madelyn Stonestreet, 9 22:07.5 7:08 Garfield
96 89 Danielle Zsembik, 11 22:07.9 7:08 Walsh Jesuit
97 90 Rachel Hardner, 10 22:11.3 7:09 Villa Maria Acad.
98 91 Nora Louis, 12 22:11.3 7:09 Villa Maria Acad.
99 Crystal Yormick, 10 22:11.4 7:09 Beaumont
100 92 Maddie Ritter, 12 22:11.6 7:10 Canfield
101 93 Ava Johnson, 10 22:14.1 7:10 Springfield
102 94 Elizabeth Starck, 11 22:14.2 7:10 St. Joseph Academy
103 95 Sara Renshaw, 10 22:15.1 7:11 McDowell
104 96 Cassie Klein, 10 22:19.8 7:12 Hoban
105 97 Jaelyn Palmer, 10 22:21.1 7:13 Canfield
106 Roxxi Ottum, 9 22:25.0 7:14 Howland
107 98 Anna Welton, 11 22:28.8 7:15 Villa Maria Acad.
108 99 Gabriella Deluca, 11 22:31.9 7:16 Geneva
109 100 Vanessa Gunther, 11 22:37.3 7:18 Geneva
110 101 Sara Caniglia, 10 22:37.5 7:18 Walsh Jesuit
111 102 Sydney Schwartz, 12 22:39.8 7:19 McDowell
112 Sophie Toussaint, 9 22:40.8 7:19 Mt. Lebanon
113 103 Calista Hall, 11 22:56.4 7:24 Lakeview
114 104 Meili Warren, 11 22:58.2 7:25 Garfield
115 105 Merideth McFarland, 11 23:00.0 7:25 Canal Winchester
116 106 Aubrey Stonestreet, 9 23:01.4 7:26 Garfield
117 107 Abby Williams, 11 23:05.2 7:27 Villa Maria Acad.
118 108 Lexsi Hawkes, 11 23:06.1 7:27 Canfield
119 109 Leeta Tramte, 11 23:12.5 7:29 Geneva
120 110 Marissa Klamorick, 9 23:14.0 7:30 Canal Winchester
121 111 Haley Harper, 9 23:14.6 7:30 Lakeview
122 112 Emily Flatley, 10 23:19.0 7:31 McDowell
123 Alyssa Tarr, 12 23:23.7 7:33 Howland
124 113 Grace Powers, 12 23:25.5 7:33 Hoban
125 114 Estela Marque, 12 23:30.8 7:35 Canal Winchester
126 115 Josie Wagner, 12 23:31.9 7:35 Hubbard
127 Elizabeth Russo, 10 23:32.3 7:36 Hoban
128 116 Avery Probst, 11 23:36.3 7:37 Lakeview
129 117 Gina Villella, 12 23:48.4 7:41 McDowell
130 Allie Mark, 11 23:48.9 7:41 Lakeview
131 Elise Hamilton, 9 23:50.7 7:41 Canal Winchester
132 118 Riley Hardman, 10 23:54.2 7:43 Springfield
133 Sophia Mackiewicz, 10 23:57.3 7:44 Hoban
134 Keira Reid, 11 23:59.6 7:44 Lakeview
135 Gracyn Farr, 9 24:10.1 7:48 McDowell
136 119 Elizabeth Edic, 11 24:22.4 7:52 Garfield
137 Morgan Hoover, 11 24:27.7 7:53 Canfield
138 Sophia Walz, 10 24:36.9 7:56 Garfield
139 120 Erica Housel, 10 24:41.7 7:58 Lakeside
140 121 Maria Perez, 12 24:42.5 7:58 Lakeside
141 Isabel Bardzilauskas, 12 24:55.4 8:02 Geneva
142 Christine Bennett, 12 25:03.7 8:05 Canfield
143 122 Natalie Phillips, 12 25:09.6 8:07 Springfield
144 123 Jenna Frabutt, 11 25:13.8 8:08 Lakeside
145 Destinee Toth, 11 25:14.3 8:08 Warren G Harding
146 Rhianna Timms, 10 25:14.9 8:09 Springfield
147 Alicia Franco, 10 26:12.6 8:27 Springfield
148 Matea Kanicki, 12 26:24.8 8:31 Geneva
149 124 Marissa Calabris, 9 26:43.1 8:37 Lakeside
150 Amaria Bercheni, 9 27:18.7 8:49 Warren G Harding
151 Kaley Brown, 11 27:38.8 8:55 Chaney
152 125 Samantha Logan, 9 29:47.7 9:37 Hubbard
153 126 Amber Davis, 11 29:50.8 9:38 Hubbard
154 127 Kennedy Evans, 10 31:41.4 10:13 Hubbard
155 128 Maggie Lewis, 11 31:47.1 10:15 Hubbard
156 129 Vanessa Serano, 11 34:30.4 11:08 Lakeside
157 130 Charity Hamm, 9 35:14.1 11:22 Hubbard
158 131 Hannah McKee, 10 36:43.4 11:51 Lakeside
HS Girls Open Results
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 Kristin Yeager, 10 20:12.3 6:31 Austintown-Fitch
2 Kate Halloran, 10 20:14.8 6:32 Orange
3 Hannah Egli, 9 21:20.8 6:53 West Branch
4 Gracie Carrier, 9 21:24.0 6:54 Shaker Hts.
5 Emma McGreevy, 9 21:46.0 7:01 Mt. Lebanon
6 Grace Fraser, 10 21:50.8 7:03 Shaker Hts.
7 Audra Hartman, 10 21:53.0 7:04 Beaumont
8 Grace Heed, 9 21:57.0 7:05 Walsh Jesuit
9 Annika Jankowsky, 11 22:00.7 7:06 Shaker Hts.
10 Morgan Roth, 10 22:00.9 7:06 Brunswick
11 Bridget Boland, 11 22:06.3 7:08 St. Joseph Academy
12 Emma Furjanic, 9 22:10.5 7:09 Beaumont
13 Rowan Ford, 10 22:10.9 7:09 Mt. Lebanon
14 Ava Witherite, 9 22:12.7 7:10 Walsh Jesuit
15 Gretchen George, 10 22:13.8 7:10 Austintown-Fitch
16 Anja Rowane, 10 22:23.3 7:13 Beaumont
17 Amanda Cetorelli, 11 22:25.4 7:14 Mt. Lebanon
18 Ally Braunsdorf, 9 22:28.1 7:15 Mt. Lebanon
19 Erica Smith, 11 22:30.2 7:16 Shaker Hts.
20 Lily Hynes, 10 22:34.1 7:17 St. Joseph Academy
21 Ashlyn Seiler, 11 22:37.7 7:18 River View
22 Kenzie Fountian, 12 22:38.4 7:18 Minerva
23 Caitlynn Keyser, 12 22:39.5 7:19 St. Joseph Academy
24 Lauren Null, 10 22:44.4 7:20 Howland
25 Abby Collins, 11 22:48.1 7:21 St. Joseph Academy
26 Molly Becker, 11 22:49.1 7:22 St. Joseph Academy
27 Haylee Adgate, 11 22:50.1 7:22 Howland
28 Clare McCarthy, 9 22:50.1 7:22 St. Joseph Academy
29 Alivia Reece, 10 22:51.1 7:22 Geneva
30 Eva Xiao, 10 22:53.2 7:23 Shaker Hts.
31 Alyssa Ellashek, 9 22:53.4 7:23 Austintown-Fitch
32 Lauren Powers, 9 22:54.0 7:23 Walsh Jesuit
33 Anna Farrington, 12 22:54.2 7:23 Beaumont
34 Alyssa Ruggles, 10 22:54.8 7:23 Austintown-Fitch
35 Bridget Vigrass, 9 22:55.5 7:24 Mt. Lebanon
36 Caroline McGreal, 10 22:56.2 7:24 Beaumont
37 Breanna Brewer, 12 22:56.9 7:24 Salem
38 Bethany Shuman, 9 23:00.5 7:25 Minerva
39 Erin Hyland, 9 23:01.6 7:26 St. Joseph Academy
40 Sophia Arnoldi, 10 23:04.0 7:26 Shaker Hts.
41 Lily Neemes, 10 23:07.1 7:27 Mt. Lebanon
42 Jessica Osciak, 9 23:08.1 7:28 Walsh Jesuit
43 Evelyn Cavanaugh, 10 23:11.5 7:29 Shaker Hts.
44 Laura Jane Sutherland, 1223:14.4 7:30 Mt. Lebanon
45 Milla Riffle-Crogan, 9 23:15.2 7:30 Austintown-Fitch
46 Kady McClain, 10 23:15.9 7:30 Howland
47 Kaitlyn Mondak, 12 23:17.7 7:31 West Branch
48 Justine Meta, 9 23:20.8 7:32 Mt. Lebanon
49 Grace DiGiacomo, 12 23:21.4 7:32 Villa Maria Acad.
50 Hope Stanley, 12 23:22.1 7:32 Geneva
51 Alyssa Henry, 10 23:23.3 7:33 Howland
52 Maria Krouse, 9 23:24.1 7:33 Shaker Hts.
53 Annie Kail, 9 23:24.9 7:33 Mt. Lebanon
54 Shelby Hasselbusch, 11 23:26.4 7:34 Brunswick
55 Ripley Ford, 10 23:26.8 7:34 Mt. Lebanon
56 Eris Dugan, 10 23:27.5 7:34 West Branch
57 Amber Higginbottham, 10 23:28.2 7:34 Austintown-Fitch
58 Sarah Pitko, 11 23:28.4 7:34 Austintown-Fitch
59 Sophie Miller, 12 23:30.0 7:35 Shaker Hts.
60 Cecelia Campbell, 9 23:30.7 7:35 Villa Maria Acad.
61 Helen-Ann McCormick, 9 23:32.6 7:36 Villa Maria Acad.
62 Lillie Wertz, 11 23:33.0 7:36 Mt. Lebanon
63 Christina Haught, 11 23:35.1 7:36 Howland
64 Hailey Hensley, 10 23:35.5 7:37 Brunswick
65 Ryan Brown, 10 23:36.0 7:37 Mt. Lebanon
66 Gabriella Kail, 11 23:39.3 7:38 Mt. Lebanon
67 Kyra McCague, 9 23:39.9 7:38 Mt. Lebanon
68 Zoe Phares, 12 23:40.5 7:38 Mt. Lebanon
69 Kaitlyn Rychcik, 12 23:41.8 7:39 Mt. Lebanon
70 Maddie Cmolik, 11 23:44.7 7:40 St. Joseph Academy
71 Katie Hart, 11 23:45.9 7:40 Mt. Lebanon
72 Maura Jordan, 12 23:46.7 7:40 St. Joseph Academy
73 Katie Gardner, 11 23:55.3 7:43 McDonald
74 Elizabeth Rubadue, 11 23:55.7 7:43 Beaumont
75 Hayley Muhvic, 12 24:00.9 7:45 Beaumont
76 Grace Kolar, 12 24:01.1 7:45 Walsh Jesuit
77 Carra Croucher, 11 24:05.8 7:46 Walsh Jesuit
78 Sofia Molinaro, 9 24:06.1 7:46 Mt. Lebanon
79 Natalie Schober, 10 24:06.3 7:47 Walsh Jesuit
80 Sophia Senediak, 10 24:06.9 7:47 Austintown-Fitch
81 Emma Hilke, 11 24:07.5 7:47 Brunswick
82 Julia Ambrosio, 11 24:07.5 7:47 St. Joseph Academy
83 Julia Mahan, 12 24:08.4 7:47 Austintown-Fitch
84 Maggie McCartney, 10 24:10.4 7:48 Walsh Jesuit
85 Cassie Roisman, 9 24:10.8 7:48 St. Joseph Academy
86 Allie Powers, 12 24:11.0 7:48 Walsh Jesuit
87 Amelia Proweller, 10 24:14.3 7:49 Shaker Hts.
88 Kate Boland, 9 24:14.3 7:49 St. Joseph Academy
89 Sophia Frammartino, 9 24:15.5 7:50 Walsh Jesuit
90 Sydney Light, 9 24:17.4 7:50 Villa Maria Acad.
91 Sophie Lloyd, 9 24:18.3 7:50 Mt. Lebanon
92 Julia Sponseller, 11 24:23.1 7:52 Brunswick
93 Kaiya Caraboolad, 10 24:23.1 7:52 Hoban
94 Erin Owens, 11 24:23.5 7:52 St. Joseph Academy
95 Olivia Osmun, 9 24:24.6 7:52 Hoban
96 Clare Jordan, 10 24:27.0 7:53 St. Joseph Academy
97 Liz Rouch, 10 24:29.9 7:54 McDowell
98 Isabella Marinelli, 9 24:31.3 7:55 Walsh Jesuit
99 Alaina Lah, 11 24:36.8 7:56 Hoban
100 Katie Downs, 12 24:39.0 7:57 West Branch
101 Mercedes Lewandowski, 10 24:45.3 7:59 St. Joseph Academy
102 Alexia Wenzel, 9 24:46.1 7:59 St. Joseph Academy
103 Annie Dubecky, 9 24:46.7 8:00 St. Joseph Academy
104 Ashley Monroe, 9 24:51.0 8:01 Minerva
105 Erica Bouet-Willaumez, 1224:52.2 8:01 Mt. Lebanon
106 Lauren Williams, 11 24:56.0 8:03 Hoban
107 Zhane Ramsey, 12 24:57.9 8:03 Howland
108 Veronica Hewitt, 12 24:58.0 8:03 St. Joseph Academy
109 Audrianna Strong, 9 25:00.4 8:04 Geneva
110 Miriam Myers, 9 25:00.7 8:04 Berea-Midpark
111 Elise Hager, 10 25:01.0 8:04 Walsh Jesuit
112 Nicole Huang, 9 25:03.0 8:05 Berea-Midpark
113 Roni Lynch, 10 25:03.4 8:05 Walsh Jesuit
114 Megan Spielman, 9 25:03.5 8:05 Salem
115 Hannah Bittence, 12 25:08.2 8:07 Garfield
116 Bella Marchionte, 12 25:09.2 8:07 McKinley
117 Emma Reardon, 10 25:10.2 8:07 Berea-Midpark
118 Katie Merdich, 11 25:10.7 8:07 McDonald
119 Molly Morrissey, 9 25:16.2 8:09 Garfield
120 Elizabeth Maxwell, 11 25:19.2 8:10 Berea-Midpark
121 Anna Miller, 9 25:20.4 8:10 Shaker Hts.
122 Audrey Burnard, 11 25:21.9 8:11 Shaker Hts.
123 Mary Stravinsky, 9 25:22.8 8:11 McDowell
124 Dilyn Tumblin, 11 25:24.1 8:12 River View
125 Louise Spadoni, 12 25:25.4 8:12 Shaker Hts.
126 Carissa Kieger, 12 25:25.4 8:12 Shaker Hts.
127 Presley Aliff, 11 25:26.2 8:12 Berea-Midpark
128 Cecilia Soehnlen, 9 25:26.3 8:12 Hoban
129 Aaliyah Williams, 12 25:28.8 8:13 Shaker Hts.
130 Helen Hickey, 9 25:29.6 8:13 Mt. Lebanon
131 Molly Kolman, 10 25:32.5 8:14 Brunswick
132 Molly McGlynn, 9 25:33.7 8:15 St. Joseph Academy
133 Lily Fratantonio, 9 25:36.7 8:16 Walsh Jesuit
134 Mariah Quarles, 10 25:36.8 8:16 Howland
135 Ella Russell, 11 25:36.9 8:16 Salem
136 Makaela Fisher, 11 25:41.4 8:17 Howland
137 Christina Galios, 12 25:41.8 8:17 McKinley
138 Ava Hirsch, 9 25:44.2 8:18 Hoban
139 Emma Dipuccio, 10 25:45.9 8:19 Berea-Midpark
140 Mei Saurette, 11 25:47.5 8:19 St. Joseph Academy
141 Megan Brown, 12 25:48.0 8:19 Walsh Jesuit
142 Riley Solmen, 10 25:49.0 8:20 Salem
143 Karryn Lamp, 10 25:53.9 8:21 Lakeview
144 Ellie Moses, 9 25:54.1 8:21 Mt. Lebanon
145 Morgan Dalton, 9 25:54.1 8:21 Minerva
146 Rielly Fabrizio, 9 25:56.3 8:22 Howland
147 Claire Mancuso, 10 25:59.8 8:23 St. Joseph Academy
148 Kelly Mischler, 12 26:02.1 8:24 Villa Maria Acad.
149 Hanna Warnick, 12 26:03.7 8:24 Springfield
150 Caroline Moses, 12 26:07.0 8:25 Mt. Lebanon
151 Jocelyn Baranyai, 12 26:09.6 8:26 Brunswick
152 Cici Roche, 9 26:09.6 8:26 St. Joseph Academy
153 Laurel Beckman, 10 26:10.3 8:27 McDowell
154 Alexandra Sroka, 11 26:11.9 8:27 Brunswick
155 Aaliyah Babbit, 11 26:35.2 8:35 Maple Hts.
156 Seneca Rulison, 11 26:40.1 8:36 Beaumont
157 Gabriella Stimpson, 9 26:42.2 8:37 Hoban
158 Ryan Kessler, 12 26:43.8 8:37 Mt. Lebanon
159 Julia Marscio, 11 26:44.7 8:38 Austintown-Fitch
160 Nadia Cook, 11 26:47.4 8:39 Euclid
161 Grace Rossi, 12 26:49.2 8:39 Hoban
162 Kassidy Hayford, 12 26:49.4 8:39 McDowell
163 Elena Plaspohl, 10 27:01.6 8:43 Hoban
164 Rachel Raddock, 12 27:02.7 8:43 Shaker Hts.
165 Jade Poore, 12 27:02.7 8:43 Brunswick
166 Maddie Robusto, 12 27:03.4 8:44 Walsh Jesuit
167 Megan Schaefer, 9 27:09.0 8:45 Garfield
168 Katie Mirabell, 10 27:12.0 8:46 Geneva
169 Kaylyn Hicks, 11 27:14.3 8:47 West Branch
170 Nile Savina, 9 27:17.6 8:48 Brunswick
171 Celia Mattler, 11 27:18.2 8:48 Hoban
172 Selena Affleck, 9 27:19.0 8:49 Brunswick
173 Maggie Fogel, 9 27:19.2 8:49 Garfield
174 Michelle Zassick, 10 27:20.1 8:49 St. Joseph Academy
175 Cady McLaughlin, 10 27:28.9 8:52 East Palestine
176 Allie Mizer, 10 27:29.8 8:52 River View
177 Leah Ziss, 9 27:30.2 8:52 Beaumont
178 Maddie Mlachak, 10 27:36.1 8:54 Hoban
179 Mary Hiros, 11 27:42.3 8:56 Berea-Midpark
180 Tammy Pham, 9 27:44.7 8:57 Springfield
181 Savannah Jones 27:46.1 8:57 East Palestine
182 Molly Logsdon, 12 27:49.0 8:58 Hoban
183 Liz Ryder, 9 27:55.1 9:00 St. Joseph Academy
184 Christine Nguyen, 9 28:01.2 9:02 St. Joseph Academy
185 Katherine Elliott, 10 28:18.8 9:08 Hoban
186 Autumn Streets, 12 28:26.1 9:10 Geneva
187 Carly Land, 10 28:29.1 9:11 Austintown-Fitch
188 Alexcia Hughes, 12 28:55.2 9:20 East Palestine
189 Raquel Canterberry, 9 28:56.4 9:20 East Palestine
190 Megan Ferber, 10 28:58.4 9:21 McDowell
191 Gabriella Franco, 9 29:00.5 9:21 Springfield
192 Amaya Bell, 11 29:18.2 9:27 Euclid
193 Dynasty Colvard, 10 29:20.9 9:28 Maple Hts.
194 Anna Clawson, 10 29:38.2 9:34 Walsh Jesuit
195 Sydney Harrison, 11 30:40.8 9:54 Hoban
196 Christina Davies, 12 30:51.5 9:57 Hoban
197 Natalie St george, 9 30:56.5 9:59 McDowell
198 Joscelyn Zoky, 11 31:00.4 10:00 Austintown-Fitch
199 Deyon Davis, 11 31:24.5 10:08 Euclid
200 Emily Girard, 12 31:30.4 10:10 Walsh Jesuit
201 Adriana Gill, 11 31:53.9 10:17 Euclid
202 Caitlyn Mohney, 12 33:10.9 10:42 East Palestine
203 Gracie Masters, 12 33:15.8 10:44 Garfield
204 Patrice Calvin, 11 33:31.1 10:49 Euclid
205 Chloe Dean, 10 33:59.9 10:58 McDonald
206 Danielle Spurio, 11 34:31.2 11:08 East Palestine
207 Olivia Parker, 10 35:25.7 11:26 Hoban
Small Div HS Girls Results
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Svsm 52 1 10 12 13 16 19 24 19:25.9 1:50.8
2 McDonald 154 3 21 26 43 61 70 78 20:25.6 3:02.4
3* Maplewood 179 7 30 41 47 54 59 81 20:48.5 2:06.2
4* Gilmour Academy 179 14 28 34 40 63 122 198 20:41.6 2:02.7
5 Salem 187 4 25 44 48 66 72 77 20:44.0 3:07.8
6 Tusky Valley 194 5 8 9 71 101 184 204 20:38.3 3:39.2
7 Perry 243 23 50 51 55 64 93 94 21:19.6 1:40.1
8 Cvca 270 29 33 37 84 87 108 114 21:15.7 1:58.8
9 Mineral Ridge 294 17 20 32 105 120 142 150 21:23.4 3:23.6
10 Berea-Midpark 317 15 18 74 97 113 127 146 21:33.8 3:25.2
11 Crestwood 331 6 62 79 88 96 119 126 21:39.0 3:14.3
12 Berkshire 360 27 56 69 76 132 178 215 21:56.8 3:24.7
13 Southeast 392 38 46 75 116 117 22:12.8 2:25.0
14 Badger 462 2 52 131 138 139 144 156 22:24.8 5:32.0
15 Jefferson Area 468 11 65 95 123 174 194 22:31.8 5:21.7
16 Svsm B 481 67 80 103 110 121 155 162 22:41.4 1:31.5
17 Fairless 482 35 85 91 92 179 181 22:39.5 4:43.0
18 Field 484 22 68 90 143 161 172 200 22:41.4 4:32.7
19 Streetsboro 489 45 82 83 109 170 185 202 22:46.1 3:30.4
20 East Palestine 493 49 57 124 129 134 151 177 22:49.1 2:14.8
21 St. Thomas Aquinas 497 39 53 106 147 152 22:50.5 3:32.3
22 Wickliffe 522 73 89 100 115 145 164 169 22:57.4 2:14.6
23 Conneaut 556 58 60 111 128 199 205 207 23:34.1 5:53.7
24 South Range 582 42 86 107 171 176 189 206 23:18.8 4:02.7
25 Girard 644 99 104 135 140 166 173 182 23:43.1 2:07.5
26 Independence 657 31 36 187 193 210 24:27.3 8:26.5
27 Trinity 698 98 112 130 157 201 24:24.7 5:11.8
28 East Canton B 713 102 118 160 165 168 175 186 24:06.5 2:05.5
29 Cvca B 743 125 148 153 158 159 191 24:18.9 1:05.1
30 Ursuline 791 133 149 154 167 188 24:41.2 2:10.9
31 Champion 816 136 137 163 183 197 214 216 24:59.5 2:35.2
32 Perry B 898 141 180 190 192 195 203 213 25:42.0 2:20.8
33 Girard B 1036 196 208 209 211 212 217 28:28.2 2:27.1
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Svsm
1 Theresa Hagey, 11 18:07.5 5:51
10 Natalie Tobin, 12 19:38.7 6:20
12 Amelia Moll, 10 19:42.2 6:21
13 Kate Saum, 10 19:42.4 6:21
16 Olivia Kindbom, 9 19:58.3 6:27
19 Sadie Porchowsky, 11 20:00.3 6:27
24 Emily Bame, 11 20:12.3 6:31
Total Time = 1:37:09.1 Total Places = 52
2. McDonald
3 Anna Guerra, 12 18:43.3 6:02
21 Bella Wolford, 12 20:07.4 6:29
26 Sela Jones, 12 20:16.8 6:32
43 Bria Rupe, 9 21:14.7 6:51
61 Sophie Klase, 12 21:45.7 7:01
70 Grace Kawecki, 12 21:58.8 7:05
78 Riley Matig, 10 22:11.0 7:09
Total Time = 1:42:07.9 Total Places = 154
3*. Maplewood
7 Marissa Ventura, 10 19:30.1 6:17
30 Kylee Sheeley, 11 20:22.6 6:34
41 Emily Butler, 10 21:06.0 6:48
47 Bailey Starcher, 10 21:27.4 6:55
54 Emily Kohlmorgan, 12 21:36.3 6:58
59 Brianna Starcher, 12 21:44.3 7:01
81 Abbey Nay, 10 22:15.0 7:11
Total Time = 1:44:02.4 Total Places = 179
4*. Gilmour Academy
14 Caitrina Barton, 11 19:45.6 6:22
28 Mary Lombardo, 10 20:18.8 6:33
34 Kaitlin Rulison, 9 20:34.5 6:38
40 Jorja Hlifka, 12 21:00.6 6:47
63 Mia Polisena, 10 21:48.3 7:02
122 Nina Padanilam, 10 23:27.2 7:34
198 Edith Tomasek, 9 27:31.2 8:53
Total Time = 1:43:27.8 Total Places = 179
5. Salem
4 Carly Hall, 11 18:45.1 6:03
25 Molly Hopple, 10 20:13.3 6:31
44 Kami Rohm, 9 21:18.2 6:52
48 Clara Double, 10 21:30.4 6:56
66 Mikaylynn Murphy, 9 21:52.9 7:03
72 Allie Murray, 10 22:01.5 7:06
77 Halle Cochran, 11 22:09.0 7:09
Total Time = 1:43:39.9 Total Places = 187
6. Tusky Valley
5 Sierra Williams, 12 19:09.1 6:11
8 Hannah Wyler, 10 19:35.6 6:19
9 Hannah Hostetler, 12 19:38.0 6:20
71 Megan Engstrom, 11 22:00.4 7:06
101 Lexie Engstrom, 11 22:48.2 7:21
184 Faith Ramser, 12 25:36.6 8:16
204 Emersen Huffman, 12 28:14.1 9:06
Total Time = 1:43:11.3 Total Places = 194
7. Perry
23 Cori Lynch, 11 20:09.1 6:30
50 Alyssa Vis, 10 21:31.2 6:57
51 Grace McKoon, 9 21:31.2 6:57
55 Addison Renau, 9 21:37.0 6:58
64 Kaitlyn Newsome, 9 21:49.2 7:02
93 Julia Bystrom, 12 22:32.7 7:16
94 Camille Homolya, 12 22:33.1 7:16
Total Time = 1:46:37.7 Total Places = 243
8. Cvca
29 Isabella Payne, 12 20:21.1 6:34
33 Anna Ripple, 10 20:33.0 6:38
37 Jenna Brown, 12 20:46.4 6:42
84 Mary Bell, 12 22:17.8 7:12
87 Natalie Majcher, 11 22:19.9 7:12
108 Casey Warren, 10 22:59.2 7:25
114 Hadley Began, 10 23:15.8 7:30
Total Time = 1:46:18.2 Total Places = 270
9. Mineral Ridge
17 Sylvia Traw, 10 19:59.8 6:27
20 Moriah-Ruth Toth, 10 20:06.2 6:29
32 Riley Cowles, 10 20:32.8 6:38
105 Olivia Jackson, 10 22:54.5 7:23
120 Tabitha-Grace Toth, 11 23:23.4 7:33
142 Grace Miller, 10 24:09.5 7:48
150 Olivia Rossi, 10 24:24.7 7:52
Total Time = 1:46:56.7 Total Places = 294
10. Berea-Midpark
15 Brooke Bechtel, 9 19:48.8 6:23
18 Shura Ermakov, 12 20:00.0 6:27
74 Katrina Scheu, 12 22:05.4 7:08
97 Summer Vargo, 11 22:40.8 7:19
113 Brooke Kosakowski, 11 23:13.9 7:30
127 Arielle Lyons, 12 23:35.6 7:37
146 Theresa Candow, 11 24:19.8 7:51
Total Time = 1:47:48.9 Total Places = 317
11. Crestwood
6 Zoe Simmons, 11 19:20.1 6:14
62 Slate Bretz, 12 21:46.1 7:01
79 Elaine Guyette, 9 22:11.9 7:10
88 Hannah Herron, 10 22:22.3 7:13
96 Elizabeth O'Bryant, 10 22:34.3 7:17
119 Addie Oliphant, 10 23:23.2 7:33
126 Isabella Sorboro, 12 23:34.8 7:36
Total Time = 1:48:14.7 Total Places = 331
12. Berkshire
27 Madison Romask, 12 20:17.0 6:33
56 Maria Przybyla, 12 21:40.3 6:59
69 Gabby Adams, 10 21:56.4 7:05
76 Maitland Fuentes, 10 22:08.4 7:09
132 Lizzy Dingman, 12 23:41.6 7:39
178 Morgan Scott, 12 25:16.9 8:09
215 Mylee Klem, 9 32:10.8 10:23
Total Time = 1:49:43.7 Total Places = 360
13. Southeast
38 Gia Venuto, 12 20:54.2 6:45
46 Lexi Messina, 10 21:26.7 6:55
75 Caylee Mackey, 12 22:05.8 7:08
116 Brianna Mackey, 12 23:18.0 7:31
117 Remie Stammitti, 9 23:19.2 7:31
Total Time = 1:51:03.9 Total Places = 392
14. Badger
2 Miranda Stanhope, 12 18:35.5 6:00
52 Suzanne Shaffer, 11 21:33.6 6:57
131 Kara Polon, 9 23:40.1 7:38
138 Lauryn Hamilton, 12 24:07.1 7:47
139 Julianna Miller, 10 24:07.4 7:47
144 Emily Stanhope, 9 24:15.7 7:50
156 Sarah Wareham, 12 24:35.2 7:56
Total Time = 1:52:03.7 Total Places = 462
15. Jefferson Area
11 Allie Wintz, 10 19:41.4 6:21
65 Riley Wood, 9 21:51.0 7:03
95 Alyssa Meaney, 12 22:33.6 7:17
123 Mercedes Tabler, 12 23:29.5 7:35
174 Riley Dietrich, 10 25:03.1 8:05
194 Julia Agnew, 9 26:23.2 8:31
Total Time = 1:52:38.6 Total Places = 468
16. Svsm B
67 Aislyn McVicker, 9 21:55.0 7:04
80 Caley Scahill, 11 22:14.7 7:11
103 Landry McVicker, 12 22:48.7 7:21
110 Nicole Reese, 11 23:02.0 7:26
121 Alexis Lenz, 12 23:26.5 7:34
155 Sarah Sollenberger, 11 24:32.3 7:55
162 Carmela Macreno, 12 24:43.8 7:59
Total Time = 1:53:26.9 Total Places = 481
17. Fairless
35 Olivia Fortner, 10 20:36.7 6:39
85 Alexandra Kirby, 12 22:19.2 7:12
91 MacKenzie Dayton, 10 22:29.8 7:15
92 Kendra Feucht, 12 22:32.1 7:16
179 Emma Kirby, 11 25:19.6 8:10
181 Kayla Carter, 9 25:21.0 8:11
Total Time = 1:53:17.4 Total Places = 482
18. Field
22 Eliana Smith, 11 20:08.9 6:30
68 Maddie Confer, 9 21:55.0 7:04
90 Taylor Vancura, 12 22:26.4 7:14
143 McKenna Voiers, 12 24:15.1 7:49
161 Cassi Blaes, 12 24:41.6 7:58
172 Rayleigh Stafinsky, 11 24:56.8 8:03
200 McKayla Pizzute, 11 27:44.5 8:57
Total Time = 1:53:27.0 Total Places = 484
19. Streetsboro
45 Julia Laudato, 11 21:24.0 6:54
82 Amanda Murphey, 12 22:15.2 7:11
83 Delaney Maglionico, 10 22:16.8 7:11
109 Allison Laudato, 11 23:00.2 7:25
170 Taylor Ivory, 11 24:54.3 8:02
185 Summer McCombs, 11 25:36.7 8:16
202 Paige Casey, 10 28:05.3 9:04
Total Time = 1:53:50.5 Total Places = 489
20. East Palestine
49 Emily Zimmerman, 12 21:30.9 6:56
57 Hope Figley, 11 21:40.3 6:59
124 Faith Figley, 11 23:30.1 7:35
129 Hannah Cunningham, 9 23:38.5 7:38
134 Heather Bishop, 11 23:45.7 7:40
151 Miriam Figley, 9 24:25.9 7:53
177 Cassidy Fletcher, 11 25:15.9 8:09
Total Time = 1:54:05.5 Total Places = 493
21. St. Thomas Aquinas
39 Arissa Samblanet, 11 20:54.7 6:45
53 Ellisa Nocera, 9 21:34.6 6:58
106 Ava Soehnlen, 9 22:55.1 7:24
147 Americ Villegas-Camacho, 924:20.8 7:51
152 Kyara Ross, 9 24:27.0 7:53
Total Time = 1:54:12.2 Total Places = 497
22. Wickliffe
73 Tori Stiles, 9 22:01.6 7:06
89 Makenna Sladky, 12 22:24.9 7:14
100 Makayla Krotine, 12 22:47.8 7:21
115 Lauren Grmek, 12 23:16.1 7:30
145 Concetta Salvia, 11 24:16.2 7:50
164 Kalina Myers, 10 24:48.5 8:00
169 Allyson Mullins, 10 24:54.3 8:02
Total Time = 1:54:46.6 Total Places = 522
23. Conneaut
58 Emilee Stewart, 10 21:43.7 7:01
60 Tori Shubitowski, 12 21:44.5 7:01
111 Lily Gregory, 12 23:07.4 7:28
128 Lindsey Fogl, 10 23:37.2 7:37
199 Rachel Brecht, 9 27:37.4 8:55
205 Isabelle Eble, 12 28:14.8 9:07
207 Lauren Zimmerman, 10 28:43.6 9:16
Total Time = 1:57:50.2 Total Places = 556
24. South Range
42 Emily Razo, 11 21:09.7 6:50
86 Tara Wine, 9 22:19.4 7:12
107 Hannah Staffeld, 11 22:55.8 7:24
171 Alica Vicentini, 12 24:56.7 8:03
176 Mackenzie Beckett, 9 25:12.4 8:08
189 Mia Wilson, 9 26:07.5 8:26
206 Chloe Freedy, 12 28:34.2 9:13
Total Time = 1:56:34.0 Total Places = 582
25. Girard
99 Ellie Maurice, 11 22:43.0 7:20
104 Nicole Chalker, 12 22:51.5 7:22
135 Olivia Coman, 9 24:02.5 7:45
140 Emily Fitzgerald, 11 24:08.0 7:47
166 Madison Massuri, 10 24:50.5 8:01
173 Katie Durkin, 12 25:02.0 8:04
182 Zoe Bechdel, 11 25:23.1 8:11
Total Time = 1:58:35.5 Total Places = 644
26. Independence
31 Emily Skoczen, 12 20:29.3 6:37
36 Makenna McGhee, 11 20:42.3 6:41
187 Josie Lee, 12 25:51.5 8:20
193 Halle Pillar, 10 26:17.3 8:29
210 Raina Makhlouf, 10 28:55.8 9:20
Total Time = 2:02:16.2 Total Places = 657
27. Trinity
98 Christina Ibos, 11 22:42.8 7:20
112 Bonnie Daniels, 12 23:11.6 7:29
130 Anna Ibos, 11 23:39.2 7:38
157 Sarah Dzurilla, 9 24:35.2 7:56
201 Bella Cicora, 11 27:54.6 9:00
Total Time = 2:02:03.4 Total Places = 698
28. East Canton B
102 Erin Norris, 10 22:48.2 7:21
118 Annie Carter, 9 23:21.1 7:32
160 Erica Murphy, 11 24:40.1 7:57
165 Autumn Norris, 12 24:49.0 8:00
168 Klara Pero, 9 24:53.7 8:02
175 Emily Haas, 10 25:08.5 8:07
186 Abby Lesher, 9 25:38.2 8:16
Total Time = 2:00:32.1 Total Places = 713
29. Cvca B
125 Emma Gabele, 10 23:31.4 7:35
148 Rebecca Bailey, 11 24:22.3 7:52
153 Arianna Bolling, 10 24:27.5 7:53
158 Maddy Pollock, 10 24:36.5 7:56
159 Abby Pollock, 10 24:36.5 7:56
191 Eve Orcutt, 11 26:15.3 8:28
Total Time = 2:01:34.2 Total Places = 743
30. Ursuline
133 Rachel Klucinec, 9 23:45.2 7:40
149 Sabrina Frank, 9 24:24.2 7:52
154 Zoe Frank, 9 24:28.2 7:54
167 Grace Campbell, 10 24:52.4 8:01
188 Kayelyn Crofford, 10 25:56.0 8:22
Total Time = 2:03:26.0 Total Places = 791
31. Champion
136 Lyndsey Davis 24:03.1 7:46
137 Serenity Muresan 24:05.7 7:46
163 Camryn Elser 24:46.9 8:00
183 Sera Brady 25:23.4 8:11
197 Joe Abruzzi 26:38.3 8:36
214 Madigan Nolan 29:29.0 9:31
216 Kate Huffman 34:24.1 11:06
Total Time = 2:04:57.4 Total Places = 816
32. Perry B
141 Catie Caldwell, 9 24:08.6 7:47
180 Sophie Bystrom, 9 25:20.0 8:10
190 Liz Musilek, 11 26:15.2 8:28
192 Holly Nadinic, 9 26:16.4 8:29
195 Anna Cornwell, 11 26:29.4 8:33
203 Audrey Johnston, 12 28:08.8 9:05
213 Faith Hartman, 10 29:23.9 9:29
Total Time = 2:08:29.6 Total Places = 898
33. Girard B
196 Kaylynn Thomas, 10 26:33.8 8:34
208 Mia Barber, 10 28:53.3 9:19
209 Shianne Bigelow, 11 28:54.7 9:20
211 Gia Larney, 11 28:58.1 9:21
212 Marina Cella, 9 29:00.8 9:22
217 Sidnee Rice, 9 35:20.2 11:24
Total Time = 2:22:20.7 Total Places = 1036
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Theresa Hagey, 11 18:07.5 5:51 Svsm
2 2 Miranda Stanhope, 12 18:35.5 6:00 Badger
3 Gianna Labbiento, 11 18:37.3 6:00 Sharon
4 3 Anna Guerra, 12 18:43.3 6:02 McDonald
5 4 Carly Hall, 11 18:45.1 6:03 Salem
6 5 Sierra Williams, 12 19:09.1 6:11 Tusky Valley
7 Natalie Ostheimer, 9 19:17.5 6:13 Sharon
8 6 Zoe Simmons, 11 19:20.1 6:14 Crestwood
9 7 Marissa Ventura, 10 19:30.1 6:17 Maplewood
10 8 Hannah Wyler, 10 19:35.6 6:19 Tusky Valley
11 9 Hannah Hostetler, 12 19:38.0 6:20 Tusky Valley
12 10 Natalie Tobin, 12 19:38.7 6:20 Svsm
13 11 Allie Wintz, 10 19:41.4 6:21 Jefferson Area
14 12 Amelia Moll, 10 19:42.2 6:21 Svsm
15 13 Kate Saum, 10 19:42.4 6:21 Svsm
16 14 Caitrina Barton, 11 19:45.6 6:22 Gilmour Academy
17 15 Brooke Bechtel, 9 19:48.8 6:23 Berea-Midpark
18 Abby Douglas, 9 19:54.3 6:25 Sharon
19 16 Olivia Kindbom, 9 19:58.3 6:27 Svsm
20 17 Sylvia Traw, 10 19:59.8 6:27 Mineral Ridge
21 18 Shura Ermakov, 12 20:00.0 6:27 Berea-Midpark
22 19 Sadie Porchowsky, 11 20:00.3 6:27 Svsm
23 20 Moriah-Ruth Toth, 10 20:06.2 6:29 Mineral Ridge
24 21 Bella Wolford, 12 20:07.4 6:29 McDonald
25 22 Eliana Smith, 11 20:08.9 6:30 Field
26 23 Cori Lynch, 11 20:09.1 6:30 Perry
27 24 Emily Bame, 11 20:12.3 6:31 Svsm
28 25 Molly Hopple, 10 20:13.3 6:31 Salem
29 26 Sela Jones, 12 20:16.8 6:32 McDonald
30 27 Madison Romask, 12 20:17.0 6:33 Berkshire
31 28 Mary Lombardo, 10 20:18.8 6:33 Gilmour Academy
32 29 Isabella Payne, 12 20:21.1 6:34 Cvca
33 30 Kylee Sheeley, 11 20:22.6 6:34 Maplewood
34 31 Emily Skoczen, 12 20:29.3 6:37 Independence
35 32 Riley Cowles, 10 20:32.8 6:38 Mineral Ridge
36 33 Anna Ripple, 10 20:33.0 6:38 Cvca
37 34 Kaitlin Rulison, 9 20:34.5 6:38 Gilmour Academy
38 35 Olivia Fortner, 10 20:36.7 6:39 Fairless
39 Quincy Powers, 12 20:38.3 6:39 Svsm
40 36 Makenna McGhee, 11 20:42.3 6:41 Independence
41 Mila Udovicic, 10 20:46.2 6:42 Lake Catholic
42 37 Jenna Brown, 12 20:46.4 6:42 Cvca
43 38 Gia Venuto, 12 20:54.2 6:45 Southeast
44 39 Arissa Samblanet, 11 20:54.7 6:45 St. Thomas Aquinas
45 Macy Blatt, 9 20:59.6 6:46 Greenville
46 40 Jorja Hlifka, 12 21:00.6 6:47 Gilmour Academy
47 Rebka Lile, 10 21:01.0 6:47 Svsm
48 Stephanie Johnson, 11 21:04.4 6:48 Heartland Christian
49 41 Emily Butler, 10 21:06.0 6:48 Maplewood
50 42 Emily Razo, 11 21:09.7 6:50 South Range
51 43 Bria Rupe, 9 21:14.7 6:51 McDonald
52 44 Kami Rohm, 9 21:18.2 6:52 Salem
53 45 Julia Laudato, 11 21:24.0 6:54 Streetsboro
54 46 Lexi Messina, 10 21:26.7 6:55 Southeast
55 47 Bailey Starcher, 10 21:27.4 6:55 Maplewood
56 48 Clara Double, 10 21:30.4 6:56 Salem
57 49 Emily Zimmerman, 12 21:30.9 6:56 East Palestine
58 50 Alyssa Vis, 10 21:31.2 6:57 Perry
59 51 Grace McKoon, 9 21:31.2 6:57 Perry
60 52 Suzanne Shaffer, 11 21:33.6 6:57 Badger
61 53 Ellisa Nocera, 9 21:34.6 6:58 St. Thomas Aquinas
62 54 Emily Kohlmorgan, 12 21:36.3 6:58 Maplewood
63 Marissa Geiss, 10 21:36.7 6:58 Heartland Christian
64 55 Addison Renau, 9 21:37.0 6:58 Perry
65 Josie Lewis, 9 21:38.5 6:59 Greenville
66 56 Maria Przybyla, 12 21:40.3 6:59 Berkshire
67 57 Hope Figley, 11 21:40.3 6:59 East Palestine
68 58 Emilee Stewart, 10 21:43.7 7:01 Conneaut
69 59 Brianna Starcher, 12 21:44.3 7:01 Maplewood
70 60 Tori Shubitowski, 12 21:44.5 7:01 Conneaut
71 61 Sophie Klase, 12 21:45.7 7:01 McDonald
72 62 Slate Bretz, 12 21:46.1 7:01 Crestwood
73 63 Mia Polisena, 10 21:48.3 7:02 Gilmour Academy
74 64 Kaitlyn Newsome, 9 21:49.2 7:02 Perry
75 65 Riley Wood, 9 21:51.0 7:03 Jefferson Area
76 66 Mikaylynn Murphy, 9 21:52.9 7:03 Salem
77 67 Aislyn McVicker, 9 21:55.0 7:04 Svsm B
78 68 Maddie Confer, 9 21:55.0 7:04 Field
79 69 Gabby Adams, 10 21:56.4 7:05 Berkshire
80 70 Grace Kawecki, 12 21:58.8 7:05 McDonald
81 71 Megan Engstrom, 11 22:00.4 7:06 Tusky Valley
82 72 Allie Murray, 10 22:01.5 7:06 Salem
83 73 Tori Stiles, 9 22:01.6 7:06 Wickliffe
84 74 Katrina Scheu, 12 22:05.4 7:08 Berea-Midpark
85 75 Caylee Mackey, 12 22:05.8 7:08 Southeast
86 76 Maitland Fuentes, 10 22:08.4 7:09 Berkshire
87 77 Halle Cochran, 11 22:09.0 7:09 Salem
88 Alanee Davidson-Chuck, 1022:09.2 7:09 Salem
89 78 Riley Matig, 10 22:11.0 7:09 McDonald
90 79 Elaine Guyette, 9 22:11.9 7:10 Crestwood
91 80 Caley Scahill, 11 22:14.7 7:11 Svsm B
92 81 Abbey Nay, 10 22:15.0 7:11 Maplewood
93 82 Amanda Murphey, 12 22:15.2 7:11 Streetsboro
94 83 Delaney Maglionico, 10 22:16.8 7:11 Streetsboro
95 84 Mary Bell, 12 22:17.8 7:12 Cvca
96 85 Alexandra Kirby, 12 22:19.2 7:12 Fairless
97 86 Tara Wine, 9 22:19.4 7:12 South Range
98 87 Natalie Majcher, 11 22:19.9 7:12 Cvca
99 88 Hannah Herron, 10 22:22.3 7:13 Crestwood
100 89 Makenna Sladky, 12 22:24.9 7:14 Wickliffe
101 90 Taylor Vancura, 12 22:26.4 7:14 Field
102 91 MacKenzie Dayton, 10 22:29.8 7:15 Fairless
103 92 Kendra Feucht, 12 22:32.1 7:16 Fairless
104 Sarah Grubach, 9 22:32.5 7:16 Lake Catholic
105 93 Julia Bystrom, 12 22:32.7 7:16 Perry
106 94 Camille Homolya, 12 22:33.1 7:16 Perry
107 95 Alyssa Meaney, 12 22:33.6 7:17 Jefferson Area
108 Julia Krznaric, 10 22:34.2 7:17 Pymatuning Valley
109 96 Elizabeth O'Bryant, 10 22:34.3 7:17 Crestwood
110 Sarah Daly, 9 22:37.1 7:18 Greenville
111 Chloe Rose, 12 22:38.2 7:18 LaBrae
112 97 Summer Vargo, 11 22:40.8 7:19 Berea-Midpark
113 98 Christina Ibos, 11 22:42.8 7:20 Trinity
114 99 Ellie Maurice, 11 22:43.0 7:20 Girard
115 100 Makayla Krotine, 12 22:47.8 7:21 Wickliffe
116 101 Lexie Engstrom, 11 22:48.2 7:21 Tusky Valley
117 102 Erin Norris, 10 22:48.2 7:21 East Canton B
118 103 Landry McVicker, 12 22:48.7 7:21 Svsm B
119 104 Nicole Chalker, 12 22:51.5 7:22 Girard
120 105 Olivia Jackson, 10 22:54.5 7:23 Mineral Ridge
121 106 Ava Soehnlen, 9 22:55.1 7:24 St. Thomas Aquinas
122 107 Hannah Staffeld, 11 22:55.8 7:24 South Range
123 Elena Teneva, 10 22:56.4 7:24 Struthers
124 108 Casey Warren, 10 22:59.2 7:25 Cvca
125 109 Allison Laudato, 11 23:00.2 7:25 Streetsboro
126 110 Nicole Reese, 11 23:02.0 7:26 Svsm B
127 Riana Rathburn, 10 23:07.2 7:27 Maplewood
128 111 Lily Gregory, 12 23:07.4 7:28 Conneaut
129 112 Bonnie Daniels, 12 23:11.6 7:29 Trinity
130 113 Brooke Kosakowski, 11 23:13.9 7:30 Berea-Midpark
131 114 Hadley Began, 10 23:15.8 7:30 Cvca
132 115 Lauren Grmek, 12 23:16.1 7:30 Wickliffe
133 116 Brianna Mackey, 12 23:18.0 7:31 Southeast
134 117 Remie Stammitti, 9 23:19.2 7:31 Southeast
135 118 Annie Carter, 9 23:21.1 7:32 East Canton B
136 Jayda Bacchus, 10 23:22.8 7:32 Vasj
137 119 Addie Oliphant, 10 23:23.2 7:33 Crestwood
138 120 Tabitha-Grace Toth, 11 23:23.4 7:33 Mineral Ridge
139 121 Alexis Lenz, 12 23:26.5 7:34 Svsm B
140 122 Nina Padanilam, 10 23:27.2 7:34 Gilmour Academy
141 123 Mercedes Tabler, 12 23:29.5 7:35 Jefferson Area
142 124 Faith Figley, 11 23:30.1 7:35 East Palestine
143 125 Emma Gabele, 10 23:31.4 7:35 Cvca B
144 126 Isabella Sorboro, 12 23:34.8 7:36 Crestwood
145 127 Arielle Lyons, 12 23:35.6 7:37 Berea-Midpark
146 128 Lindsey Fogl, 10 23:37.2 7:37 Conneaut
147 129 Hannah Cunningham, 9 23:38.5 7:38 East Palestine
148 130 Anna Ibos, 11 23:39.2 7:38 Trinity
149 131 Kara Polon, 9 23:40.1 7:38 Badger
150 132 Lizzy Dingman, 12 23:41.6 7:39 Berkshire
151 133 Rachel Klucinec, 9 23:45.2 7:40 Ursuline
152 134 Heather Bishop, 11 23:45.7 7:40 East Palestine
153 Mabel Crouch, 11 23:56.2 7:43 Maplewood
154 Anna Wise, 9 24:01.7 7:45 Heartland Christian
155 135 Olivia Coman, 9 24:02.5 7:45 Girard
156 Jennifer Wills, 10 24:03.1 7:46 Perry
157 136 Lyndsey Davis 24:03.1 7:46 Champion
158 137 Serenity Muresan 24:05.7 7:46 Champion
159 138 Lauryn Hamilton, 12 24:07.1 7:47 Badger
160 139 Julianna Miller, 10 24:07.4 7:47 Badger
161 140 Emily Fitzgerald, 11 24:08.0 7:47 Girard
162 141 Catie Caldwell, 9 24:08.6 7:47 Perry B
163 Payton Murphy, 11 24:08.9 7:47 Salem
164 142 Grace Miller, 10 24:09.5 7:48 Mineral Ridge
165 143 McKenna Voiers, 12 24:15.1 7:49 Field
166 144 Emily Stanhope, 9 24:15.7 7:50 Badger
167 145 Concetta Salvia, 11 24:16.2 7:50 Wickliffe
168 146 Theresa Candow, 11 24:19.8 7:51 Berea-Midpark
169 Brooklyn Bohr, 10 24:20.6 7:51 Lake Catholic
170 147 Americ Villegas-Camacho, 924:20.8 7:51 St. Thomas Aquinas
171 148 Rebecca Bailey, 11 24:22.3 7:52 Cvca B
172 149 Sabrina Frank, 9 24:24.2 7:52 Ursuline
173 150 Olivia Rossi, 10 24:24.7 7:52 Mineral Ridge
174 Grace Specht, 11 24:24.8 7:53 Berea-Midpark
175 Gianna Mediati, 12 24:24.9 7:53 McDonald
176 151 Miriam Figley, 9 24:25.9 7:53 East Palestine
177 152 Kyara Ross, 9 24:27.0 7:53 St. Thomas Aquinas
178 153 Arianna Bolling, 10 24:27.5 7:53 Cvca B
179 154 Zoe Frank, 9 24:28.2 7:54 Ursuline
180 Brielle Bogardus, 9 24:30.3 7:54 Pymatuning Valley
181 155 Sarah Sollenberger, 11 24:32.3 7:55 Svsm B
182 156 Sarah Wareham, 12 24:35.2 7:56 Badger
183 157 Sarah Dzurilla, 9 24:35.2 7:56 Trinity
184 158 Maddy Pollock, 10 24:36.5 7:56 Cvca B
185 159 Abby Pollock, 10 24:36.5 7:56 Cvca B
186 Carrie Sanislo, 12 24:36.9 7:56 Pymatuning Valley
187 160 Erica Murphy, 11 24:40.1 7:57 East Canton B
188 161 Cassi Blaes, 12 24:41.6 7:58 Field
189 162 Carmela Macreno, 12 24:43.8 7:59 Svsm B
190 163 Camryn Elser 24:46.9 8:00 Champion
191 164 Kalina Myers, 10 24:48.5 8:00 Wickliffe
192 165 Autumn Norris, 12 24:49.0 8:00 East Canton B
193 166 Madison Massuri, 10 24:50.5 8:01 Girard
194 167 Grace Campbell, 10 24:52.4 8:01 Ursuline
195 168 Klara Pero, 9 24:53.7 8:02 East Canton B
196 169 Allyson Mullins, 10 24:54.3 8:02 Wickliffe
197 170 Taylor Ivory, 11 24:54.3 8:02 Streetsboro
198 171 Alica Vicentini, 12 24:56.7 8:03 South Range
199 172 Rayleigh Stafinsky, 11 24:56.8 8:03 Field
200 Olivia Pietrantozzi, 10 25:01.1 8:04 Wickliffe
201 173 Katie Durkin, 12 25:02.0 8:04 Girard
202 174 Riley Dietrich, 10 25:03.1 8:05 Jefferson Area
203 175 Emily Haas, 10 25:08.5 8:07 East Canton B
204 176 Mackenzie Beckett, 9 25:12.4 8:08 South Range
205 177 Cassidy Fletcher, 11 25:15.9 8:09 East Palestine
206 178 Morgan Scott, 12 25:16.9 8:09 Berkshire
207 Erin Crago, 12 25:17.8 8:10 Sharon
208 179 Emma Kirby, 11 25:19.6 8:10 Fairless
209 180 Sophie Bystrom, 9 25:20.0 8:10 Perry B
210 181 Kayla Carter, 9 25:21.0 8:11 Fairless
211 182 Zoe Bechdel, 11 25:23.1 8:11 Girard
212 183 Sera Brady 25:23.4 8:11 Champion
213 Jeannie Hunt, 11 25:27.7 8:13 Svsm B
214 Olivia Wasko, 9 25:33.8 8:15 Girard
215 184 Faith Ramser, 12 25:36.6 8:16 Tusky Valley
216 185 Summer McCombs, 11 25:36.7 8:16 Streetsboro
217 186 Abby Lesher, 9 25:38.2 8:16 East Canton B
218 Emma Omerzo, 11 25:42.4 8:18 Maplewood
219 Cassandra Lucyk, 11 25:44.6 8:18 Mineral Ridge
220 187 Josie Lee, 12 25:51.5 8:20 Independence
221 188 Kayelyn Crofford, 10 25:56.0 8:22 Ursuline
222 189 Mia Wilson, 9 26:07.5 8:26 South Range
223 190 Liz Musilek, 11 26:15.2 8:28 Perry B
224 191 Eve Orcutt, 11 26:15.3 8:28 Cvca B
225 192 Holly Nadinic, 9 26:16.4 8:29 Perry B
226 193 Halle Pillar, 10 26:17.3 8:29 Independence
227 Maggie Musser, 11 26:22.5 8:30 Struthers
228 194 Julia Agnew, 9 26:23.2 8:31 Jefferson Area
229 195 Anna Cornwell, 11 26:29.4 8:33 Perry B
230 Julie Bianco, 10 26:33.6 8:34 LaBrae
231 196 Kaylynn Thomas, 10 26:33.8 8:34 Girard B
232 197 Joe Abruzzi 26:38.3 8:36 Champion
233 Gabby LoCastro, 11 26:51.8 8:40 Girard
234 198 Edith Tomasek, 9 27:31.2 8:53 Gilmour Academy
235 199 Rachel Brecht, 9 27:37.4 8:55 Conneaut
236 200 McKayla Pizzute, 11 27:44.5 8:57 Field
237 201 Bella Cicora, 11 27:54.6 9:00 Trinity
238 202 Paige Casey, 10 28:05.3 9:04 Streetsboro
239 203 Audrey Johnston, 12 28:08.8 9:05 Perry B
240 204 Emersen Huffman, 12 28:14.1 9:06 Tusky Valley
241 205 Isabelle Eble, 12 28:14.8 9:07 Conneaut
242 Hailey Maloon, 11 28:24.5 9:10 Tusky Valley
243 206 Chloe Freedy, 12 28:34.2 9:13 South Range
244 207 Lauren Zimmerman, 10 28:43.6 9:16 Conneaut
245 Maddie Robertson, 12 28:46.4 9:17 Conneaut
246 208 Mia Barber, 10 28:53.3 9:19 Girard B
247 209 Shianne Bigelow, 11 28:54.7 9:20 Girard B
248 210 Raina Makhlouf, 10 28:55.8 9:20 Independence
249 211 Gia Larney, 11 28:58.1 9:21 Girard B
250 212 Marina Cella, 9 29:00.8 9:22 Girard B
251 Sophie Fiorentine, 11 29:18.7 9:27 Struthers
252 213 Faith Hartman, 10 29:23.9 9:29 Perry B
253 214 Madigan Nolan 29:29.0 9:31 Champion
254 Annalise Gibbons, 11 29:36.7 9:33 Vasj
255 Claire Myllykoski, 11 29:40.2 9:34 Lake Catholic
256 BriAnna Saner, 11 31:13.1 10:04 LaBrae
257 Madisen Millward, 11 31:35.5 10:11 Newbury
258 215 Mylee Klem, 9 32:10.8 10:23 Berkshire
259 Madison Christy, 10 32:13.7 10:24 Mineral Ridge
260 Tatiana Rodriguez, 10 32:22.3 10:27 Perry B
261 Allison Rowe, 10 34:05.7 11:00 LaBrae
262 Lexi Stewart, 11 34:08.1 11:01 East Canton B
263 216 Kate Huffman 34:24.1 11:06 Champion
264 Cara Carroll 34:25.8 11:06 Champion
265 Morgan Sowell, 11 35:18.2 11:23 Streetsboro
266 217 Sidnee Rice, 9 35:20.2 11:24 Girard B
MS Boys Open Results
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 Samuel Geiss, 7 12:49.0 6:25 Heartland Christian
2 Jonathan Mitchell, 8 12:55.0 6:27 Heartland Christian
3 Nathan Frankford, 8 12:55.5 6:28 Minerva
4 Brady Wear, 8 13:19.2 6:40 Badger
5 Dylan Kemp, 8 13:33.8 6:47 Canfield Village
6 Ethan Viano, 7 13:48.1 6:54 South Range
7 Jimmy Powell, 7 13:58.3 6:59 South Range
8 Preston Luna, 8 14:01.9 7:01 Maplewood
9 Michael Garwacki, 7 14:04.4 7:02 South Range
10 Ray McCune, 7 14:10.1 7:05 Canfield Village
11 Cole Sorenson, 8 14:17.0 7:08 Conneaut
12 Ethan Eller, 7 14:24.2 7:12 Minerva
13 Ethan Debevec, 7 14:27.4 7:14 Chardon
14 Ethan Rudibaugh, 8 14:29.2 7:15 Salem
15 Nicholas Bradford, 7 14:30.8 7:15 Badger
16 Luca Regule, 8 14:31.9 7:16 South Range
17 Sean Collins, 8 14:32.5 7:16 Chardon
18 J R. Hutchinson, 8 14:32.9 7:16 Conneaut
19 Nick Marciniak, 7 14:33.5 7:17 Canfield Village
20 James DeMore, 8 14:35.9 7:18 Chardon
21 Garek Deluga, 7 14:42.3 7:21 McDonald
22 Kaden Stryffeler, 8 14:52.1 7:26 Heartland Christian
23 Andrew Barnett, 8 14:55.6 7:28 Maplewood
24 Brode Hoffman, 7 15:07.0 7:33 Heartland Christian
25 Jake Walker, 8 15:08.6 7:34 Heartland Christian
26 Neal Nimmo, 7 15:11.4 7:36 Chardon
27 Landon Homan, 7 15:18.8 7:39 Field
28 Cash Johnson, 7 15:21.1 7:41 Chardon
29 Gage Brannon, 8 15:22.6 7:41 Salem
30 Nick Folsom, 7 15:23.2 7:42 Canfield Village
31 Max Eble, 8 15:32.6 7:46 Conneaut
32 Caleb Bordonaro, 8 15:32.7 7:46 Heartland Christian
33 Jake Langmeyer, 7 15:48.5 7:54 Lakeview
34 Andrew Helmick, 7 15:49.2 7:55 Canfield Village
35 Karsten Miller, 7 15:53.5 7:57 Canfield Village
36 Anthony Esper, 7 15:58.0 7:59 Canfield Village
37 Harrison Miller, 8 16:01.9 8:01 Canfield Village
38 Eddie Baldwin, 7 16:17.2 8:09 McDonald
39 Josh Runion, 7 16:29.7 8:15 Canfield Village
40 Neil Grimm, 7 16:30.8 8:15 Field
41 Anthony Baioni, 7 16:38.9 8:19 Chardon
42 Nicholas Lavanty, 7 16:56.4 8:28 Canfield Village
43 Nathan Metzinger, 7 16:59.6 8:30 McDonald
44 Len Finsen, 7 17:08.4 8:34 Canfield Village
45 Jack Peterson, 8 17:39.3 8:50 Lakeview
46 Gavin Michels, 7 18:40.3 9:20 Heartland Christian
47 Anthony Zoccali, 7 18:58.1 9:29 Canfield Village
48 Hayden Billock, 7 19:00.3 9:30 Champion
49 Gavin Blunk, 7 19:35.8 9:48 Champion
50 Mitchell Diehl, 8 21:21.2 10:41 Champion
51 Avery Blunk, 7 22:35.1 11:18 Champion
MS Boys Team Results
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Chardon 40 1 3 4 12 20 22 42 11:18.6 1:12.6
2 Maplewood 142 2 21 32 36 51 93 94 12:04.3 1:29.5
3 Canfield Village 155 8 13 41 46 47 53 62 12:08.4 1:07.3
4 Minerva 171 18 30 31 44 48 52 55 12:17.0 0:44.2
5 McDonald 186 7 14 50 56 59 65 77 12:14.0 1:19.1
6 Field 221 28 37 38 49 69 104 109 12:29.0 0:52.3
7 South Range 229 16 35 40 66 72 73 97 12:29.3 1:12.0
8 Tusky Valley 254 17 19 57 71 90 12:32.4 1:37.3
9 Springfield 258 9 11 39 80 119 157 12:30.2 2:30.4
10 Cvca 259 33 34 43 68 81 89 115 12:39.2 0:45.1
11 West Branch 264 6 25 54 79 100 113 125 12:33.4 2:15.7
12 Streetsboro 320 23 26 27 118 126 138 12:50.5 2:13.8
13 Salem 356 24 60 74 78 120 127 129 12:58.1 2:01.3
14 Lakeview 364 15 67 85 98 99 112 123 13:01.7 1:53.6
15 Mineral Ridge 403 10 82 86 91 134 145 156 13:13.0 3:11.3
16 Warren 457 5 75 107 121 149 13:34.2 4:26.6
17 Girard 475 61 95 101 102 116 143 155 13:30.5 1:06.7
18 Jefferson Area 486 63 70 108 117 128 131 154 13:33.9 1:33.1
19 Niles 512 45 58 130 137 142 144 153 13:57.1 2:43.4
20 Crestwood 544 84 92 111 122 135 146 161 13:51.5 1:26.7
21 East Canton 545 29 83 124 150 159 14:26.5 4:36.7
22 Hubbard 554 87 88 103 114 162 14:27.8 4:47.4
23 Pymatuning Valley 574 76 96 105 139 158 14:24.1 3:44.1
24 Gilmour Academy 628 64 136 140 141 147 151 14:40.7 2:46.6
25 Champion 629 106 110 132 133 148 152 160 14:29.9 1:56.6
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Chardon
1 Karl Dietz, 8 10:38.5 5:19
3 Makoto Gumpf, 8 11:07.4 5:34
4 Jacob Nieset, 7 11:15.6 5:38
12 Carson Frost, 8 11:40.1 5:50
20 Carter Mack, 8 11:51.1 5:56
22 Matthew Sopchak, 8 11:57.4 5:59
42 Grayson Hallam, 7 12:28.8 6:14
Total Time = 56:32.7 Total Places = 40
2. Maplewood
2 Alex Donaldson, 8 11:06.9 5:33
21 Cole Stewart, 8 11:53.3 5:57
32 Trever Shipman, 7 12:21.8 6:11
36 Tanner Dahmen, 7 12:23.2 6:12
51 Tom Dahmen, 8 12:36.3 6:18
93 David Varga, 7 13:28.1 6:44
94 Luca Crabb, 7 13:31.7 6:46
Total Time = 1:00:21.5 Total Places = 142
3. Canfield Village
8 Ethan Mulichak, 8 11:26.0 5:43
13 Blake Baker, 8 11:41.7 5:51
41 Drew Shapiro, 7 12:28.1 6:14
46 Jason Hammar, 8 12:32.7 6:16
47 Aiden Obrien, 7 12:33.3 6:17
53 Scott Tucker, 8 12:38.9 6:19
62 Zaid Atway, 8 12:49.0 6:25
Total Time = 1:00:41.8 Total Places = 155
4. Minerva
18 Grasyn Rettig, 7 11:49.7 5:55
30 Chandler Obradovich, 8 12:11.9 6:06
31 Mason Steele, 8 12:19.7 6:10
44 Gavin Nagy, 8 12:29.4 6:15
48 Ryan Cassidy, 7 12:33.9 6:17
52 Connor Norris, 8 12:37.2 6:19
55 Dawson Kirkpatrick, 7 12:40.8 6:20
Total Time = 1:01:24.6 Total Places = 171
5. McDonald
7 Carson Klase, 7 11:25.9 5:43
14 Wyatt Wolford, 8 11:42.1 5:51
50 Kallen Dye, 8 12:35.9 6:18
56 Talan Ramsay, 8 12:40.8 6:20
59 Avery Maley, 8 12:45.0 6:22
65 Aiden Sierra, 8 12:51.0 6:25
77 Aiden Booth, 7 13:02.5 6:31
Total Time = 1:01:09.7 Total Places = 186
6. Field
28 Sean Silk, 8 12:04.8 6:02
37 Carter Little, 8 12:23.4 6:12
38 Carter White, 7 12:23.7 6:12
49 Matt Wood, 8 12:35.6 6:18
69 Parker Shutty, 7 12:57.1 6:29
104 Lucas Pollard, 8 13:41.6 6:51
109 Tyler Denison, 7 13:44.3 6:52
Total Time = 1:02:24.6 Total Places = 221
7. South Range
16 Parker Bush, 8 11:46.4 5:53
35 Emmitt Slabach, 7 12:22.5 6:11
40 Maverick Birkmire, 8 12:27.7 6:14
66 Xavier Winner, 7 12:51.2 6:26
72 Cameron Ward, 8 12:58.3 6:29
73 Dylan Smesko, 7 12:59.2 6:30
97 Hudson Moorefield, 8 13:34.4 6:47
Total Time = 1:02:26.1 Total Places = 229
8. Tusky Valley
17 Blake Tedrick, 8 11:46.6 5:53
19 Teagan Perkowski, 8 11:50.5 5:55
57 Jake Kapper, 8 12:42.8 6:21
71 Kolton Wertz, 8 12:58.1 6:29
90 Noah Williams, 8 13:23.9 6:42
Total Time = 1:02:41.9 Total Places = 254
9. Springfield
9 Peyton Carney, 8 11:27.3 5:44
11 Logan Gaspar, 8 11:33.4 5:47
39 Sam Lininger, 7 12:27.0 6:13
80 Joseph Reynolds, 8 13:05.5 6:33
119 Xander Glass, 7 13:57.7 6:59
157 Seth Hoover, 7 16:41.8 8:21
Total Time = 1:02:30.9 Total Places = 258
10. Cvca
33 Joshua Petschke, 8 12:21.8 6:11
34 Austin Hedges, 7 12:22.5 6:11
43 Jack Johnson, 8 12:29.2 6:15
68 Xavier Maianu, 8 12:55.6 6:28
81 Calvin Warren, 7 13:06.9 6:33
89 Joe Holzman, 8 13:22.1 6:41
115 Cody Anderson, 8 13:52.3 6:56
Total Time = 1:03:16.0 Total Places = 259
11. West Branch
6 Michael Dorris, 8 11:22.6 5:41
25 Logan Citino, 8 12:00.7 6:00
54 Matthew Cederbloom, 8 12:39.9 6:20
79 Nate Legros, 8 13:05.2 6:33
100 Ryan Shipley, 8 13:38.3 6:49
113 Cody McKenzie, 8 13:49.3 6:55
125 Riley Hendershott, 8 14:11.8 7:06
Total Time = 1:02:46.7 Total Places = 264
12. Streetsboro
23 Eric Tiller, 8 11:59.0 5:59
26 Garrett Tiller, 8 12:01.7 6:01
27 Jack Pincoe, 8 12:02.2 6:01
118 Hayden Brown, 7 13:56.5 6:58
126 Billy Koroly, 8 14:12.7 7:06
138 Jayden Vyse, 7 14:53.1 7:27
Total Time = 1:04:12.1 Total Places = 320
13. Salem
24 Will Madison, 8 11:59.3 6:00
60 Conner Vienneau, 7 12:46.8 6:23
74 Kade Pasco, 8 12:59.8 6:30
78 Parker Warren, 7 13:03.9 6:32
120 Garrett Menough, 8 14:00.6 7:00
127 Preston Anthony, 8 14:17.3 7:09
129 Hayden Thompson, 8 14:23.8 7:12
Total Time = 1:04:50.4 Total Places = 356
14. Lakeview
15 Luca Comichisto, 8 11:44.4 5:52
67 Trenton Miller, 7 12:51.9 6:26
85 Landon Hall, 7 13:16.9 6:38
98 Josh Hudson, 8 13:37.2 6:49
99 Evan Hyde, 8 13:38.0 6:49
112 Mason Wheeler, 7 13:47.8 6:54
123 Luke Whitmore, 7 14:08.6 7:04
Total Time = 1:05:08.4 Total Places = 364
15. Mineral Ridge
10 Dominic Pappagallo, 7 11:30.8 5:45
82 Matthew Mounier, 8 13:08.1 6:34
86 A J. Pugh, 7 13:19.2 6:40
91 Mikey Wheeler, 8 13:24.5 6:42
134 Liam McMahan, 7 14:42.1 7:21
145 Michael Lucyk, 7 15:23.3 7:42
156 Matthew Rossi, 8 16:39.7 8:20
Total Time = 1:06:04.7 Total Places = 403
16. Warren
5 Nathan James, 8 11:19.4 5:40
75 Sebastian Obrien, 7 13:01.6 6:31
107 Jacob Borsic, 7 13:42.9 6:51
121 Darrick Hall, 7 14:01.2 7:01
149 William List, 8 15:45.9 7:53
Total Time = 1:07:51.0 Total Places = 457
17. Girard
61 Dmarko Berry, 7 12:47.2 6:24
95 Zack Morris, 8 13:32.2 6:46
101 Dylan Malandro, 8 13:38.5 6:49
102 Jayden Edington, 7 13:40.7 6:50
116 Spencer Webb, 7 13:53.9 6:57
143 Wilson Stamford, 8 15:16.1 7:38
155 Gabriel Clare, 8 16:16.9 8:08
Total Time = 1:07:32.5 Total Places = 475
18. Jefferson Area
63 Corey Zeller, 8 12:49.4 6:25
70 Logan Furman, 7 12:57.9 6:29
108 Kyle Szitas, 8 13:43.7 6:52
117 Landon Balogh, 7 13:55.7 6:58
128 Justin Agnew, 7 14:22.4 7:11
131 Logan Saksa, 7 14:31.6 7:16
154 Seth Vicente, 8 16:09.8 8:05
Total Time = 1:07:49.1 Total Places = 486
19. Niles
45 Chris Noland, 8 12:31.0 6:15
58 Layton Busse, 7 12:42.9 6:21
130 Owen Marvin, 8 14:29.1 7:15
137 Cash Sheely, 8 14:48.1 7:24
142 Zachary Anderson, 8 15:14.3 7:37
144 Max Narotsky, 7 15:21.0 7:40
153 Abraham Agler, 7 16:06.2 8:03
Total Time = 1:09:45.4 Total Places = 512
20. Crestwood
84 Augie Schweickert, 7 13:16.1 6:38
92 Josh Delaney, 8 13:26.1 6:43
111 Michael Fergus, 8 13:46.7 6:53
122 Kevin Vechery, 7 14:05.4 7:03
135 Grayson Sanwald, 8 14:42.8 7:21
146 Cadyn Wurm, 7 15:30.2 7:45
161 Shane Ohlrich, 8 17:13.1 8:37
Total Time = 1:09:17.1 Total Places = 544
21. East Canton
29 Alex Leksan, 8 12:10.0 6:05
83 Xavier Campbell, 7 13:11.4 6:36
124 Noah Collins, 8 14:11.7 7:06
150 Luke Buxton, 8 15:52.6 7:56
159 Aaron Bellamy, 7 16:46.6 8:23
Total Time = 1:12:12.3 Total Places = 545
22. Hubbard
87 Sam Wagner, 7 13:19.6 6:40
88 Jacob Benner, 7 13:20.4 6:40
103 Aaron Davis, 8 13:41.1 6:51
114 Nick Mariano, 7 13:50.6 6:55
162 A J. Cheney, 7 18:07.0 9:03
Total Time = 1:12:18.7 Total Places = 554
23. Pymatuning Valley
76 Leyton Dubic, 7 13:01.9 6:31
96 Seth Bryan, 8 13:32.9 6:46
105 Gavin Hodge, 7 13:42.5 6:51
139 Zachary Tryon, 7 14:57.2 7:29
158 Troy Polchin, 8 16:45.9 8:23
Total Time = 1:12:00.4 Total Places = 574
24. Gilmour Academy
64 Michael Piccirillo, 8 12:50.0 6:25
136 Ben Lindley, 8 14:47.6 7:24
140 Cedric Li, 8 15:04.7 7:32
141 Joel Vaughan, 6 15:04.7 7:32
147 Sam Pandya, 6 15:36.5 7:48
151 Matthew Mirando, 7 15:54.4 7:57
Total Time = 1:13:23.5 Total Places = 628
25. Champion
106 Daniel Sledge, 7 13:42.6 6:51
110 Carter Boggs, 7 13:44.6 6:52
132 Kasen Brooks, 8 14:41.1 7:21
133 Matthias Muresan, 8 14:41.9 7:21
148 Brenden Allen, 8 15:39.1 7:50
152 Roman Strohm, 8 15:55.7 7:58
160 Michael Miller, 7 16:50.4 8:25
Total Time = 1:12:29.3 Total Places = 629
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Karl Dietz, 8 10:38.5 5:19 Chardon
2 2 Alex Donaldson, 8 11:06.9 5:33 Maplewood
3 3 Makoto Gumpf, 8 11:07.4 5:34 Chardon
4 4 Jacob Nieset, 7 11:15.6 5:38 Chardon
5 5 Nathan James, 8 11:19.4 5:40 Warren
6 6 Michael Dorris, 8 11:22.6 5:41 West Branch
7 7 Carson Klase, 7 11:25.9 5:43 McDonald
8 8 Ethan Mulichak, 8 11:26.0 5:43 Canfield Village
9 9 Peyton Carney, 8 11:27.3 5:44 Springfield
10 10 Dominic Pappagallo, 7 11:30.8 5:45 Mineral Ridge
11 11 Logan Gaspar, 8 11:33.4 5:47 Springfield
12 12 Carson Frost, 8 11:40.1 5:50 Chardon
13 13 Blake Baker, 8 11:41.7 5:51 Canfield Village
14 14 Wyatt Wolford, 8 11:42.1 5:51 McDonald
15 15 Luca Comichisto, 8 11:44.4 5:52 Lakeview
16 16 Parker Bush, 8 11:46.4 5:53 South Range
17 17 Blake Tedrick, 8 11:46.6 5:53 Tusky Valley
18 18 Grasyn Rettig, 7 11:49.7 5:55 Minerva
19 19 Teagan Perkowski, 8 11:50.5 5:55 Tusky Valley
20 20 Carter Mack, 8 11:51.1 5:56 Chardon
21 21 Cole Stewart, 8 11:53.3 5:57 Maplewood
22 22 Matthew Sopchak, 8 11:57.4 5:59 Chardon
23 23 Eric Tiller, 8 11:59.0 5:59 Streetsboro
24 24 Will Madison, 8 11:59.3 6:00 Salem
25 25 Logan Citino, 8 12:00.7 6:00 West Branch
26 26 Garrett Tiller, 8 12:01.7 6:01 Streetsboro
27 27 Jack Pincoe, 8 12:02.2 6:01 Streetsboro
28 28 Sean Silk, 8 12:04.8 6:02 Field
29 29 Alex Leksan, 8 12:10.0 6:05 East Canton
30 30 Chandler Obradovich, 8 12:11.9 6:06 Minerva
31 31 Mason Steele, 8 12:19.7 6:10 Minerva
32 32 Trever Shipman, 7 12:21.8 6:11 Maplewood
33 33 Joshua Petschke, 8 12:21.8 6:11 Cvca
34 34 Austin Hedges, 7 12:22.5 6:11 Cvca
35 35 Emmitt Slabach, 7 12:22.5 6:11 South Range
36 36 Tanner Dahmen, 7 12:23.2 6:12 Maplewood
37 37 Carter Little, 8 12:23.4 6:12 Field
38 38 Carter White, 7 12:23.7 6:12 Field
39 39 Sam Lininger, 7 12:27.0 6:13 Springfield
40 40 Maverick Birkmire, 8 12:27.7 6:14 South Range
41 41 Drew Shapiro, 7 12:28.1 6:14 Canfield Village
42 42 Grayson Hallam, 7 12:28.8 6:14 Chardon
43 43 Jack Johnson, 8 12:29.2 6:15 Cvca
44 44 Gavin Nagy, 8 12:29.4 6:15 Minerva
45 45 Chris Noland, 8 12:31.0 6:15 Niles
46 46 Jason Hammar, 8 12:32.7 6:16 Canfield Village
47 47 Aiden Obrien, 7 12:33.3 6:17 Canfield Village
48 48 Ryan Cassidy, 7 12:33.9 6:17 Minerva
49 49 Matt Wood, 8 12:35.6 6:18 Field
50 50 Kallen Dye, 8 12:35.9 6:18 McDonald
51 51 Tom Dahmen, 8 12:36.3 6:18 Maplewood
52 52 Connor Norris, 8 12:37.2 6:19 Minerva
53 53 Scott Tucker, 8 12:38.9 6:19 Canfield Village
54 54 Matthew Cederbloom, 8 12:39.9 6:20 West Branch
55 55 Dawson Kirkpatrick, 7 12:40.8 6:20 Minerva
56 56 Talan Ramsay, 8 12:40.8 6:20 McDonald
57 57 Jake Kapper, 8 12:42.8 6:21 Tusky Valley
58 58 Layton Busse, 7 12:42.9 6:21 Niles
59 Owen Grubb, 8 12:44.1 6:22 Minerva
60 59 Avery Maley, 8 12:45.0 6:22 McDonald
61 60 Conner Vienneau, 7 12:46.8 6:23 Salem
62 61 Dmarko Berry, 7 12:47.2 6:24 Girard
63 62 Zaid Atway, 8 12:49.0 6:25 Canfield Village
64 63 Corey Zeller, 8 12:49.4 6:25 Jefferson Area
65 64 Michael Piccirillo, 8 12:50.0 6:25 Gilmour Academy
66 Derek Douglas, 7 12:50.6 6:25 Sharon
67 65 Aiden Sierra, 8 12:51.0 6:25 McDonald
68 66 Xavier Winner, 7 12:51.2 6:26 South Range
69 67 Trenton Miller, 7 12:51.9 6:26 Lakeview
70 Dominic Boldizar, 8 12:53.3 6:27 Minerva
71 68 Xavier Maianu, 8 12:55.6 6:28 Cvca
72 69 Parker Shutty, 7 12:57.1 6:29 Field
73 70 Logan Furman, 7 12:57.9 6:29 Jefferson Area
74 71 Kolton Wertz, 8 12:58.1 6:29 Tusky Valley
75 72 Cameron Ward, 8 12:58.3 6:29 South Range
76 73 Dylan Smesko, 7 12:59.2 6:30 South Range
77 74 Kade Pasco, 8 12:59.8 6:30 Salem
78 Matthew Napolitano, 8 13:00.1 6:30 Canfield Village
79 75 Sebastian Obrien, 7 13:01.6 6:31 Warren
80 76 Leyton Dubic, 7 13:01.9 6:31 Pymatuning Valley
81 77 Aiden Booth, 7 13:02.5 6:31 McDonald
82 78 Parker Warren, 7 13:03.9 6:32 Salem
83 79 Nate Legros, 8 13:05.2 6:33 West Branch
84 80 Joseph Reynolds, 8 13:05.5 6:33 Springfield
85 81 Calvin Warren, 7 13:06.9 6:33 Cvca
86 82 Matthew Mounier, 8 13:08.1 6:34 Mineral Ridge
87 83 Xavier Campbell, 7 13:11.4 6:36 East Canton
88 84 Augie Schweickert, 7 13:16.1 6:38 Crestwood
89 85 Landon Hall, 7 13:16.9 6:38 Lakeview
90 86 A J. Pugh, 7 13:19.2 6:40 Mineral Ridge
91 87 Sam Wagner, 7 13:19.6 6:40 Hubbard
92 88 Jacob Benner, 7 13:20.4 6:40 Hubbard
93 Ebin Everett, 7 13:21.1 6:41 Sharon
94 89 Joe Holzman, 8 13:22.1 6:41 Cvca
95 90 Noah Williams, 8 13:23.9 6:42 Tusky Valley
96 91 Mikey Wheeler, 8 13:24.5 6:42 Mineral Ridge
97 92 Josh Delaney, 8 13:26.1 6:43 Crestwood
98 93 David Varga, 7 13:28.1 6:44 Maplewood
99 Rowan Wolford, 8 13:30.5 6:45 McDonald
100 94 Luca Crabb, 7 13:31.7 6:46 Maplewood
101 95 Zack Morris, 8 13:32.2 6:46 Girard
102 96 Seth Bryan, 8 13:32.9 6:46 Pymatuning Valley
103 97 Hudson Moorefield, 8 13:34.4 6:47 South Range
104 98 Josh Hudson, 8 13:37.2 6:49 Lakeview
105 99 Evan Hyde, 8 13:38.0 6:49 Lakeview
106 Maxwell Young, 8 13:38.0 6:49 LaBrae
107 100 Ryan Shipley, 8 13:38.3 6:49 West Branch
108 101 Dylan Malandro, 8 13:38.5 6:49 Girard
109 102 Jayden Edington, 7 13:40.7 6:50 Girard
110 Preston Meccino, 8 13:40.9 6:50 Southeast
111 103 Aaron Davis, 8 13:41.1 6:51 Hubbard
112 104 Lucas Pollard, 8 13:41.6 6:51 Field
113 105 Gavin Hodge, 7 13:42.5 6:51 Pymatuning Valley
114 106 Daniel Sledge, 7 13:42.6 6:51 Champion
115 107 Jacob Borsic, 7 13:42.9 6:51 Warren
116 108 Kyle Szitas, 8 13:43.7 6:52 Jefferson Area
117 109 Tyler Denison, 7 13:44.3 6:52 Field
118 110 Carter Boggs, 7 13:44.6 6:52 Champion
119 111 Michael Fergus, 8 13:46.7 6:53 Crestwood
120 112 Mason Wheeler, 7 13:47.8 6:54 Lakeview
121 Nick Usis, 8 13:48.2 6:54 South Range
122 113 Cody McKenzie, 8 13:49.3 6:55 West Branch
123 114 Nick Mariano, 7 13:50.6 6:55 Hubbard
124 115 Cody Anderson, 8 13:52.3 6:56 Cvca
125 Malcolm Brown, 8 13:52.7 6:56 Cvca
126 116 Spencer Webb, 7 13:53.9 6:57 Girard
127 117 Landon Balogh, 7 13:55.7 6:58 Jefferson Area
128 118 Hayden Brown, 7 13:56.5 6:58 Streetsboro
129 Donovan Brown, 8 13:56.8 6:58 Cvca
130 119 Xander Glass, 7 13:57.7 6:59 Springfield
131 120 Garrett Menough, 8 14:00.6 7:00 Salem
132 121 Darrick Hall, 7 14:01.2 7:01 Warren
133 Chase Dunbar, 8 14:02.9 7:01 Maplewood
134 Joe Hackstedde, 8 14:04.3 7:02 South Range
135 122 Kevin Vechery, 7 14:05.4 7:03 Crestwood
136 123 Luke Whitmore, 7 14:08.6 7:04 Lakeview
137 Michael Mineo, 7 14:11.4 7:06 Chardon
138 124 Noah Collins, 8 14:11.7 7:06 East Canton
139 125 Riley Hendershott, 8 14:11.8 7:06 West Branch
140 126 Billy Koroly, 8 14:12.7 7:06 Streetsboro
141 Jimmy Starcher, 8 14:15.3 7:08 Maplewood
142 127 Preston Anthony, 8 14:17.3 7:09 Salem
143 Ben Bradley, 7 14:21.4 7:11 Lakeview
144 128 Justin Agnew, 7 14:22.4 7:11 Jefferson Area
145 129 Hayden Thompson, 8 14:23.8 7:12 Salem
146 William Panteleris, 7 14:24.3 7:12 Salem
147 Mason Goodspeed, 8 14:26.4 7:13 Greenville
148 130 Owen Marvin, 8 14:29.1 7:15 Niles
149 131 Logan Saksa, 7 14:31.6 7:16 Jefferson Area
150 Nate Yakubek, 7 14:34.4 7:17 Salem
151 132 Kasen Brooks, 8 14:41.1 7:21 Champion
152 133 Matthias Muresan, 8 14:41.9 7:21 Champion
153 134 Liam McMahan, 7 14:42.1 7:21 Mineral Ridge
154 135 Grayson Sanwald, 8 14:42.8 7:21 Crestwood
155 136 Ben Lindley, 8 14:47.6 7:24 Gilmour Academy
156 137 Cash Sheely, 8 14:48.1 7:24 Niles
157 T J. Wright, 8 14:49.6 7:25 Greenville
158 Emmit Harkleroad, 8 14:50.9 7:25 Salem
159 138 Jayden Vyse, 7 14:53.1 7:27 Streetsboro
160 James Schofield, 8 14:54.6 7:27 Cvca
161 Crue Parillo, 8 14:56.3 7:28 Greenville
162 139 Zachary Tryon, 7 14:57.2 7:29 Pymatuning Valley
163 140 Cedric Li, 8 15:04.7 7:32 Gilmour Academy
164 141 Joel Vaughan, 6 15:04.7 7:32 Gilmour Academy
165 Owen DiRenzo, 8 15:08.9 7:34 Canfield Village
166 142 Zachary Anderson, 8 15:14.3 7:37 Niles
167 143 Wilson Stamford, 8 15:16.1 7:38 Girard
168 144 Max Narotsky, 7 15:21.0 7:40 Niles
169 Deian Longgood, 7 15:23.2 7:42 Southeast
170 145 Michael Lucyk, 7 15:23.3 7:42 Mineral Ridge
171 146 Cadyn Wurm, 7 15:30.2 7:45 Crestwood
172 147 Sam Pandya, 6 15:36.5 7:48 Gilmour Academy
173 Joe Damico, 7 15:39.0 7:49 Field
174 148 Brenden Allen, 8 15:39.1 7:50 Champion
175 Aiden Baker, 7 15:41.7 7:51 Field
176 149 William List, 8 15:45.9 7:53 Warren
177 Ethan Shackleford, 7 15:47.3 7:54 Lakeview
178 150 Luke Buxton, 8 15:52.6 7:56 East Canton
179 151 Matthew Mirando, 7 15:54.4 7:57 Gilmour Academy
180 152 Roman Strohm, 8 15:55.7 7:58 Champion
181 153 Abraham Agler, 7 16:06.2 8:03 Niles
182 154 Seth Vicente, 8 16:09.8 8:05 Jefferson Area
183 Christopher Bauer, 8 16:12.4 8:06 LaBrae
184 Gavin Buchanan, 7 16:15.4 8:08 Southeast
185 155 Gabriel Clare, 8 16:16.9 8:08 Girard
186 156 Matthew Rossi, 8 16:39.7 8:20 Mineral Ridge
187 157 Seth Hoover, 7 16:41.8 8:21 Springfield
188 158 Troy Polchin, 8 16:45.9 8:23 Pymatuning Valley
189 159 Aaron Bellamy, 7 16:46.6 8:23 East Canton
190 160 Michael Miller, 7 16:50.4 8:25 Champion
191 161 Shane Ohlrich, 8 17:13.1 8:37 Crestwood
192 Joey Lambert, 7 17:20.7 8:40 Jefferson Area
193 Ethan Abruzzi, 7 17:26.4 8:43 Champion
194 Hayes Yocum, 8 17:48.5 8:54 Champion
195 Noah Potts, 8 17:51.1 8:56 Mineral Ridge
196 162 A J. Cheney, 7 18:07.0 9:03 Hubbard
197 Nicholas Nicholas, 7 18:12.7 9:06 LaBrae
198 Aiden Hadi, 8 18:44.2 9:22 Girard
199 Chaise Henderson, 7 18:49.6 9:25 Girard
200 Asa Stanley, 7 20:21.3 10:11 Niles
201 Tyler Haydu, 7 20:22.5 10:11 Niles
202 Philip Armstrong, 8 20:47.0 10:23 Mineral Ridge
MS Girls Open Results
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 Jylene Jackson, 8 12:35.8 6:18 East Palestine
2 Paraskevi Gentis, 7 13:28.4 6:44 Howland
3 Piper Hua, 7 14:00.7 7:00 Howland
4 Lorelai Phillips, 8 14:22.3 7:11 Heartland Christian
5 Lydia-Faith Toth, 8 14:25.5 7:13 Carpe Diem Acad.
6 Kennedi Hause, 8 14:28.6 7:14 Howland
7 Carolynn Coonce, 7 14:29.2 7:15 Mineral Ridge
8 Clara Giddings, 8 14:29.4 7:15 Chardon
9 Reese Davidson-Chuck, 7 14:39.3 7:20 Salem
10 Jasmine Ludt, 8 14:44.4 7:22 East Palestine
11 Jillian Pieren, 7 14:47.6 7:24 Salem
12 Cami Thornhill, 8 14:51.4 7:26 Howland
13 Leah Mickel, 8 14:54.4 7:27 Howland
14 Elizabeth Darrin, 7 15:14.4 7:37 Howland
15 Hayley Maiorano, 7 15:19.3 7:40 Howland
16 Aanna Kirkpatrick, 7 15:22.8 7:41 Minerva
17 Mackenzie Seavey, 8 15:55.7 7:58 Conneaut
18 Alainey Rhoads, 7 15:56.5 7:58 Howland
19 Isabella Corll, 7 15:59.7 8:00 Canfield Village
20 Lily Nelson, 8 16:01.7 8:01 Canfield Village
21 Mallory Hudson, 8 16:02.1 8:01 Salem
22 Natalie Hortum, 7 16:05.2 8:03 Howland
23 Mara Kandel, 8 16:09.0 8:04 Mineral Ridge
24 Miya Foster, 8 16:10.2 8:05 Howland
25 Grace Smith, 7 16:13.4 8:07 Chardon
26 Doris Taucher, 8 16:18.4 8:09 Chardon
27 Victoria Tambunan, 8 16:22.9 8:11 Mineral Ridge
28 Keely Jackson, 8 16:24.7 8:12 Chardon
29 Alyssa Mothersbaugh, 8 16:26.1 8:13 Chardon
30 Morgan Slack, 7 16:28.5 8:14 Chardon
31 Anna Ault, 7 16:48.3 8:24 Field
32 Abbie Christy, 7 16:49.2 8:25 Field
33 Hayley Thompson, 8 16:54.3 8:27 Salem
34 Lia Scarfo, 7 17:12.6 8:36 Chardon
35 Lauren Padgett, 7 17:15.4 8:38 Canfield Village
36 Julia Stockton, 8 17:16.5 8:38 Salem
37 Sophia Cellini, 7 17:29.2 8:45 Conneaut
38 Charlotte Wall, 7 17:31.8 8:46 Howland
39 Addie Kennedy, 7 17:42.6 8:51 Conneaut
40 Natalie Wood, 8 17:44.0 8:52 Conneaut
41 Izabelle Genet, 7 17:52.4 8:56 Minerva
42 Taylor Hogan, 7 17:58.8 8:59 Field
43 Mackenzie Boley, 7 17:58.8 8:59 Field
44 Rileigh Heidinger, 8 18:30.2 9:15 Mineral Ridge
45 Abby Hall, 8 19:02.5 9:31 Badger
46 Natalie Sawtelle, 8 19:10.1 9:35 Badger
47 Sierra Lee, 8 19:30.6 9:45 East Palestine
48 Ana Jaskola, 7 19:43.1 9:52 East Palestine
49 Stephanie McCune, 8 19:58.1 9:59 Canfield Village
50 Amaya Harris, 8 20:27.3 10:14 Mineral Ridge
51 Emma Crawford, 8 21:02.7 10:31 Streetsboro
52 Quinci Henderson, 7 21:58.7 10:59 Streetsboro
MS Girls Team Results
PLACE TEAM POINTS PLACES OF FINISHERS AVG. TIME SPREAD
1 Chardon 70 7 10 12 18 23 38 45 13:00.8 0:30.0
2 Howland 88 11 14 20 21 22 30 35 13:07.8 0:24.8
3 Salem 98 4 5 27 28 34 40 49 13:06.0 1:18.4
4 Minerva 113 13 15 16 32 37 43 46 13:19.7 0:44.4
5 McDonald 144 3 8 39 41 53 54 75 13:31.2 2:28.5
6 Field 192 6 36 48 50 52 55 67 14:00.3 1:55.9
7 Springfield 226 26 29 51 57 63 78 80 14:17.0 1:39.4
8 Maplewood 242 2 31 62 66 81 102 14:18.5 3:43.4
9 Canfield Village 278 42 44 58 61 73 74 84 14:44.4 1:23.6
10 Streetsboro 289 9 60 65 68 87 104 113 14:54.4 3:35.5
11 Cvca 324 1 64 85 86 88 90 15:05.0 4:56.3
12 Girard 335 17 33 93 94 98 106 111 15:30.2 3:59.3
13 Sharon 344 19 56 79 89 101 15:28.7 3:58.2
14 Jefferson Area 350 47 69 71 72 91 95 107 15:26.3 2:12.9
15 Champion 362 24 70 76 83 109 15:57.9 6:18.5
16 Lakeview 383 25 59 92 99 108 16:15.1 5:52.9
17 Niles 487 77 96 97 103 114 18:34.2 9:34.0
18 Hubbard 509 82 100 105 110 112 18:39.3 6:02.4
PLACE FINISHER TIME PACE
1. Chardon
7 Giada Dagostino, 8 12:46.3 6:23
10 Payton Platz, 7 12:48.9 6:24
12 Lydia Emerine, 8 12:58.5 6:29
18 Elle Deszczykiewicz, 7 13:13.6 6:37
23 Catherine Dawson, 8 13:16.3 6:38
38 Ava McDevitt, 7 13:53.5 6:57
45 Rylie Johnston, 7 14:16.9 7:08
Total Time = 1:05:03.6 Total Places = 70
2. Howland
11 Addie Christy, 7 12:51.0 6:25
14 Ava Alvetro, 7 13:03.4 6:32
20 Rachel Perlov, 8 13:13.9 6:37
21 McKenzie Maiorano, 8 13:14.8 6:37
22 Gabby Scott, 8 13:15.7 6:38
30 Anna Vrabel, 8 13:30.6 6:45
35 Camille Sutton, 7 13:40.7 6:50
Total Time = 1:05:38.8 Total Places = 88
3. Salem
4 Maggie Hopple, 7 12:19.2 6:10
5 Maggie Hall, 7 12:39.3 6:20
27 Annika Murray, 8 13:26.2 6:43
28 Hensley Nicholson, 8 13:27.4 6:44
34 Peyton Campf, 8 13:37.6 6:49
40 Alexa Dicross, 7 14:01.0 7:00
49 Lauryn Barton, 8 14:28.4 7:14
Total Time = 1:05:29.7 Total Places = 98
4. Minerva
13 Annabelle Crissman, 7 13:03.2 6:32
15 Kayla Crissman, 7 13:05.1 6:33
16 Bridget Hilliard, 7 13:07.4 6:34
32 Aaleyah Barrett, 7 13:35.2 6:48
37 Sarah Croston, 8 13:47.6 6:54
43 Samantha Crissman, 7 14:09.6 7:05
46 Hailey Dray, 8 14:20.1 7:10
Total Time = 1:06:38.5 Total Places = 113
5. McDonald
3 Lilly Cappuzzello, 8 12:12.7 6:06
8 Mariah Bregar, 8 12:46.8 6:23
39 Kylie Flere, 7 13:54.0 6:57
41 Brooke Bosheff, 7 14:01.2 7:01
53 Gracie Callow, 7 14:41.1 7:21
54 Emily Kawecki, 7 14:42.0 7:21
75 Elizabeth Gardner, 7 15:37.3 7:49
Total Time = 1:07:35.8 Total Places = 144
6. Field
6 Cassidy Wells, 7 12:42.2 6:21
36 Julia Potts, 8 13:44.7 6:52
48 Leah Tronge, 7 14:28.0 7:14
50 Sam Loos, 8 14:28.5 7:14
52 Jessica Pollard, 7 14:38.0 7:19
55 Lena Wymer, 7 14:45.1 7:23
67 Malerie Mishler, 8 15:12.7 7:36
Total Time = 1:10:01.4 Total Places = 192
7. Springfield
26 Grace Frient, 8 13:26.1 6:43
29 Sydney Hillyard, 8 13:28.4 6:44
51 Alivia Gump, 8 14:35.2 7:18
57 Lexi Davis, 8 14:49.6 7:25
63 Hannah Furlong, 7 15:05.5 7:33
78 Skyler Walters, 7 15:40.4 7:50
80 Allison Rowley, 8 15:43.6 7:52
Total Time = 1:11:24.8 Total Places = 226
8. Maplewood
2 Caleigh Richards, 8 12:03.6 6:02
31 Haley Agardi, 8 13:31.2 6:46
62 Rayne Stewart, 7 15:02.2 7:31
66 Julia Thompson, 7 15:08.6 7:34
81 Abigail Dority, 8 15:46.9 7:53
102 Elise Buttler, 8 17:42.8 8:51
Total Time = 1:11:32.5 Total Places = 242
9. Canfield Village
42 Linsey Plant, 8 14:06.9 7:03
44 Karley Gerst, 7 14:16.3 7:08
58 Lauren Runion, 8 14:50.8 7:25
61 Ava Littler, 8 14:57.5 7:29
73 Sarah Hartwig, 8 15:30.5 7:45
74 Fallon Amedia, 7 15:31.5 7:46
84 Breanna Hemming, 7 15:56.1 7:58
Total Time = 1:13:42.0 Total Places = 278
10. Streetsboro
9 Grace Vasko, 8 12:48.1 6:24
60 Rebekah Sears, 7 14:56.8 7:28
65 Sofia Maglionico, 8 15:07.6 7:34
68 Katie Blythe, 7 15:15.8 7:38
87 Kenzie LaGuardia, 8 16:23.5 8:12
104 Julia Martin, 7 18:08.0 9:04
113 Alivia Campbell, 7 21:54.2 10:57
Total Time = 1:14:31.8 Total Places = 289
11. Cvca
1 Camille Dunifer, 7 11:29.3 5:45
64 Samantha Anderson, 7 15:06.7 7:33
85 Gianna Schupp, 7 16:10.0 8:05
86 Emmy Blackburn, 7 16:13.1 8:07
88 Sam Williams, 8 16:25.6 8:13
90 Josie Blackburn, 7 16:28.4 8:14
Total Time = 1:15:24.7 Total Places = 324
12. Girard
17 Maddy Gassman, 7 13:11.8 6:36
33 Dulcinea Paulin, 7 13:36.2 6:48
93 Leah Maurice, 7 16:43.7 8:22
94 Kennedy Newsom, 7 16:47.9 8:24
98 Kelsie Newsom, 7 17:11.1 8:36
106 Rheanna Roth, 8 18:34.9 9:17
111 Riley DeCiancio, 7 20:20.4 10:10
Total Time = 1:17:30.7 Total Places = 335
13. Sharon
19 Mia Labbiento, 7 13:13.7 6:37
56 Megan Messina, 8 14:47.5 7:24
79 Grace Calla, 8 15:42.6 7:51
89 Camryn Baker, 7 16:27.7 8:14
101 Chloe Pagliarim, 7 17:11.8 8:36
Total Time = 1:17:23.3 Total Places = 344
14. Jefferson Area
47 Mallory Ellefsen, 8 14:24.0 7:12
69 Kailey Lake, 7 15:18.3 7:39
71 Delaney Zeman, 8 15:24.1 7:42
72 Greenlee Donathon, 8 15:27.8 7:44
91 Cheyanne Hobson, 7 16:36.9 8:18
95 Peyton Mackellar, 7 16:54.1 8:27
107 Sarah Misinec, 7 19:09.2 9:35
Total Time = 1:17:11.1 Total Places = 350
15. Champion
24 Mia Nadaud, 8 13:20.4 6:40
70 Kayla Haynie, 8 15:18.7 7:39
76 Madison Fellenger, 8 15:39.7 7:50
83 Valerie Miller, 7 15:51.8 7:56
109 Payton Hovatter, 7 19:38.8 9:49
Total Time = 1:19:49.4 Total Places = 362
16. Lakeview
25 Jalyn DeLeon, 7 13:20.7 6:40
59 Addison Briell, 8 14:51.0 7:25
92 Alex Marra, 8 16:39.0 8:19
99 Jacinta Sutliff, 7 17:11.1 8:36
108 Rachel Clark, 7 19:13.6 9:37
Total Time = 1:21:15.4 Total Places = 383
17. Niles
77 Annaliese Booksing, 8 15:40.2 7:50
96 Madison Bickerstaff, 8 16:56.5 8:28
97 Avah Rodgers, 8 17:09.5 8:35
103 Sammi Wells, 7 17:50.3 8:55
114 Alexi Elbon, 7 25:14.2 12:37
Total Time = 1:32:50.7 Total Places = 487
18. Hubbard
82 Madison Brainard, 8 15:49.7 7:55
100 Lexi Brant, 8 17:11.7 8:36
105 Nevaeh Arci, 8 18:21.1 9:11
110 Addison Evans, 7 20:01.9 10:01
112 Alexis Brainard, 7 21:52.0 10:56
Total Time = 1:33:16.4 Total Places = 509
TEAM
PLACE SCORE FINISHER TIME PACE TEAM
1 1 Camille Dunifer, 7 11:29.3 5:45 Cvca
2 2 Caleigh Richards, 8 12:03.6 6:02 Maplewood
3 Audrey Wade, 8 12:11.6 6:06 East Canton
4 3 Lilly Cappuzzello, 8 12:12.7 6:06 McDonald
5 4 Maggie Hopple, 7 12:19.2 6:10 Salem
6 5 Maggie Hall, 7 12:39.3 6:20 Salem
7 6 Cassidy Wells, 7 12:42.2 6:21 Field
8 7 Giada Dagostino, 8 12:46.3 6:23 Chardon
9 8 Mariah Bregar, 8 12:46.8 6:23 McDonald
10 9 Grace Vasko, 8 12:48.1 6:24 Streetsboro
11 10 Payton Platz, 7 12:48.9 6:24 Chardon
12 11 Addie Christy, 7 12:51.0 6:25 Howland
13 Julia Schuler, 8 12:51.2 6:26 South Range
14 Abby Baun, 8 12:51.6 6:26 South Range
15 12 Lydia Emerine, 8 12:58.5 6:29 Chardon
16 13 Annabelle Crissman, 7 13:03.2 6:32 Minerva
17 14 Ava Alvetro, 7 13:03.4 6:32 Howland
18 15 Kayla Crissman, 7 13:05.1 6:33 Minerva
19 Ella McElwee, 8 13:07.4 6:34 Tusky Valley
20 16 Bridget Hilliard, 7 13:07.4 6:34 Minerva
21 17 Maddy Gassman, 7 13:11.8 6:36 Girard
22 18 Elle Deszczykiewicz, 7 13:13.6 6:37 Chardon
23 19 Mia Labbiento, 7 13:13.7 6:37 Sharon
24 20 Rachel Perlov, 8 13:13.9 6:37 Howland
25 21 McKenzie Maiorano, 8 13:14.8 6:37 Howland
26 22 Gabby Scott, 8 13:15.7 6:38 Howland
27 23 Catherine Dawson, 8 13:16.3 6:38 Chardon
28 24 Mia Nadaud, 8 13:20.4 6:40 Champion
29 25 Jalyn DeLeon, 7 13:20.7 6:40 Lakeview
30 26 Grace Frient, 8 13:26.1 6:43 Springfield
31 27 Annika Murray, 8 13:26.2 6:43 Salem
32 28 Hensley Nicholson, 8 13:27.4 6:44 Salem
33 29 Sydney Hillyard, 8 13:28.4 6:44 Springfield
34 30 Anna Vrabel, 8 13:30.6 6:45 Howland
35 31 Haley Agardi, 8 13:31.2 6:46 Maplewood
36 32 Aaleyah Barrett, 7 13:35.2 6:48 Minerva
37 33 Dulcinea Paulin, 7 13:36.2 6:48 Girard
38 34 Peyton Campf, 8 13:37.6 6:49 Salem
39 35 Camille Sutton, 7 13:40.7 6:50 Howland
40 36 Julia Potts, 8 13:44.7 6:52 Field
41 Summer Stitt, 8 13:46.2 6:53 Greenville
42 37 Sarah Croston, 8 13:47.6 6:54 Minerva
43 Emily Adams, 7 13:49.8 6:55 Howland
44 38 Ava McDevitt, 7 13:53.5 6:57 Chardon
45 39 Kylie Flere, 7 13:54.0 6:57 McDonald
46 Sophia Powell, 7 13:57.7 6:59 Howland
47 Sally Ray, 8 14:00.0 7:00 Tusky Valley
48 40 Alexa Dicross, 7 14:01.0 7:00 Salem
49 41 Brooke Bosheff, 7 14:01.2 7:01 McDonald
50 42 Linsey Plant, 8 14:06.9 7:03 Canfield Village
51 43 Samantha Crissman, 7 14:09.6 7:05 Minerva
52 44 Karley Gerst, 7 14:16.3 7:08 Canfield Village
53 45 Rylie Johnston, 7 14:16.9 7:08 Chardon
54 46 Hailey Dray, 8 14:20.1 7:10 Minerva
55 47 Mallory Ellefsen, 8 14:24.0 7:12 Jefferson Area
56 Tori Cole, 7 14:24.0 7:12 Chardon
57 48 Leah Tronge, 7 14:28.0 7:14 Field
58 49 Lauryn Barton, 8 14:28.4 7:14 Salem
59 50 Sam Loos, 8 14:28.5 7:14 Field
60 Emma Purton, 8 14:32.9 7:16 South Range
61 51 Alivia Gump, 8 14:35.2 7:18 Springfield
62 52 Jessica Pollard, 7 14:38.0 7:19 Field
63 53 Gracie Callow, 7 14:41.1 7:21 McDonald
64 54 Emily Kawecki, 7 14:42.0 7:21 McDonald
65 Zoey Painter, 7 14:43.1 7:22 Pymatuning Valley
66 55 Lena Wymer, 7 14:45.1 7:23 Field
67 Haley Payne, 8 14:46.2 7:23 East Canton
68 56 Megan Messina, 8 14:47.5 7:24 Sharon
69 57 Lexi Davis, 8 14:49.6 7:25 Springfield
70 58 Lauren Runion, 8 14:50.8 7:25 Canfield Village
71 Eliza Hirst, 7 14:51.0 7:25 West Branch
72 59 Addison Briell, 8 14:51.0 7:25 Lakeview
73 Meranda Howard, 7 14:56.6 7:28 Minerva
74 60 Rebekah Sears, 7 14:56.8 7:28 Streetsboro
75 61 Ava Littler, 8 14:57.5 7:29 Canfield Village
76 62 Rayne Stewart, 7 15:02.2 7:31 Maplewood
77 Adrianna Yorlano, 8 15:04.4 7:32 Salem
78 Rachel Fowler, 8 15:05.2 7:33 Salem
79 63 Hannah Furlong, 7 15:05.5 7:33 Springfield
80 64 Samantha Anderson, 7 15:06.7 7:33 Cvca
81 65 Sofia Maglionico, 8 15:07.6 7:34 Streetsboro
82 66 Julia Thompson, 7 15:08.6 7:34 Maplewood
83 67 Malerie Mishler, 8 15:12.7 7:36 Field
84 68 Katie Blythe, 7 15:15.8 7:38 Streetsboro
85 69 Kailey Lake, 7 15:18.3 7:39 Jefferson Area
86 70 Kayla Haynie, 8 15:18.7 7:39 Champion
87 Sarah Palmer, 8 15:20.6 7:40 Minerva
88 71 Delaney Zeman, 8 15:24.1 7:42 Jefferson Area
89 Jolene Sharpe, 7 15:24.7 7:42 Pymatuning Valley
90 72 Greenlee Donathon, 8 15:27.8 7:44 Jefferson Area
91 Aspen Baynes, 8 15:30.3 7:45 Crestwood
92 73 Sarah Hartwig, 8 15:30.5 7:45 Canfield Village
93 74 Fallon Amedia, 7 15:31.5 7:46 Canfield Village
94 75 Elizabeth Gardner, 7 15:37.3 7:49 McDonald
95 76 Madison Fellenger, 8 15:39.7 7:50 Champion
96 77 Annaliese Booksing, 8 15:40.2 7:50 Niles
97 78 Skyler Walters, 7 15:40.4 7:50 Springfield
98 79 Grace Calla, 8 15:42.6 7:51 Sharon
99 80 Allison Rowley, 8 15:43.6 7:52 Springfield
100 Abby Miller, 7 15:44.8 7:52 Pymatuning Valley
101 Sarah Warren, 8 15:46.0 7:53 Tusky Valley
102 81 Abigail Dority, 8 15:46.9 7:53 Maplewood
103 Kristin Toepke, 8 15:48.8 7:54 Field
104 82 Madison Brainard, 8 15:49.7 7:55 Hubbard
105 83 Valerie Miller, 7 15:51.8 7:56 Champion
106 84 Breanna Hemming, 7 15:56.1 7:58 Canfield Village
107 Mia Gaffney, 7 15:56.4 7:58 Canfield Village
108 Lia Carter, 7 16:05.6 8:03 Greenville
109 85 Gianna Schupp, 7 16:10.0 8:05 Cvca
110 Lizzie Dormann, 7 16:12.1 8:06 Crestwood
111 86 Emmy Blackburn, 7 16:13.1 8:07 Cvca
112 Kennedy Rhodes, 7 16:15.4 8:08 Crestwood
113 87 Kenzie LaGuardia, 8 16:23.5 8:12 Streetsboro
114 88 Sam Williams, 8 16:25.6 8:13 Cvca
115 89 Camryn Baker, 7 16:27.7 8:14 Sharon
116 90 Josie Blackburn, 7 16:28.4 8:14 Cvca
117 Katie Padgett, 8 16:31.2 8:16 Canfield Village
118 Kate Austin, 8 16:36.2 8:18 Field
119 91 Cheyanne Hobson, 7 16:36.9 8:18 Jefferson Area
120 92 Alex Marra, 8 16:39.0 8:19 Lakeview
121 93 Leah Maurice, 7 16:43.7 8:22 Girard
122 Jazmyne Richardson, 8 16:46.8 8:23 Greenville
123 94 Kennedy Newsom, 7 16:47.9 8:24 Girard
124 95 Peyton Mackellar, 7 16:54.1 8:27 Jefferson Area
125 96 Madison Bickerstaff, 8 16:56.5 8:28 Niles
126 97 Avah Rodgers, 8 17:09.5 8:35 Niles
127 98 Kelsie Newsom, 7 17:11.1 8:36 Girard
128 99 Jacinta Sutliff, 7 17:11.1 8:36 Lakeview
129 100 Lexi Brant, 8 17:11.7 8:36 Hubbard
130 101 Chloe Pagliarim, 7 17:11.8 8:36 Sharon
131 102 Elise Buttler, 8 17:42.8 8:51 Maplewood
132 Natalie Andrews, 7 17:44.9 8:52 East Canton
133 Daphne Gower, 7 17:47.5 8:54 Springfield
134 103 Sammi Wells, 7 17:50.3 8:55 Niles
135 104 Julia Martin, 7 18:08.0 9:04 Streetsboro
136 Kaitllyn Knight, 8 18:12.1 9:06 LaBrae
137 105 Nevaeh Arci, 8 18:21.1 9:11 Hubbard
138 Kayla Wine, 7 18:33.2 9:17 South Range
139 106 Rheanna Roth, 8 18:34.9 9:17 Girard
140 Courtney Wilcox, 7 18:55.2 9:28 Warren
141 107 Sarah Misinec, 7 19:09.2 9:35 Jefferson Area
142 108 Rachel Clark, 7 19:13.6 9:37 Lakeview
143 109 Payton Hovatter, 7 19:38.8 9:49 Champion
144 110 Addison Evans, 7 20:01.9 10:01 Hubbard
145 111 Riley DeCiancio, 7 20:20.4 10:10 Girard
146 Icelina Duffield, 8 21:17.6 10:39 Girard
147 112 Alexis Brainard, 7 21:52.0 10:56 Hubbard
148 113 Alivia Campbell, 7 21:54.2 10:57 Streetsboro
149 Rebecca Falatic, 7 23:00.3 11:30 LaBrae
150 Hailey Coy, 7 23:08.2 11:34 East Canton
151 114 Alexi Elbon, 7 25:14.2 12:37 Niles
152 Cambria Padula, 7 29:18.4 14:39 LaBrae
Elementary 1 Mile Race Results
CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME
Open Men
1 1 Luke Stephens, 10, Salem, OH 5:50.0
2 2 Joshua Krumpak, 10, Mcdonald, Ohio 5:50.1
3 3 Michael Crissman, 9, Eact Rochester, OH 6:13.6
4 4 Brody Orr, 10, Cortland, Ohio 6:23.1
5 5 Marco Zajac, 11, Sharon, Pennsylvania 6:28.7
6 6 Scott Anderson, 9, Minerva, OH 6:30.0
7 7 Reide Klamorick, 10, Canal Winchester, OH 6:31.8
8 8 Josiah Toth, 11, 534 Newton Falls, Ohi 6:39.5
9 9 Jeffery Secrest, 9, Dover, OH 6:46.3
10 10 Jaran Haines, 10, Sharon, Pennsylvania 6:56.5
Open Women
1 1 Sofia Secrest, 12, Dover, OH 6:11.6
2 2 Kylah Meyer, 12, Louisville, OH 6:32.5
3 3 Juliana Krumpak, 12, Mcdonald, Ohio 6:48.8
4 4 Rita Domitrovich, 11, Mcdonald, Ohio 6:54.4
5 5 Ellie Risovi, 11, Greenville, PA 6:58.5
6 6 Quinn Klamorick, 8, Canal Winchester, OH 6:58.7
7 7 Maeve Fertig, 10, Sharon, Pennsylvania 7:06.7
8 8 Morgan Hines, 11, Cortland, Ohio 7:08.0
9 9 Ginna Weaver, 10, Greenville, PA 7:12.3
10 10 Madelyn Figley, 10, East Palestine, Ohio 7:24.4
CLASS
PLACE PLACE FINISHER TIME
1 Luke Stephens, 10, Salem, OH 5:50.0
2 Joshua Krumpak, 10, Mcdonald, Ohio 5:50.1
3 Sofia Secrest, 12*, Dover, OH 6:11.6
4 Michael Crissman, 9, Eact Rochester, OH 6:13.6
5 Brody Orr, 10, Cortland, Ohio 6:23.1
6 Marco Zajac, 11, Sharon, Pennsylvania 6:28.7
7 Scott Anderson, 9, Minerva, OH 6:30.0
8 Reide Klamorick, 10, Canal Winchester, OH 6:31.8
9 Kylah Meyer, 12*, Louisville, OH 6:32.5
10 Josiah Toth, 11, 534 Newton Falls, Ohi 6:39.5
11 Jeffery Secrest, 9, Dover, OH 6:46.3
12 Juliana Krumpak, 12*, Mcdonald, Ohio 6:48.8
13 Rita Domitrovich, 11*, Mcdonald, Ohio 6:54.4
14 Jaran Haines, 10, Sharon, Pennsylvania 6:56.5
15 Ellie Risovi, 11*, Greenville, PA 6:58.5
16 1 Nicholas Blair, 8, Cortland, Ohio 6:58.5
17 Quinn Klamorick, 8*, Canal Winchester, OH 6:58.7
18 2 Salvatore Denatelli, 11, Sharon, Pennsylvania 7:04.9
19 Maeve Fertig, 10*, Sharon, Pennsylvania 7:06.7
20 Morgan Hines, 11*, Cortland, Ohio 7:08.0
21 3 Ethan Nevinski, 10, Cortland, Ohio 7:08.5
22 Ginna Weaver, 10*, Greenville, PA 7:12.3
23 4 Levi Armitage, 11, Howland, OH 7:16.2
24 5 Clint Stewart, 9, Farmdale, Ohio 7:19.0
25 6 Ethan Kimak, 10, Bristolville, Ohio 7:20.9
26 7 Andrew Donaldson, 11, Cortland, Ohio 7:21.4
27 8 Carmine Donatelli, 9, Sharon, Pennsylvania7:22.4
28 9 Vincent Calla, 9, Sharon, Pennsylvania 7:24.4
29 Madelyn Figley, 10*, East Palestine, Ohio 7:24.4
30 10 Eli Herster, 10, Sharon, Pennsylvania 7:25.4
31 1 Faith Cain, 12*, Mcdonald, Ohio 7:25.6
32 11 John Litman, 10, Sharon, Pennsylvania 7:26.7
33 12 Andrew Kalas, 9, North Bloomfield, Ohi 7:32.9
34 13 Nathan Blair, 9, Cortland, Ohio 7:38.2
35 14 Logan Pappas, 9, Cortland, Ohio 7:40.4
36 2 Berea-Hope Toth, 9*, Newton Falls, Ohio 7:48.2
37 3 Amelia Fromm, 10*, Sharon, Pennsylvania 7:52.1
38 4 Hayden Meyer, 8*, Louisville, OH 7:52.3
39 5 Torri Shipman, 10*, Cortland, Ohio 7:53.3
40 15 Daniel Agardi, 7, North Bloomfield, Ohi 7:53.5
41 16 Ian Connelly, 9, Sharon, Pennsylvania 7:54.4
42 6 Melody Richards, 8*, Cortland, Ohio 8:00.5
43 17 Gavin Furman, 9, Jefferson, Ohio 8:04.0
44 18 Austin Furman, 6, Jefferson, Ohio 8:05.0
45 7 Lindsey Brown, 10*, Youngstown, OH 8:10.4
46 8 Lauren Krieg, 12*, Cortland, Ohio 8:15.7
47 9 Claire Calla, 11*, Sharon, Pennsylvania 8:17.7
48 19 Jacob Goss, 6, Warren, OH 8:23.5
49 10 Harley Agardi, 11*, North Bloomfield, Ohi 8:30.4
50 1 Camden Bottorff, 5, Cortland, Ohio 8:30.9
51 11 Chesney Sierra, 11*, Mcdonald, Ohio 8:34.0
52 12 Pria Comikchisto, 6*, Cortland, Ohio 8:35.5
53 13 Raegan Krieg, 12*, Cortland, Ohio 8:38.0
54 14 Kylie Brainardq, 6*, Hubbard, OH 8:47.7
55 15 Angel Coonce, 10*, Mineral Ridge, OH 8:48.8
56 16 Mara Ostheimer, 11*, Sharon, Pennsylvania 8:57.4
57 20 Leo Mariano, 10, Hubbard, OH 9:01.8
58 17 Ava Pappas, 11*, Cortland, Ohio 9:01.9
59 21 Ewan Hamilton, 7, Hubbard, OH 9:09.2
60 18 Scarlet Herster, 6*, Sharon, Pennsylvania 9:17.4
61 19 Drew Zajac, 9*, Sharon, Pennsylvania 9:48.5
62 22 Tyler Bell, 8, Sharon, Pennsylvania 9:49.5
63 2 Nicholas Shepler, 5, Coshocton, Ohio 9:53.2
64 20 Selah-Joy Toth, 7*, Newton Falls, Ohio 10:02.2
65 3 Thomas Bell, 5, Sharon, Pennsylvania 10:03.6
66 1 Logan Hamilton, 5*, Hubbard, OH 10:08.0
67 4 Maggie Pykare, 4, Farmdale, Ohio 10:32.9
68 21 Samantha Krieg, 9*, Cortland, Ohio 10:47.4
69 2 Morgan Mya, 4*, Cortland, Ohio 11:08.7
70 3 Clara Morrison, 3* 11:48.4
|